EFT & Havale Ödemelerde %10 İndirim Detay

Su Arıtma Arıza Nedenleri ve Çözümleri

Çözüm:

a: Su tankının havası bitmiş olabilir sibob yerine sivri bir şey ile bastırın basınçlı hava çıkmıyor ise tanka hava basın 7 Psi olarak.

b: Post karbon filtre tıkalı olabilir tank vanasına bağlı olan hortumu sökün hortumu sökünce tank vanasını açın hala su gelmiyor ise post karbonu değiştirin.

c: Set üstü musluğunuz arızalı olabilir musluk altındaki hortumu sökün su geliyor ise musluğunuzu tamir edin yada yenisiyle değiştirin.

d: Tank vanası bozuk olabilir tank vanasını kontrol edin Su tankının havasını tamamladım ama bir kaç gün sonra tankın havası boşaldı, bitti .

Çözüm: Su tankının membran zarı patlamıştır. Tankı yenisiyle değiştirin.

Çözüm: Giriş suyu basıncınız çok düşük olduğu zaman bu arıza olabilir. büyük ihtimalle de su arıtma cihazınız pompasız bu problemi pompalı cihaz ile değiştirerek çözebilirsiniz. yada bir pompa takımı alıp cihazınıza takabilirsiniz. bunun için en yakın servise başvurun.

Çözüm2: Arıtma cihazını uuzn zamandır kullanıyorum daha önce su tankı erken doluyordu şimdi geç doluyor böyle bir durumda su basıncınızda sorun yoksa membran filtre üretim suyu düşmüş olabilir membran filtrenizi yenisiyle değiştirdiğinizde sorun düzelecektir.

çözüm: Bunun birkaç sebebi olabilir; bunlar

a: Dört yönlü vana bozulmuş olabilir test etmek cihaz çalışırken tank vanasını kapatın ve 2-4 dakika bekleyin atık su hala kesmiyor ise dört yönlü şatof valfi değiştirin.

b: Giriş suyu basıncı çok yüksek ise atık su yine kesmeyebilir basınç ayarlayıcı kullanarak suyun basıncını ideal basınç olan 4-5 bara düşürün.

c: membran housing temiz su çıkışındaki 1/8″ çek valf arızalı olabilir yenisiyle değiştirin.

d: Depo havasını kontrol edin depo boş iken içerisinde su yokken 7 PSİ olması gerekli eksik ise deponun altındaki mavi sibob yerini açın ve hava ile tamamlayın fazla ise havasını 7 Psi değerine ayarlayın

Tüm bunları yaptığınız halde sistem hala tank dolduğu halde hala kesmiyor ise membran housing ve membran filtre zarar görmüş olabilir membran filtreyi değiştirin.

Çözüm: yeni montaj edilmiş sistemde böyle bir problem olmaz suyun tadının acı olması membran filtre suyun Ph değerini düşürdüğü için su asitik olur yani Ph değeri 7.00 ‘nin altında ise bu tadı alırsınız zamanla bu acı tat geçmektedir. Mineral filtre yada Ph filtresi kullanarak bu problemi giderebilirsiniz.

Ro sistemde suyun kokma ihtimali yoktur. Ancak sistemde yani şebeke suyunda klor oranı çok yüksek ise 2. aşamadaki karbon fazla görev yapamaz bu sebep den dolayı klorun vermiş olduğu koku zaman zaman nadirde olsa çıkabiliyor. buna yapacak bir şeyiniz yok 2. aşama ve 3. aşama filtrelere yeni bir karbon filtre takılmasıyla problem giderilebilir.

5. aşamadaki post karbon filtre görevini yapmazsa aynı sorunla karşılaşılabilir post karbonu değiştirin sorun gidecektir.

Çözüm: Su arıtma cihazını ilk defa kullanan tüketiciler bu parçacıklar kireç değildir. oksijenden kaynaklanan micro kabarcıklardır. Bardağa veya sürahiye doldurduğunuz zaman bu kabarcıklar kenarlarda toplanarak zamanla yok olurlar. Bu problem değildir tam tersine oksijen kabarcıkları olduğu için faydalıdır. Zamanla bu kabarcıklar kaybolur. Bu durum her filtre değişiminde tekrar karşınıza çıkma ihtimali %90’dır. filtrelere giren hava bu duruma sebep olmaktadır. 5-10 gün sonra bu durum geçecektir.

