Su Arıtma Nedir

Kampanyalı Ürünler

1 GPM (UV) Ultraviole Filtre Takımı 1 GPM (UV) Ultraviole Filtre Takımı 450.00TL 300.00TL
Deka Su Arıtma Filtre Seti Kampanyası Deka Su Arıtma Filtre Seti Kampanyası 925.00TL 550.00TL
HZ-150P Pompalı Su Arıtma HZ-150P Pompalı Su Arıtma 700.00TL 500.00TL
Mega Su Arıtma Filtre Kampanyası Mega Su Arıtma Filtre Kampanyası 725.00TL 350.00TL
RO-150 Su Arıtma Cihazı RO-150 Su Arıtma Cihazı 550.00TL 400.00TL
Royal Delüx Kapalı Kasa Arıtma Royal Delüx Kapalı Kasa Arıtma 1,300.00TL 950.00TL
Royal Elit 8 filtreli Su Arıtma Cihazı Royal Elit 8 filtreli Su Arıtma Cihazı 1,350.00TL 1,050.00TL
Royal Green Serisi 8 Filtreli Su Arıtma Cihazı Royal Green Serisi 8 Filtreli Su Arıtma Cihazı 1,200.00TL 700.00TL
Süper 10 Takım 3 Lü Set Kampanyası Süper 10 Takım 3 Lü Set Kampanyası 600.00TL 300.00TL
Ömür Boyu Filtre Seti Kampanyası Ömür Boyu Filtre Seti Kampanyası 950.00TL 500.00TL

En Çok Satanlar

Royal Green Serisi 8 Filtreli Su Arıtma Cihazı Royal Green Serisi 8 Filtreli Su Arıtma Cihazı 1,200.00TL 700.00TL
10″ Çift O Ring Şeffaf Housing 10″ Çift O Ring Şeffaf Housing 25.00TL
10 inch GAC Granül Aktif Karbon Filtre 10 inch GAC Granül Aktif Karbon Filtre 20.00TL
RO-150 Su Arıtma Cihazı RO-150 Su Arıtma Cihazı 550.00TL 400.00TL

Su Arıtma Nedir ?

Tabiatta her şey denge içindedir. Tabiat kanunlarına göre yüksekteki su alçak bir noktaya doğru akar. Basınçlı hava daha az basınçlı bir yöreye doğru rüzgar olarak gider. Bu tabiat olayları gibi, tabiattaki saf sular kendinden daha az saf, yani daha çok mineral içeren (daha tuzlu) sulara doğru geçerek tabiattaki sularda bir tuzluluk dengesi sağlarlar. Tabii OSMOZ olayını tabiatta sular arasındaki mineral dengesinin sağlanması olarak da düşünebiliriz.
OSMOZ prensibi ile topraktaki sular, bitki kökü üzerindeki zarı aşarak daha çok tuzlu olan bitki içindeki suların içine girer. Oysa toprak içindeki suyun basıncı yüksek bir ağacın kökündeki suyun basınçtan daha azdır. Buna rağmen, topraktaki az mineralli su 100 metre yükseklikteki ağacın dahi kökü içine girer ve böylece ağaç ihtiyacı olan suyu ve mineralleri alır ve yaşamına devam eder. Bu tabii olay az mineralli suyun daha çok mineralli suya kıyasla bir basıncı olduğunu ispat eder.  Suların tuzluluk (mineral) farkından doğan bu  Ozmotik Basınç sayesinde, ayni atmosferik basınç altında bulunan su, canlıları veya hücreleri ayıran zardan (yani Membrandan) diğer tarafa kolayca geçer. Bu tabiat olayında, bir zar ile ayrılan sular arasında bildiğimiz bileşik kaplar  kanunu geçerli değildir.

Suyun Tanımı

Su hidrojen ve oksijenden meydana gelen kararlı bir moleküldür.
H2+1/2O2 ---> H2O + 58Kcal/mol
Suların niteliğini çözünmüş maddeler, askıda katı maddeler, organik maddeler, tat ve koku veren maddeler,
fenoller ve bakteri varlığı belirler.

Su, kimyasal olarak hidrojen ve oksijen elementlerinden oluşan; sıvı, katı ve gaz halde bulunabilen bir maddedir. Yaşamın kaynağı olan su; bitkilerde, hayvanlarda, insanlarda tüm canlı organizmalardaki temel girdidir. İnsanların içmeleri gereken su miktarı, vücut ağırlığına ve aktivitelerine göre değişmekle birlikte, günde 2-3 Lt civarındadır.

