Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım Su Arıtma Tavsiye />

İnternet üzerinde yüzlerce ürün var ve bu ürünlere bakıyorsunuz hemen hemen hepsi aynı ürün gibi görünüyor herbirisi farklı şeylerden bahsetmiş ve kafanız karışıyor. Hangi ürünü alaçaksınız karar veremediniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Not: Bir kere 250-300-400 TL gibi fiyatları olan ürünler %100 Çin Taiwan malıdır bu tür cihazlara kesinlikle yaklaşmayın bu tür cihazlar arıtma yapmak yerine suyu dahada kirleterek suda bakteri oluşununu hızlandırmaktadır.

1. İlk dikkat etmeniz geren suyunuzun basıncı

Öncelikle hangi ilde ikamet ettiğiniz ve bulunduğunuz bölgedeki suyun basıncı oldukça önemli çünkü seçeçeğiniz ürün su basıncına göre karar verilir. Eğer su basıncınız düşük ise pompalı (motorlu) modelleri tercih etmelisiniz. Çeşmenizi açın ve suyun akışına bakın su tazzikli akıyor ise su basınçınız iyi demektir. Binanızda hidrofor kulanıyor iseniz su basıncınız yine iyi demektir. yanlız yüksek katlarda oturuyor iseniz pompalı modeli tercih etmeniz gerekiyor.

Kısaca özetlersek; Köylerde ve kıyı kasabalarda ikamet ediyor iseniz mutlaka pompalı model organik su arıtma cihazı tercih ediniz. Şehir merkezlerinde su basıncı genelde iyi oluyor.

2. Dikkat etmeniz gereken arıtma cihazının en az 7 tı ve 8-9 aşamalardan oluşması yani su arıtma cihazında mineral yapısını bozacak size saf su üreten makinelerden kaçının 5 filtreli ters ozmoz su arıtma cihazları saf suya yakın bir değerde su arıtma yapar bu tür cihazlar mineralden yoksun ph seviseyi 7 nin altında bir su üretir bu suyu içmek risklidir. Mineralden yoksun su içmek insan sağlığı için ilerde tehlikeler oluşturmaktadır. Bilhassa bebeklerde ve çoçuklarda mineralden yoksun su içirmek çoçuk gelişimi için tehlikelidir. Seçeçeğiniz üründe mineral ve alkalin filtrelerinin bulunmasına dikkat ediniz. Mineral, Alkali, Tatlandırıcı vs. Filtrelerin USA malı olması gerekli Çin Taiwan malı filtreler suyun pH değerini yükseltmediği gibi mineralde eklemezler.

3. Servis konusu bulunduğunuz ilde servis hizmeti verebilmeli bir sorun oluştuğunda ve montaj esnasında bunlar önemlidir. yarın birgün filtre değişimlerinde yine su arıtma servis hizmetinden faydalanabilmeniz için servis ağı bulunması gerekiyor.

4. Kullanılan filtrelerin sağlık açısından önemi madein Çin-Taiwan malı ürünlerden kaçının Türkiye'deki su arıtma cihazlarının çoğunluğu taiwan malıdır aralarında çin malı olanlarda vardır. Kullanılan membran filtrenin Dow Filmtec olmasına özen gösteriniz dow filmtec USA malı filtre olup sahteside bulunmaz şu anda Türkiye'de Filmtec membran sınıfının en iyi markası olup tüm kalite belgeleri bulunmaktadır. Bazıları ürünlerinin amerikan malı olduğunu idda eder ve üzerinde from usa technology yazar bunlar usa malı değil usa teknelojisi kullanılmıştır yazar membran filtre üzerinde direk Made in USA ibaresi bulunması gerekiyor.

sizlere tavsiye edeceğimiz su arıtma cihazı aşağıdadır. Royal Green Soft

Royal Green Soft modeli 8 filtreli su arıtma cihazı Türkiye'de bir ilk Yeşil Teknoloji kullanılmıştır. Bir parçası değil tüm parçaları NSF, Water Quality ve FDA onaylı dır. 1 Yıllık filtre hediye, Ücretsiz kargo ve montaj özel amaçlı filtreler şeffaf üretilmiştir. Kullanılan organik ham madde plastik numarası PP5 dir.