EV Su Arıtma cihazlarında kullanılan standart membran tw-1812 boyutlarındaki membrandır. Bu membranlar zamanla su arıtma cihazının kullanım şekline, yerine, bölgesine ve suyun kirlilik derecesine göre 6 ay ile 4 yıl arasında değişik süre zarflarında membran arıza vermektedir. Membran filtrenin bozuk olduğunu nasıl anlarız. Çeşitli membran hataları şunlardır;

1. Su arıtma cihazı her zamanki arıttığı sudan daha az su vermeye başlarsa?

Cevap: Cihazın su tankı vardır ve bunun üstünde bir adet genelde mavi renklidir 1 adet vana vardır bu vanayı kapatınız. ve tezgah üstündeki arıtmanın musluğunu açarak suyun akışına bakın su ince iplik gibi daimi kesintisiz akması gerekmektedir. Eğer kesik kesik, damla damla akıyorsa membran arızalıdır. (Not!!! Şebeke suyu basıncı çok düşük olduğunda da aynı arızayı verebilir.) Böyle bir durumda membran değişmesi gerekmektedir.

2. Su arıtma cihazı artık kireçli su veriyor?

Cevap: Su arıtma cihazları ilk kurulduğunda su da kesinlikle kireç olmaz membran arıza yaptığında su artık kireçli olmaya başlar kullandığınız çaydanlık ve vb. maddelerin içlerine bakarak anlayabilirsiniz. Su kireçli ise bozuk membran değiştirilmelidir.

3. Membrandan çıkan suyu TDS metre ile ölçerek anlayabilirsiniz.

Cevap: Cihazın depo musluğunu kapatın ve yukarıdaki tezgah üstündeki temiz su musluğunu açınız 5 dkika bu şelilde aktıkdan sonra 1 su bardağı suyu alıp TDS metre ile ölçüm yapınız TDS metre suyun PPM değerini 80 den yüksek gösteriyor ise membran ömrünün çok az kaldığını ve yakında değişmesi gerektiğini gösterir. eğer su değeri 120 ve üzeri ise hemen değiştirmeniz gerekmektedir.

4. Arıtma Cihazı suyu çok fazla veriyor?

Cevap: Bunun iki nedeni olabilir birincisi membran zarları yırtılmış dır ve membran artık görevini yapmamaktadır. ikincisi ise şatof valf arızalı ise de bunu ypabilir. Aynı şekilde membran kabı iç bölümlerde çatlama yaptı ise de aynı sonuçları doğurabilir. Bütün bu üç unsura bakarak membranın arızalı olduğunu anlayabilirsiniz.

Daha fazla sorun ve arıza için yorum bölümüne yazarak destek alabilirsiniz.

584 yorum

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • 28 Haziran 2020 03:03 Emre Cevapla

  Merhaba değerli admin.
  5 aşamalı pompalı su arıtma cihazımın sürekli çalışması 8 lt lik tankı 3 saatte doldurmasından dolayı 1-2-3 numaralı filtreler ve mebran filtresini değiştirdim sorun çözüldü.Bir iki tank boşa akıttım kullanmadan önce. Tds test sonucu 8 çıkıyor. Ph kağıdı ile yaptığım test sonucu ph 5 gibi çok düşük çıktı. Filtreler orjinal o konuda hiç şüphem yok. Tatlandırıcı filtre 9 ay önce değiştirildi. Ph değeri neden düşük acaba ilave olarak filtre eklemek uygun olurmu yoksa biraz zaman geçince ph değeri yükselirmi ?

  • 28 Haziran 2020 17:50 Hasan Cevapla

   Merhaba 12 aşamalı kapalı kasa su aritma cihazı kullanmaya başladım. Su alıpta arıtma çalışmaya başlayınca 4 yollu vanadan titreşim sesi geliyordu. Yeni vana aldım taktım. Şimdi yine arıtmaya başlarken bir foşurtu sesi geliyor ve arıtmaya başlıyor. Kontrol ettim cihazda basınç düşürücü var. Bu ses normal mi???