Dünya üzerinde bulunan tatlı su miktarı 1,4 milyar km³’ tür. Bu miktarın ancak % 8,5 ‘i kullanılabilmektedir. Dünya nüfusunun 6 milyarı aştığını düşünecek olursak, 21. y.y. ‘da su savaşları tahminlerini pek de yabana atmamak gerekmektedir. Zaten günümüz insanı suyun değerini daha iyi açıklayabilmek için ona “Mavi Altın” adını takmıştır.

Yüzyıl başındaki dünya nüfusu 1,6 milyar iken 20. yüzyıl sonunda bu rakamın 6 milyara ulaşması, su tüketimini doğal olarak artırmış olsa da su tüketim artısının bir diğer nedeni de sanayileşmiş ülkelerde kişi başına düşen su tüketiminin artmış olmasıdır. Su tüketiminde en yüksek rakama sahip olan ülke ABD’dir. Günlük kişi başına 700 litre su tüketimi ile bu rakam bir Senegallinin su tüketiminin 24 katıdır.

Tatlı su kullanımı esas olarak 3 alanda olmaktadır. Tarım, endüstri, gıda sektörü ve konutlar 20. yüzyılın başında % 90,5 olan tarımda su kullanımının payı günümüzde % 69′a inmiştir. Ancak halen azgelişmiş ülkelerde tarım sektörünün ağırlıkta olmasından dolayı bu ülkelerde tarımda kullanılan su Afganistan, Sudan gibi sıcak ve kurak ülkelerde olduğu gibi % 90′a çıkabilmektedir. Günümüzde endüstri ve enerji sektörü suyun % 23′ünü; gıda ve konutlar da % 8′ini kullanmaktadır.

Dünya sağlık teşkilatının (WHO) verilerine göre 3. dünya ülkelerindeki hastalıkların % 80′i sağlıksız ve yetersiz su kullanımından kaynaklanmaktadır. (malarya, tifo, kolera, dizanteri) yılda iki milyar insan bu hastalıklardan birisine yakalanmakta ve 5 milyon yetişkin insan bunun sonucu hayatını kaybetmektedir. (WHO 1992 Dünyamız ve Sağlığımız Raporu)

Ayrıca su ile bağlantılı hastalıklardan dolayı 5 yaşın altında 14 milyon çocuk her yıl yaşamını kaybetmektedir. Oysaki aynı kaynağa göre kişi başına yıllık 5 franklık bir harcama ile bu suyun neden olduğu hastalıkların önüne geçilebilir ve ölümler önlenebilir.

1995 yılı Dünya Bankası’nın raporuna göre dünya nüfusunun % 22′sinin evinde hala içme suyu mevcut değil. Bir kaç ülke özelinde göz atacak olursak Kamboçya %13, Çad’ da % 24, Orta Afrika % 18, Gine, Madagaskar % 29, Angola ve Mozambik %32, Küba % 90, Türkiye %92, ABD % 90, İran’da % 91 evde içme suyu bulunurken Irak’ da bu rakam %56, Suriye de %71′dir. Fransa, İsviçre, Finlandiya, Almanya, Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde evlerin tamamında % 100 içme suyu vardır.

Su Döngüsü

Su döngüsünü oluşturan basamaklar:

Yoğunlaşma

Yağış

Toprağa geçiş ve yeraltı sularının oluşumu

Yüzeysel akıntı ve yüzey suları ile yeraltı sularının oluşumu

Su Hallerini İnceleyelim

Suyun Buharlaşması

Buharlaşma

Su buharı yoğunlaşarak bulutları oluşturur, koşullar uygun olduğunda yağış meydana gelir. Yağış şeklinde yeryüzüne düşen su, toprağa sızarak yeraltı sularına veya yüzeysel akıntı olarak okyanuslara, denizlere karışır. Yüzey sularının buharlaşmasıyla su atmosfere geri döner.

Ro Su Arıtma Sizler İçin Var.

Suyun Yoğunlaşması

Yoğunlaşma

Suyun buhar formundan sıvı formuna değişim sürecidir. Havadaki su buharı konveksiyon yardımıyla artar. Ilık-nemli hava yükselirken soğuk hava aşağı doğru hareket eder. Ilık hava yükseldikçe sıcaklığı azalıp enerjisini kaybettiğinden gaz halden sıvı veya katı (kar veya dolu) haline döner. 
Yoğunlaşmayı buzdolabından soğuk bir su şişesi aldığınızda ve oda ısısında bıraktığımızda şişe yüzeyinde açıkça görebilir, su şişesinin oda ısısında nasıl ” terlediğini ” rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Reverse Osmosis Ro Su arıtma Cihazları Paranızı Koruduğu Gibi Sağlığınızıda Korur.