75 GPD USA Malı Filmtec Membran Filtre Kullanılmıştır pompasız ters ozmos su arıtma cihazı. Toplam 8 aşama Mineral, Alkalin ve Detox (Bioseremik, İnfirared) filtre içerir. Yüksek oranda mineralli ve 8.5 pH seviyesinde su sağlar. Elektrik gerektirmez. Royal Green soft modeli su arıtma cihazı dünyanın tek USA 8 filtre içeren su arıtma cihazı ters ozmos teknolojisi sayesinde mümkün olan en değerli ve sağlıklı suyu elde etmenizi sağlar. Pentek alkalin filtre içerdiği 8 çeşit mineral sayesinde suyu mineral açısından zenginleştirirken, 8.5 pH seviyesinde alkalin su elde etmeyi sağlar. Detox (Bioseremik, İnfirared) filtre dağınık halde bulunan su moleküllerini sıra haline dizerken, suyun vücutta dolaşımını kolaylaştırır.

Royal Green Sisteminde Kullanılan Filtre Teknolojileri:

1. Aşama Filtresi 5 Micron Kapaklı Kaba Tortu Filtresi Pentek USA: 5 mikron kapaklı tortu filtre, ters ozmos filtrasyonunun ilk aşamasıdır. Filtrasyonun başlangıcında, suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak ters ozmos membran filtreyi korur ve optimum filtre ömrü sağlar. Kullanım ömrü 6-12 aydır. Suyun kullanımına göre değişiklik gösterebilir. 6 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir. Filtre boyutu 10 inch boyunda olup tüm housing sistem su arıtma cihazları ile uyumludur. %100 Polipropilen ham madde den imal edilmiştir.

2. Aşama Filtresi GAC Granül Aktif Karbon Filtresi Pentek USA : Granül Aktif Karbon filtre, ters ozmos filtrasyonun ikinci aşamasıdır. Suyun renk, tat ve koku dengesini düzenler. Kaliteli içme suyunda bulunmaması gereken klor ve diğer kimyasal maddeleri arıtarak membran filtreyi korur ve ters ozmos işleminin kusursuz olarak gerçekleşmesini sağlar. Kullanım ömrü 6-12 Aydır.suyun kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. 6 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir. Filtre boyutu 10 inch boyunda olup tüm housing sistem su arıtma cihazları ile uyumludur.

3. Aşama Filtresi CTO Karbon Blok filtresi Pentek USA: CTO karbon blok filtre, ters ozmos filtrasyonun ikinci aşamasıdır. Suyun renk, tat ve koku dengesini düzenler. Kaliteli içme suyunda bulunmaması gereken klor ve diğer kimyasal maddeleri arıtarak membran filtreyi korur ve ters ozmos işleminin kusursuz olarak gerçekleşmesini sağlar. Kullanım ömrü 6-12 Aydır. suyun kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. 6 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir.Filtre boyutu 10 inch boyunda olup tüm housing sistem su arıtma cihazları ile uyumludur.

4. Aşama Filtresi Ters Ozmos Membran Filtresi Dow Filmtec: Membran filtre, ters ozmos filtrasyonunun dördüncü ve en önemli aşamasıdır. Membran filtre, ters ozmos işlemini gerçekleştirerek suyun yarı geçirgen zar olan membran dan yüksek basınç yardımı ile geçirilerek suyun nano tortu, partikül,ağır metal, kimyasal, virüs, bakteri, mikro organizma ve kireç gibi maddelerden arıtılmasını sağlar. İdeal nitelikte içme suyu üretir. Kullanım ömrü 1-4 Yıldır. suyun kullanımına göre de değişiklik gösterebilir. 15 ton su kullanıldığında ömrü dolar ve yenisiyle değişmesi gerekmektedir. Filtre boyutu 1812 boyunda olup tüm housing sistem su arıtma cihazları ile uyumludur.