   • 29 Haziran 2020 10:03 admin Cevapla

    şatof valfler ara ara ses yapar sistem içinde yani filtrelerde hava olabilir cihaz çalışırken 1 kaç kez cihaza giriş su vanasını kapatıp 30 saniye kadar bekledik den sonra tekrar açın normalde şebeke suyu basıncı yüksek olduğunda ses yapar ses yapmasının cihaz açısından bir zararı yoktur ses sizi rahatsız etmiyorsa.

 • 27 Haziran 2020 09:49 Fatma Cevapla

  Merhaba. Apartmanımızda arıtma var. Duş aldıgımız suya kadar arıtılıyor. Eve yeni taşındık. Ellerimi duruladıgımda o temizlik hissi gelmiyor su yağlı gibi. Alışık olmadıgım için mi yoksa sorun mu vardır bilemedim.

  • 28 Haziran 2020 13:55 admin Cevapla

   apartmanınızda suyun arıtılması için nasıl bir sistem kullanılıyor? sistemin bakımları düzenli yapılıyormu? sistem aktif çalışıyormu?

 • 24 Haziran 2020 03:00 Emre Cevapla

  İyi günler 5 aşamalı pompalı kapalı kasa su arıtma cihazı saatlerce çalışıyor sürekli atık su yolluyor.Önceden 8 lt tankı 1 saat gibi dolduruyordu şimdi 2-3 saat sonra pompa duruyor ve atık su kesiliyor.15 gün önce bütün mahallede komple musluklardan çamurlu aktı.Arıtma cihazını fazla çalıştırmadık ama belki çamurdan etkilenmiş olabilir. .Mebran filtre, çekvalf, atık su kısıcı ve selonoid valf değişti ( 4 yollu vana yok cihazım da ) sorun devam ediyor.Cihazı komple elden geçirdim 1. filtreye su basınçlı geliyor ama çıkışında hiç basınç yok. 3. filtreden çıkışta da basınç yok su az akıyor. Pompa giriş çıkış ve mebran giriş çıkış suyu çok az akıyor.Tankın vanasını kapatıp musluğu açıyorum hızlı damla damla şekilde daha sonra iplik gibi akıyor. Yine tankın vanasını kapatınca pompa ve atık su duruyor.Alçak basınç ve yüksek basınç sensörlerinden şüphelenmiyorum.Cihazımdaki sorun ne olabilir tam olarak. 1-2-3 numaralı filtreler tıkanmış olabilir mi buna bağlı olarak arıtma işlemi saatlerce sürüyor olabilir mi?

  • 24 Haziran 2020 09:38 admin Cevapla

   sizdeki sorun filtrelerden kaynaklı . membrana su yeterli basınç ve debide gelmiyorsa tankın dolması uzun sürer deneme amaçlı 1. filtrenizi çıkarın ve arıtılmış su akışını kontrol edin çoğalma var ise sorun 1. filtrededir. ön filtrelerde sorun yoksa sorun membran filtrenizle alakalı olabilir şatof, çekvalf vs parçalarınızda anlattığınıza göre sorun yok

 • 14 Haziran 2020 20:22 Volkan Cevapla

  Selamlar. 8 aşamalı su arıtma cihazım var. Filitrelerin tamamını yeni aldım ve deģiştirdim filitrelerin bazılarında akış yönü gösteriyordu bazılarında yoktu. İşlem bitim sisteme su verdiğimde atık su’yun akmadığını gördüm ve musluktan akan su klorlu gibi beyaz beyaz renk vardı. Tds ölçümü de şehir şebekesi ile aynı. Acaba filitreleri takarken bir yanlışlık yapmış olabilirmiyim?

  • 15 Haziran 2020 11:59 admin Cevapla

   filtreleri takarken yanlış yapma ihtimaliniz tabiki olabilir ama şunu bilir filtrelerin bir tarafı kalın bir tarafı incedir baktığınızda farkedersiniz; kalın olan taraf su girişini ifade eder ince olan taraf su çıkışını ifade eder. öte yandan atık suyun akmaması atık su hortumunda bulunan bir akım kısıcı flow vardır ince uzun o parçayı söküp bakın tıkanmış olabilir suyun beyaz akmasıda membrandan sonraki post carbon ve diğer filtreler ile alaklı dır 1-2 haftaya geçmesi gerekir

