Su Molekülünün İçindeki Özellikler />

20/10/2016

Suyun özellikleri

Söz konusu saf su ise eğer hidrojen ve oksijen elementlerine ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Çok sayıda bileşene sahip olan su, işlendiği takdirde bu özelliğini büyük ölçüde yitiriyor ve aslında sağlıklı ya da doğal diye tükettiğimiz suların büyük bir kısmı da bu anlamda daha basit ve daha zayıf sulardır. Suyun özellikleri başlığı altında bu konuyu detaylı bir şekilde işlemiştik ve dilerseniz liste halinde bu özelliklere bir kez daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Suyun Özellikleri:

  • Suyun en belirgin özelliklerinden bir tanesi de kokusuz olmasıdır. İçme sularına dikkat ederseniz eğer rahatsız edici bir kokunun var olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Bu suları içmek gerçekten zararlı ve uzmanlar tarafından da tavsiye edilmiyor.
  • Renksiz ve saf olması da suyun en belirgin özellikleri arasında yer alıyor.
  • Yüksek kohezyon ve adezyon kuvvetine sahip bir sıvıdır. Suyun özellikleri arasında en çok dikkati çeken konulardan bir tanesi de budur. Suyun dağılmadan bir arada kalabilmesini sağlayan en önemli özellik bu kuvvettir. Güçlü bir çekim kuvveti ile birlikte dağılmadan doğada yer alabiliyor.
  • Civa ile birlikte iletkenlik konusunda en etkili sıvılardan bir tanesidir.
  • Buharlaşma ısısı çok daha yüksektir ve dona noktası da farklıdır.

Su, insan yaşamında çok önemli bir yere sahip ancak sağlıklı suları tüketmek gerekiyor ve ne yazık ki günümüz dünyasında sağlıklı suysa erişim her geçen gün biraz daha zor ve daha sıkıntılı hale geliyor. Yapmanız gereken birtakım şeyler var ve dilerseniz su arıtma cihazları ile ilk adımı atalım.

Royal Green Mucizesi:

Suyun özellikleri ile birlikte su arıtma cihazlarına da değinelim… Bu marka gerçek bir mucizeyi sizinle buluşturuyor. Royal Green markasının ürettiği su arıtma cihazları ile birlikte kendi sularınızı hazırlama gibi bir lükse de sahip oluyorsunuz. Su arıtma cihazlarının ne kadar faydalı olduğuna daha önce de değinmiştik ancak bir kez daha hatırlatmak gerekiyor çünkü sağlık su bizim en önemli ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir ve bu ürünler ile de ihtiyaçlarımıza en doğru şekilde yanıt alabiliyoruz

Makeleyi Sosyal Platformlarda Paylaş