5. Aşama Filtresi Omnipure Gümüş İyonlu İnline Post Karbon Filtre: Mebran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır.Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Post karbon filtre ile bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi bir hale ulaşır. Gümüş iyonlar sayesinde bakteri oluşumunu engeller. Tatlandırıcı post karbon filtre %10 gümüş iyon içerir gümüş iyonlu post karbon bakteri üremesini engelleyerek temiz su elde etmenizi sağlar gümüş iyonlu post karbon filtresinin ana ham maddesi Hindistan cevizi ve zeytin çekirdeğinden üretilmektedir. Gümüş iyonlu tatlandırıcı post karbon filtrenin kullanım ömrü genelde 12-24 ay süresi vardır. 5 ton su geçirdiğinde post karbonun süresi dolar ve yenisi ile değişim yapılmalıdır.Değişim süresini geçirmemeniz gereklidir. çünkü su en son bu aşamadan geçtiği için suyun tadını oldukça etkilemektedir.

6. Aşama Mineral Filtre Pentek USA: Mineralli Su Teknolojisi – Zengin Mineral Seviyesi !
Mineral filtre, ters ozmos yöntemi kullanılan sistemlere ilave olarak eklenebilen bir teknolojidir. Suya mineral ilave ederek yüksek oranda mineral içermesini sağlar. Hücrelere zarar veren serbest radikalleri engelleyerek Antioksidan etki yaratır. Metabolizmayı hızlandırarak enerji sağlar ve dinçleştirir. Vücuttan mineral çalınmasını engelleyerek hücre ve organların korunmasına yardımcı olur.

7. Aşama Alkali Filtre Pentek USA: Alkalin Su Teknolojisi – 8.5 pH Seviyesi !
Alkalin filtre, ters ozmos yöntemi kullanılan sistemlere ilave olarak eklenebilen bir teknolojidir. Vücuda ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlar. Yüksek pH seviyesi ile asidik etkilere karşı direnç kazandırır.Ürettiği Alkalin su sayesinde metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur.Hücrelerin güçlendirilmesini sağlayarak besinlerin enerjiye çevrilmesini kolaylaştırır.

8. Aşama Detok Bioseramik İnfirared Filtre Pentek USA: Detox Teknolojisi – Toksinleri Yok Eder !
Detox filtre, ters ozmos yöntemi kullanılan sistemlere ilave olarak eklenebilen bir teknolojidir. Vücuttan toksin atılmasını kolaylaştırır ve aynı zamanda toksin birikimini engeller. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur. Vücutta enerjinin dengeli kullanılmasını sağlayarak dinç kalmayı sağlar. Toksinlerin atılmasına yardımcı olarak, yorgunluk ve halsizlik gibi problemlerin önüne geçilmesini sağlar.

Ph (alkalin) filtresi sayesinde ise;suyun ph'ı belli bir değerin altına inince asidik çok yüksek olursa da bazik olur.suyunuzun düşük olan ph değerini insanlar için ideal olan (7-8.5) aralığına sabitleyerek suyun içeriğindeki asit-baz dengesini dengeler.suyun fazla asidik olması aşındırıcı ve tehlikelidir aynı şekilde bazik olması da bir çok tehlikeyi beraberinde getirir. Eğer su çok asidik yada bazik ise vücudunuz onu dengelemek için çaba sarf eder bu filtre vücudunuzun görevini üstlenerek sizin daha az yorulmanızı ve daha dinç olmanızı sağlar.