 • 12 Haziran 2020 18:46 Cem Cevapla

  Kapalı kasa cihazım var. Ev su basıncı mi ölçtüm 7 bar. Kaç bara düşüren basınç dusurucu almam lazım 70 psi lik basınç düşürücu uygun olurmu

  • 13 Haziran 2020 22:17 admin Cevapla

   cihazınız
   pompalı ise 40 psi
   pompasız ise 70 psi

 • 11 Haziran 2020 14:06 Yakup yildiz Cevapla

  Cesme suyu tazyikli olmadigi icin aritmanin uzerindeki motorunu calistirdim.5 dk sonra fisi prizden cikardim.daha sonra tekrar taktigimda motor calismadi.elektrik var prizde.kontrol ettim.bu motora ne oldu durduk yere.. 🤔

  • 11 Haziran 2020 16:42 admin Cevapla

   Trafolar bazen kendini korumaya alır kısa devre ve aşırı akım çektikleri zaman 30 dk kadar bekleyip tekrar fişe takarsanız çalışır çalışmıyor ise trafo arızalı olabilir yada alçak yüksek basınç siwiçlerine bağlanan kabloları kontrol edin gevşeme olmuş olabilir trafonun çalıştığından emin olun trafo elektrik üretiyor mu birde uzun süre kullanmadığınız pompanın kömürleri temas etmeye bilir

 • 9 Haziran 2020 23:57 Erhan Türkmen Cevapla

  Yüksek basınç switch musluğu açtıktan sonra sesli titreme yapması sebebi ne olabilir.

  • 10 Haziran 2020 09:37 admin Cevapla

   şatof valf varsa cihazınızda devreye girdiğinde sistem bazen titreşim yaparak ses yapar. Şatof valf değişim yaptığınızda düzelir.

 • 3 Haziran 2020 18:00 Mustafa Öksüz Cevapla

  Arıtma musluktan su gelmiyor. Tank boş

  • 3 Haziran 2020 19:12 admin Cevapla

   sizlere bu noktada yardımcı olabilmemiz için sizlerin üründeki hortumları su girişinden itibaren sırasıyla çıkartarak suyun nerde tıkandığını tespit etmeniz ve bizimle paylaşmanız gerekir

   bu noktadan sonra bizlerde sizlere bu engeli nasıl aşabileceğiniz ile ilgili fikir verebiliriz

 • 2 Haziran 2020 22:33 Cumhur Cevapla

  Suyun tadinda falan bir degisiklik yok gayet guzel ama cay demleyince çayı bulaniklastiriyor

  • 3 Haziran 2020 17:07 admin Cevapla

   cihazınızdaki post carbon yani son aşama tatlandırıcı filtre ile varsa eğer mineral yada alkali filtrenizin markasını verirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz

 • 1 Haziran 2020 21:52 Sedat Cevapla

  Merhaba ben arıtıcımın filtrelerini değiştim ses yapıyordu dörtyollu vanayı değiştim ses kesildi sonra atık suya baktım atıksu sürekli akıyordu motor durduğu halde baya kuvvetli akıyordu bende birtane atıksu valfi aldım. Valfi taktığımda ise atık su baya azaldı tank dolunca kesiliyor damla damla dökülüyor. Tanka su basarkende cılız akıyor şüpeye düştüm çalışıyormu çalışmıyormu. Bir diğer sorum ise tank içindekin suyu ölçeyim dedim tam doluyken Musluğu açtım 5 litrelik su bidonun 1 -2 litre anca su verdi tankım 10 litredir büyük ihtimalle kapalı kasa standart tank bu normalmi yardımlarınızı bekliyorum.

  • 1 Haziran 2020 22:18 admin Cevapla

   “atık su valfi” olarak neyi kastettiğinizi anlayamadım. anladığım kadarıyla ürüne bir parça ilave ettiniz.

   cihazda atık suyu kesmek için görevli parça shutoff valftir sadece

   bağlantılar doğru ve shutoff valf sağlam olmak şartıyla;

   tank dolduğunda 1-2 cakika içinde atık suyun kesilmesi gerekir

   Kapalı tip arıtma cihazlarının tankları tek seferde 5 litre su verir

 • 1 Haziran 2020 19:11 ÖMÜR Cevapla

  Merhaba.su arıtma cığazıma 5 kademeli 1 filtreye su geliyor tanka su dolmuyor tankın üstündeki vana yanındaki örtümü şöktüm su tanka gelmiyor tankta hava var

