Soğuk havalarla birlik de gelen don tehlikesi su arıtma cihazlarını da tehdit etmektedir. Gerek mutfaktaki su arıtma cihazları ve en önemlisi tesisat tipi su arıtma cihazları soğuk kış aylarında don tehlikesine karşı önlem alınmalıdır.

Kullanılmayan yani içerisinden su geçmeyip su sabit kaldığı zaman filtre havuzlarındaki sular donduğu zaman su arıtma cihazı filtre kapları patlar ve kullanılmaz hale gelmektedir.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için tesisat tipi housinglerinizi donmaya karşı korumalısınız. Üzerlerini koruyucu maddeler kullanarak don tehlikesinden korumanız gerekmekte aksi taktirde filitrenizi kaybedebilirsiniz.

Evsel tezgah altı cihazlar genelde mutfakta olduğu için ve soba yada çeşitli ısıtma sistemleri kullandığınız için donmaya bilir ama ısı sistemi kullanılmayan mutfaklar ve uzun süre evden uzaklaşığ bir kaç gece eve gelmediğiniz zamanlarda soğuk havalarda tezgah altı su arıtma cihazlarıda buz tutar ve telafisi yüksek hasarlar açabilir

örneğin donma sonucunda housingler patlar ve su arıtma cihazı maddi zarar görür bununla birlikde tekrar çözünen buz tesisattan geleçek olan su ile birlikde evinizi su basabilir bu tür durumlarla karşılaşmamak için soğuk kış aylarında önlemlerinizi alın

Don, buzlanma tehlikesi olduğu zamanlarda uzun süre eve gelmeyecekseniz yani (3-5 gün) cihazın suyunu kesip housingler deki suyu boşaltın buna su tankı da dahil.

Genelde don ve buzlanma zamanlarında su arıtma cihazlarındaki housing patlaması çoğalmakta ve su arıtma cihazı housinglerinde satış patlaması yaşanmaktadır. tekrardan su arıtma cihazınıza para harcamamak  ve mağdur olmamak için dikkat etmenizi temenni ederi. Royal Green su arıtma cihazları her zaman müşteri memnuniyetini en üste tutarak her zaman sizlere hizmet etmektedir.

Her türlü su arıtma cihazı çözümleri için bizleri 7/24 arayabilirsiniz. 0541 272 6904

Makeleyi Sosyal Platformlarda Paylaş