her gün daha fazla su içmelisiniz />

16/02/2017

su arıtma

Herkesin günde 8 bardak su içmesi gerekiyor. Normal koşullarda günde 2000 kalori harcarız. Yaktığımız her 15 kaloriye karşılık sindirim yoluyla ve metabolizma kanalıyla bir yemek kaşığı su kaybederiz. Bu da ortalama olarak günde 8 bardak suyun yerini tutar. Günlük normal faaliyetimiz yüzünden kaybettiğimiz suyu böylece geri almış oluruz. Eğer vücut egzersizleri yapıyorsanız ya da herhangi bir spor dalında faaliyet gösteriyorsanız, her gün daha fazla su içmelisiniz. Diğer içecekler suyun yerini tutmaz.

Çay ve kafeinli içeceklerle su gereksiniminizi giderdiğinizi düşünmeyin. Bu içecekler idrar söktürücüdür, vücutta su kaybına neden olurlar. Sağlıklı bir vücutta aşırı su ihtiyacı olduğunda ve bu durum giderilmediğinde, kandaki sıvı miktarının azalması sebebiyle bazı hormonlar harekete geçerek durumu beyne iletiyor. Susuzluğumuzu gidermediğimizde ise dilimiz ve boğazımız kuruyor, bademciklerimiz hafifçe şişiyor. Vücudumuzdaki tuz oranı yükseliyor ve antidiüretik hormonu salgılanıyor.

Böbrekler tarafından kontrol edilen bu hormon, suyu vücutta tutmaya çalışıyor. Suyun faydaları Cildi güzelleştirir Vücut ısısını ayarlar Vücutta biriken zararlı maddeleri dışarıya atılmasını sağlar Hücrelere besin ve oksijen taşır Eklemlere destek sağlar Kabızlığı engeller Bazı toksinleri atarak böbrek ve karaciğerdeki yükü azaltır Vitaminler, mineraller ve diğer besinlerin çözülmesineyardımcı olur Suyun vücutta görevleri ve faydaları: Yediğimiz gıdaların çözünerek sindirilmesini ve emilmesini sağlar. Vücut ısısını ayarlar. Özellikle sıcak havalarda vücutta terleme ve buharlaşmayı sağlayarak, vücudun serinlemesini etkiler. Atık maddelerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar.

Hücrelerin ihtiyaç duyduğu maddeleri hücreye taşır. Hücrelerin fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için ihtiyacı olan katı maddelerin çözülmesine yardımcı olur. Kan dolaşımını sağlar. Beyin, omurilik ve buna benzer organları dış etkenlerden korur. Besinleri ve hormonları vücutta ihtiyaç duyduğu yerlere taşıma görevine sahiptir. Vücudun ısı dengesini ayarlar. Yeterince su içilmesi vücutta metabolizmanın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Açlık hissini azaltmaya yardımcıdır. Zayıflama sırasında oluşan enerji açığı nedeniyle ve yağların yanması sonucunda oluşan atık maddelerin vücuttan atılmasında rol oynar. Cildin sağlıklı ve esnek olmasını sağlar.

Peki her su içme suyu mu? Su arıtma cihazları şebekeden gelen suyunuzu içilebilir hale getirerek hem zaman kaybınızı hem maddi kaybınızı engelleme yolunda önemli teknolojik bir adımdır. Günümüzde değişen ve gelişen teknolojilerden yararlanarak en üst düzey teknolojiyle ürettiğimiz Royal su arıtma cihazımız size mineralli ph değeri yüksek ve taze bir su sunuyor. Hem bütçenize uygun hem sağlığınıza. Suyun hayatımızdaki önemini vurguladıktan sonra su arıtma cihazını herkesin evinde olmasını istediğinden eminiz o zaman hiç vakit kaybetmeyin. Royal Green soft su arıtma cihazımız ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

Makeleyi Sosyal Platformlarda Paylaş