  • 1 Haziran 2020 21:15 admin Cevapla

   sizlere bu noktada yardımcı olabilmemiz için sizlerin üründeki hortumları su girişinden itibaren sırasıyla çıkartarak suyun nerde tıkandığını tespit etmeniz ve bizimle paylaşmanız gerekir

   bu noktadan sonra bizlerde sizlere bu engeli nasıl aşabileceğiniz ile ilgili fikir verebiliriz

 • 1 Haziran 2020 18:45 ÖMÜR DÖNMEZ Cevapla

  Şu tankına su gelmiyor tankın üstündeki su bağlantı örtüsünü şöktüm ordudan tanka su gelmiyor yardımcı olurmusunuz

 • 31 Mayıs 2020 21:49 erdoğan Cevapla

  s.a. atık su hortumundan su devamlı akıyor normalmidir.

  • 31 Mayıs 2020 23:30 admin Cevapla

   Normal değil tank dolduğunda yani üretim bittiğinde durması gerekir

   Shutoff valfiniz arızalı

 • 31 Mayıs 2020 20:15 Ayşen Cevapla

  İhlas marka arıtmam var iki gün önce filtreleri değişti şimdi su akıyor neden olabilir.Teşekkür ederim

  • 31 Mayıs 2020 23:34 admin Cevapla

   Belliki filtre değişimi sonrası bağlantılardan birinden kaynaklanıyor su kaçağı olan noktayı tespit edip bağlantıyı yenilemeniz gerekir

 • 30 Mayıs 2020 22:34 Celal Cevapla

  Selamün aleyküm hocam 5 aaşamalışamalı arıtma cihazımız vater boks membran dahil tüm filtrelerini değiştirdik su çok az geldi ve durdu. Membrandan şüphelendim üçüncü filtreden çıkan hortomu direk memnrana taktım ve şebeke suyunu açtım açtım su yok denecek kadar az geld membran bu şekil bozulabirlimi ne yapmalıym

  • 31 Mayıs 2020 13:11 admin Cevapla

   atık su çıkışındaki akım kısıtlayıcı tıkanmış ve bu sebeple yeni taktığınız membranda tıkanmış olabilir akım kısıtlayıcıyı söküp atık su çıkıp çıkmadığını kontrol edin öncelikle

  • 1 Haziran 2020 06:39 Celal Cevapla

   Slm hocam alınan membran tıkanmış ne yapmalıyım

 • 30 Mayıs 2020 20:57 ÖMÜR DÖNMEZ Cevapla

  Şu arıtma cihazım arıtması yavaşladı başlarda gıcırtılı ses geliyordu musluğu açınca şimdi tankı dolduruyor bir günde yarım dolduruyor kullanınca su bitiyor akşamdan.sabağa kadar kullanamıyoruz arızası nedir 5 kademeli 2 sene evvel 1 2 3 fillitreller değişti 2 küçük filitre değişmedi bilgi alabilirmiyim sagolun

  • 30 Mayıs 2020 22:30 admin Cevapla

   tankın içinde boşken 6-7 psi hava olmalı tank içindeki suyu size ittiremiyor olabilir

   membran filtreniz tıkalı bu sebeple yavaş arıtıyor olabilir

   şebeke basıncınız 4 bar altına düşmüş ve su basıncınız suyu arıtmaya yeterli olmuyor olabilir

   bu üç alternatifi sırasıyla değerlendirin başka alternatif yok

 • 30 Mayıs 2020 12:19 İbrahim Cevapla

  Beş aşamalı arítmanın filitrelerini hepsini değiştirdim su gelmiyor azcík geliyor kesiliyor ikisaat oldu atıksu súrekli akiyor,yardimci olursaniz,teşekkúrler.