Ph değerine dikkat etmek bir zorunluluk mu?
Vücudu alkalin hale getirdiğimiz zaman daha doğru çalışır ve besinleri daha iyi kullanabilir. Stres, aşırı egzersiz enfeksiyon ve hastalıklar vücutta asidik bir ortama yol açarlar. Vücutta tüm metabolik işlemler dengeli bir ph’a bağlıdır. Ph'ı düşük sular vücuttan kalsiyum ve sodyum atımına neden olur.
Vücut kanın ph’ını sürekli 7.35-7.45 aralığında tutmaya çalışır. Aynen vücut sıcaklığını 36,5 – 37 derecede tutmaya çalışması gibi.Sağlıklı bir vücut asidik olmamalıdır. Doğru ph seviyesinde kalmalıdır. Vücuttaki her işlem, kan ph’ının belli bir seviyede kalmasıyla doğru işler. Doğru ph seviyesi sağlanamadığında hücrelerin gerekli besinleri alması, bunların enerjiye çevirmesini zorlaşır.

Royal Green Soft Modeli Ürün Ölçüleri:

Royal Green Soft Ürün Montaj Videosu:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2019

Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2019

Dünya çapında en çok tavsiye edilen ve kullanılan En  iyi su arıtma cihazı tavsiye 2019 olarak herkesin evinde artık bizim cihazlarımız yer almakta. Sektörde yapılan en iyi arıtma cihazı olarak uygulamaya alınan cihazımız USA-Türk yapımı olup kendi milli bütçemize katkıda sağlanmak amacı ile yapılandırılmıştır. Gittikçe azalan su kaynaklarımızdan artık isteğimiz nitelikleri taşıyan sular akmamaktadır. Bu yüzden herkesin evinde olması gereken su arıtma yöntemini biz sizin için imal ediyoruz. Arıtma cihazı araştırması yaparken bizimle istediğiniz neticeye ulaşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazının Çalışma Prensibi

Organik malzemeler ile kullanıma hazırlanan su arıtma cihazımız her türlü kimyasal uygulamadan uzak tutularak imal edilmiştir. Sadece kendi kendine çalışan bir sistem içinde uygulamaya geçecek olan ürünümüz elektrik kullanmadan cihaz içinde yer alan performansı ile işlemektedir. Suyun akış hızını kontrol edebilen ve suyun akıtılması ile birlikte başlayan temizleme işlemleri sekiz aşamadan geçerek suyun size ulaşmasını sağlamaktadır.

En çok tavsiye edilen Royal Green su arıtma cihazı olarak yüksek enerji gücüne sahiptir.


Sistem kendi içinde tamamlayacağı dezenfekte kaynakları ile alkali, detoks filtre ve doğal mineral ile ayrışmasını sağlayan tek sistem olarak tasarıma alınmıştır. Organik taşlardan üretilen filtreler suyun ayrışmasında yardımcı olmaktadır. Doğadaki özün dezenfekte olan suya işlemesi için tercih edilen bu taşlar suyunuz içindeki mineralleri ve vitaminleri olması gerektiği kadar ayırarak içilmeye hazır hale getirir.

En çok tavsiye edilen su arıtma cihazı teknik olarak suyun hareketi ile çalışmaktadır. Su içindeki USA Pentek Alkali Filtresi ile Ph dengesini tamamlayıcı özelliği ile suyunuz için istenilen kaliteli su akışı ve tadı elde edilmektedir.Filtrelerden geçen su cihaz içine istenmeyen mineralleri almayarak suyun filtrelerden geçmesini sağlar. Alkali filtresi ile dengelenen PH dengesi her su için ortalama yedi ya da dokuz arasında olmalıdır.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su arıtma cihazı satın alırken özelliklerine dikkat etmelisiniz. Şebeke suyu basıncınıza göre motorlu yada motorsuz su arıtma cihazı seçmelisiniz. Sistemin nasıl çalıştığını anlatacak kadar yeterli açıklamaya yer verilmiyorsa ürün fiyatları ve filtre fiyatları gizleniyorsa asla ürün için tercih yapmamalısınız. Bizim ürünümüz açık olarak her ayrıntısını gözden geçirebileceğiniz bir yapıya sahiptir.