Yağmurun Yağış Şekli ve Su

Yağış

Yağmur, sulusepken kar, kar veya dolu olarak bulutlardan salınan sudur. Atmosferde yoğunlaştığı, atmosferik hava akımında kalmasının zorlaştığı durumda su buharından sonra yağış meydana gelir.

Ro Su Arıtma Sizler İçin Var. Herzamanda Var Olaçaktır. 2005 Den Beri Sizlerle

Suyun Toprağa Geçiş Hali

Toprağa Geçiş

Dünya yüzeyine erişen yağışların bir kısmı toprağa sızar ve yeraltı sularını meydana getirirler. 
Toprağa sızan su miktYaarı, toprağın eğimi, bitkilerin tipi ve miktarı, toprağın su ile doygun olup olmamasına bağlı olarak değişir. Yüzeyde büyük yarıklar, delikler bulunması, toprağa su geçişini kolaylaştırır.

Reverse Osmosis Ro Su arıtma Cihazları Paranızı Koruduğu Gibi Sağlığınızıda Korur. Sizleri Yalanlarla Kandırmaz

Yüzeysel Akıntı Nedir.

Yüzeysel Akıntı

Çok fazla yağış olduğunda, toprak suya doyar ve suyun fazlasını alamaz. Kalan su toprağın yüzeyinden akar. Suyun toprağa emilemeyen kısmı yüzey suları olarak isimlendirilir. Yüzeysel sular kar ve buzların erimesiyle de oluşabilir. 
Yüzey suları çaylara, derelere ve nehirlere akar. Yüzey suları daima daha alçak noktalara doğru taşınır, dolayısıyla okyanuslara karışır .

2 Yıl Garantili Ro Sistem Su Arıtma Cihazları Piyasada 1000 TL Aynı Ürün Bizde 300 TL İşteİspatı Kullan Memnun Kalmazsan İade Et

Yeraltı Suları Nasıl Oluşur

Yeraltı Suları

Dünya yüzeyine erişen yağışların bir kısmı toprağa sızar ve yeraltı sularını meydana getirir.Yeraltı sularının bir bölümü derinde kapalı bir su katmanına ulaşır ve kullanılabilmeleri için yeryüzüne özel bir yöntemle çıkarılmaları gerekir.Yeraltı sularının diğer bir bölümü ise basınç etkisiyle üst toprak katmanlarına doğru hareket eder ve yeryüzüne ulaşır. Bu sulara kaynak suyu denir. Yeraltı suyu toprak katmanlarından geçerken temas ettiği yüzeydeki mineral vb maddeleri de yapısına alır. Bu maddeler suyun yararlı bileşenlerini (demir, magnezyum vb) oluşturabileceği gibi arsenik, nitrat, tarım ilacı kalıntıları gibi zehirli maddeler de olabilir. Toprak sarsıntıları, yağmur ve eriyen kar suları, bu zehirli maddelerin suya karışma riskini artırır. Bu nedenle suyun bileşimindeki değişikliklerin sürekli izlenmesi ve güvenli hale getirilmesi için etkin filtrasyon yöntemleriyle arındırılması gereklidir.

Su Arıtma Cihazlarımızı Kredi Kartına Taksitle Alabildiğiniz Gibi Banka Havalesi İle de %5 İndirim Kazanırsınız...

Atmosfere yeniden giren su buharıdır.

Buharlaşma Detayı

Bitkilerin nemlenmesiyle ve toprağın buharlaşmasıyla oluşan sudur. Atmosfere yeniden giren su buharıdır. 
Buhar olarak atmosfer içinde artmaya başlayan su moleküllerinin neden olduğu güneş enerjisinin suyu ısıttığı durumda oluşur. 
Görüldüğü gibi, gereksinmemiz olan suyun bize ulaşması için birçok oluşum gerçekleşmektedir ve bu oluşumlar daima iş başındadır. Uç örneklerde ise döngü farklı şekillerde gerçekleşir. Örneğin, Antartika donmuş olduğundan buharlaşma oluşmaz (buzlar sublimation adı verilen bir oluşumla doğrudan su buharına dönüşür). Yine örneğin, Sahra Çölü çok kurak olduğundan yağış olmaz (su, yere düşmeden buharlaşma oluşur). Ancak döngü hep sürer. 
işte bu nedenle her gün içtiğimiz su, dinozorlar dünyayı dolaştığında da aynı döngü içerisinde dünyamızda dolaşmaktaydı .

Su Arıtma Cihazlarımızı Ücretsiz Kargo ile Sizlere 2005 Yılından bu yana Ulaştırmaktayız.