  • 30 Mayıs 2020 15:47 admin Cevapla

   su basıncınız düşük yada membran filtreniz tıkalı

   başka bir alternayitifte membran filtrenin temiz su çıkışında bulunan check valfin tıkalı olması

   başka bir ihtimaliniz yok
   bu aşamaları kontrol ediniz

 • 27 Mayıs 2020 06:54 Ramazan Cevapla

  Yeni adıgım yedek filtreler taktım plastik ve metal im tat geliyor mebrandan geldiği farkettim cihaz simdi her yerinde geliyor tat
  tankım kokuyor Membranı cıkardım ama koku gitmedi kokun gimesi için ne yapmalıyım

  • 29 Mayıs 2020 09:51 admin Cevapla

   hangi marka filtre kullanıyorsunuz ve kaç adet filtre mevcut kullandığınız filtre isimlerini de yazarsanız yardımcı olabilir. su arıtma cihazındaki metalimsi koku tadı ph yüksekliği yada düşüklüğü sebebiyle oluyor genelde plastik koku gibi nedenler filtre kalitesinden kaynaklı olabilir. yeni yedek filtreleriniz komple filtrelermi değişim yaptınız daha detaylı yazmanızı rica ediyoruz.

 • 27 Mayıs 2020 00:17 Hasan Rahmi Yananlı Cevapla

  6 aşamalı bir tane su arıtıcının var elektrikli motor kitty’nin oradan su kaçağı geliyor vidalarını arasından her zaman yapmıyor arada bir yapıyor sorun nedir acaba Bilgi alabilir miyim teşekkürler

  • 27 Mayıs 2020 19:10 admin Cevapla

   pompanın üst kısmından su kaçırmasının çözümü pompanın değişmesidir. yeni pompa almanız gerekir

 • 26 Mayıs 2020 10:19 Songül Cevapla

  İyi bayramlar
  Arıtma cihazımız su almıyor bayram dolayısıyla heryer kapalı olduğu için bizde biraz mağdur olduk yani sebebi hakkında bişey öğrenirsek belki çözüm bulabiliriz teşekkür ederim şimdiden

  • 26 Mayıs 2020 14:01 admin Cevapla

   iyi bayramlar;

   cihaz su almıyor değilde cihaz su alıyır ama içerisinde bir noktada su tıkanıyor ve arıtma süreci tamamlanamıyordur

   sizlere bu noktada yardımcı olabilmemiz için sizlerin üründeki hortumları su girişinden itibaren sırasıyla çıkartarak suyun nerde tıkandığını tespit etmeniz ve bizimle paylaşmanız gerekir

   bu noktadan sonra bizlerde sizlere bu engeli nasıl aşabileceğiniz ile ilgili fikir verebiliriz

 • 25 Mayıs 2020 09:53 Necdet Cevapla

  Merhaba arıtmanın tüm filtrelerini yeni değiştirdim 3 kere su tankını doldurup boşalttım. Arıtma musluğundan su daha önceye göre çok tazzikli geliyor ve her ilk açmada beyaz parçalar geliyor sonra şeffaflaşıyor ilk akan beyaz suyu bardağa doldurup bıraktığında içindeki kirlilik gitmiyor ve suyun tadıda daha önceye göre kötü. Sorunun ne olduğunu ve çözümleri söylerseniz sevinirim .. iyi bayramlar.

  • 25 Mayıs 2020 21:26 admin Cevapla

   Sorununuz son aşama filtre olan post carbon filtrenizin ve membran filtrenizin kalitesinden kaynaklanıyor

 • 25 Mayıs 2020 04:23 ibrahim Cevapla

  mebran degistirdim temiz su gelmez oldu tanki kapadim damla dal geliyor sabah kadar bekledim bir litre su geldi iki gun oldu devamli calisiyor su yok

  • 25 Mayıs 2020 21:25 admin Cevapla

   atık su giderinizi kontrol edin su geliyormu?

   atık su çıkışında bulunan akış kısıtlayıcı tıkalı olabilir ve bu sayede yeni aldığınız membran filtreyide tıkamış olabilir

 • 21 Mayıs 2020 13:39 Tayfun Cevapla

  Merhabalar benim aritici musluğu akıyor hemen kıl gibi akmaya başlıyor su tankı ağır alttaki mavi kapağı açtım sibopa bastığımda su geliyor arızası ne olabilir

  • 21 Mayıs 2020 22:20 admin Cevapla

   hocam merhaba sibop yerinden su geliyor ise o tankı kullanmayın içindeki membran patlamış ve suyu alt hava kısmına veriyor hemen tank vanasını kapatın ve tankı kullanmayın kullanmaya devam ettiğinizde suya karışan pas nedeniyle sağlık açısından riskli olur yeni bir tank alıp kullanmanız gerekiyor yeni tank alana kadar tank vanası kapalı halde ince kıl gibi akan suyla idare edebilirsiniz.