En çok tercih edilen su arıtma cihazı olarak teknolojinin her imkânı nı size evinizde sunacak olan tasarım yıllarca kullanmanız için mükemmel bir ayrıcalık tanıyacaktır. Garanti süresi boyunca evinizdeki suyunuzun değerini bir kat daha arttıracak olan ürünümüz vücudunuzun alabileceği her türlü sıvı ihtiyacının en uygun şekilde alınmasını sağlamaktadır.

Farklı modelleri ve uygun fiyatları ile evinizde aradığınız gerçek su tadını cihazlarımız sayesinde elde edebilirsiniz.

En çok tercih edilen su arıtma cihazı şu an kampanyalı satışları ile herkesin alabileceği fiyatları sunmaktadır. Her evin ihtiyacı olan sitem şimdi en uygun fiyatı ile satılmakta. Kampanyalar bitmeden ürününüzü satın almalısınız.

En Çok Tercih Edilen Su Arıtma Cihaz Modeli Hangisi?


En çok tercih edilen su arıtma cihazı pompalı sistem olarak çalışmaktadır. Suyun en düşük miktarında bile cihaz kendi içine yeteri derecede su pompalayarak temizlenmesini sağlamaktadır. Akıllı ekranı sayesinde suyunuzu anlık analiz ederek ekranda daima kalite değerini gösterir filtre sürelerini cihazımız kendisi takip etmektedir. Hiç endişe etmeyeceğiniz bir kurulum içinde bulunan sistem infirared teknolojisi ışığında en iyi oksijen alımını yapmaktadır. Oksijen seviyesini yükselterek suyun kalitesini değiştirebileceğiniz teknoloji her kullanımda siz memnun edecek kullanımlar sunmaktadır.Ana membran filtresini düzenli aralıklarla yıkama yapar ve filtre ömrünü optimum 3 katı arttırır Evinizde ekonomik ve organik olarak kullanabileceğiniz Royal Green Elit modeli tek tasarım olarak piyasada adını duyurmayı başarmıştır.

Ters ozmoz teknoloji ile yüzde doksan dokuz etkili olacak arıtma yapmaktadır. Atık su kullanımında uygun olan arıtmayı yapabilecek kapasiteye sahip olan ürünümüz özel mineral filtresi ile en kullanışlı olacak su arıtma sistemini yapmaktadır. Uygun ödeme koşulları ile istediğiniz gibi ödeme yaparak elde edebileceğiniz su arıtma cihazınızı hemen teslim alabilirsiniz. Değişik modelleri ile cebiniz en uygun olacak tasarımı evinizde kullanmanız sizi memnun edecektir. Geleceğin su arıtma sistemi olarak belirlenen cihaz bütün etkili olacak testlerden geçirilerek sağlığa uygunluğu sağlanmıştır. İki yıl garanti kapsamında denetimli olacak sistemi geniş servis ağımız ile kontrol ettirebilirsiniz.

İçme suyunuz için kapalı ambalajlarda satılan ürünleri tercih etmeniz doğru olmayacaktır. Ekonomik olarak bütçenizi sarsacak ve ne olduğunu tam olarak bilemeyeceğiniz suyunuzu evinize almak yerine su arıtma cihazımızı alarak en güvenli kullanımı sağlayabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti için elde edeceğiniz neticeleri kendinizin görmesi evinize alacağınız su arıtma cihazımız ile olacaktır.

Dünyanın en kalitelisi ve en üst seviyesi olan  100 GPD Fİlmtec Membran kullanılarak günlük 360 litre su arıtma kapasitesine sahip tek su arıtma cihazları Royal Green su arıtma sistemlerinde sunulmaktadır.

Tüm parçaları NSF ve WQA Standartlarında olan tek ürün royalgren su arıtma cihazıdır. 8 Ph lı suyu uzun zaman garanti veren Royal Green%100 müşteri memnuniyeti sunmaktadır.

Makeleyi Sosyal Platformlarda Paylaş