 • 20 Mayıs 2020 21:41 Nursel Inal Cevapla

  Cevabınız için teşekkür ederim. Bütün filitreler ile birlikte mebrani da degistirdim . Vontron membran taktım. Bağlantıları da kontrol ettim. Hepsi doğru görünüyor. Tds ölçümlerinde Çeşmeden 134 ppm.su arıtmadan 133 ppm. Çıkıyor. Diğer filitreler gibi vontron membran da ambalajında idi. Tekrar mı mebrani değiştirmem gerekiyor. Ayrıca filtrelerden sonra tankı defalarca doldurup boşalttım. Cevabınızı bekliyorum

  • 29 Mayıs 2020 09:59 admin Cevapla

   tank vanasını kapatınca musluktan akan su ince ip gibi ise ve tds değeri düşmüyor ise membran arızalıdır yenisiyle değiştirin ayrıca atık suyunuzu da kontrol ediniz atık su atıyor mu sistem (yani cihaz çalışırken atık su hortumunu söküp bakınız).

   Ama tank vanası kapalı iken çeşmeyi açtınız su hızlı akıyorsa shut-off valf çatlak yada membran kabı zarar görmüş olabilir.

 • 18 Mayıs 2020 22:27 Cem Cevapla

  Alkali filitrem bioceria.

 • 18 Mayıs 2020 22:23 Cem Cevapla

  1 aylık 6 aşamalı alkali kapalı sistem cihaz kullanıyorum.( Şebeke: 215, arıtma çıkış:28, ph 8 civarıydı). 1 ay sonra ölçüm yaptım ph: 6.8-7 arasın cikti. t bağlantı alkali filtreden önceydi tadı güzeldi ama ph düşük çıktigi için Bende t bağlantıyı alkali de sonra post karbondan önceye aldim ph im düzeldi 9.5 oldu ancak suyun tadı eskisi gibi deyil. Tekrar eskiyemi dönsem yoksa tadlantitici filanmi eklesem . Teşekkürler..

 • 18 Mayıs 2020 22:18 Cem Cevapla

  1 aylık 6 aşamalı alkali kapalı sistem cihaz kullanıyorum.( Şebeke: 215, arıtma çıkış:28, ph 8 civarıydı). 1 ay sonra ölçüm yaptım ph: 6.8-7 arasın cikti. t bağlantı alkali filtreden önceydi tadı güzeldi ama ph düşük çıktigi için Bende t bağlantıyı alkali de sonra post karbondan önceye aldim. ancak suyun tadı eskisi gibi deyil. Tekrar eskiyemi dönsem yoksa tadlantitici filanmi eklesem . Teşekkürler..

  • 18 Mayıs 2020 22:22 admin Cevapla

   size yardımcı olabilmemiz için alkali filtrenizin markasını öğrenmemiz gerekir çünkü piyasada kalsit ile kısa zamanlı ph yükselten sonradan ph seviyesi düşen birçok filtre mevcut

   öte yandan bağlantı şekli olarak doğru olanı şudur su membran filtreden çıkar alkali filtreden geçer ve tanka dolar sonrasında tanktan çıkan su post carbon filtreden geçerek musluğa gelir

  • 18 Mayıs 2020 22:28 admin Cevapla

   Biocera alkali filtre kullanıyor iseniz bağlantıyı şu şekilde yapınız ve 3-4 gün kullanımdan sonra ölçüm ve tat olaylarına bakınız. biocera t bağlantı şeması

 • 18 Mayıs 2020 16:26 Faruk büyüktepe Cevapla

  Selamünaleyküm günün aydın olsun ocağın bereketli olsun inşallah Faruk büyüktepe 3gün ünce filtresi teişdirtik ama ana tank tan gelen filtre ortum da su kaçırıyor

  • 18 Mayıs 2020 17:05 admin Cevapla

   aleykümselam;

   su kaçağı olan noktadaki dirseği çıkartıp teflon bant ile yeniden sararak takmanız gerekir.

   ayrıca ilgili hortumu çıkartınca 2 cm ucundan düz birşekilde kesin ve tekrr yerine takın

 • 17 Mayıs 2020 18:05 Samet Cevapla

  Auro cebillon cihaz E0 hatası veriyor. Sular kesik değil ne yapmalıyım

  • 17 Mayıs 2020 18:30 admin Cevapla

   Digital ekran hata kodları malesef sadece servislerinde bulunmaktadır

 • 17 Mayıs 2020 13:18 volkan Cevapla

  merhaba arıtıcı cihasın filitrelerini değiştirdim ancak bir iki kere tanka su çekti ama tanktaki su bittiğinde şu anda tanka su çekmiyor neden olabilir acaba yardımcı olabilirmisiniz

  • 17 Mayıs 2020 15:06 admin Cevapla

   Su deposu içine su çekmez, filtrelerden gelen su tankın içine dolar. dolayısıyla eğer tanka su dolmuyorsa; hortumları geriye doğru takip edip, çıkartıp kontrol ederek suyun nerde tıkandığını tespit edin ve bizimle paylaşın

 • 17 Mayıs 2020 12:30 MUSTAFA Aydın Cevapla

  Cihazımın tazzi düştü filitreleri temizledim tanka hava bastım yinede tazzik düşük 2.5 litrelik şişeyi doldurmuyor ne yapmam lazım ideal marka

  • 17 Mayıs 2020 15:01 admin Cevapla

   Tanktaki hava miktarı;

   içi boşken 6-7 psi olmalıdır

   bu şekilde hava bastığınızdan emin olun

 • 17 Mayıs 2020 03:08 Mustafa Cevapla

  Benim celibon eski bir makinem var cok uzun süredir calıştırmamıştım geçenlerde arıtma sistemini kendim değiştirdim ve çalıştırdım su sorunsuz geliyordu ancak musluğu açtığımda cihazdan (tırtırtır) böyle tıkanma sesi gibi ses geliyor sebebi nedir? tıkanma varsa nerede olabilir?

  • 17 Mayıs 2020 15:00 admin Cevapla

   Eğer pompadan gelmiyorsa ses shutoff valf arızalı ve değiştirmelisiniz
   (4 adet hortum girişi olan beyaz küçük bir parça)

 • 17 Mayıs 2020 00:42 uğur Cevapla

  Waturlayf ciazin filitreler komple değiştirdim 6 aydir su tatsiz ve baloncuklar hiç geçmiyor bardakta ayni duruyor neden olabilir teşekkrüler

  • 17 Mayıs 2020 02:37 admin Cevapla

   Suyun tatsız oluşu post carbon isimli son aşama filtrenizden kaynaklanır, baloncuklar ise sudaki oksijenin açığa çıkmasıdır problem olmaz

 • 16 Mayıs 2020 04:30 Ahmet has Cevapla

  5 gun once aqua german marka aritma baglattim suyu 3 kez doldurdum bosalttim ve kullnmaya basladim suyun tadi musluk suyuna gore az bir sey farkli hani o aritma tadini vermiyor caydanlikta eskiye nazaran daha az ama yinede kireclenme oluyor ve su icerken doldurgimuzda icinde klor gibi beyaz parcaciklar var cewqplarsaniz sewinirim

  • 16 Mayıs 2020 18:54 admin Cevapla

   İlk 1 hafta 10 gün suyun tadını garipsemeniz normaldir ancak yinede size tavsiyemiz arıtma cihazının getçekten doğru çalışıp çalışmadığını görebilmeniz ve güvenle içebilmeniz için Tds metre ve ph metre satın almalısınız bu sayede hangi kalitede su içtiğinizi bilirsiniz

 • 16 Mayıs 2020 00:10 Nursel Inal Cevapla

  Tezgâh altı açık 6 filitreli aritma kullanıyorum.mebran dahil 6 filitreyi degistirdim .TDS ile sertliğini ölçüyorum. Çeşmeden akan 104 ppm arıtmadan akan 162 ppm cikiyor . Çeşmeden giren su 6 filtreden geçerken kirlenip de çıkmasına bir anlam veremedim. Sorun ne olabilir.

  • 16 Mayıs 2020 19:01 admin Cevapla

   ürünün bağlantılarını aşağıdaki linkten kıyaslayarak kontrol edin eğer bağlantılarda sorun yoksa membran filtre değişimi gerekir

 • 14 Mayıs 2020 18:19 Rezan oğal Cevapla

  Arıtma cihazı flitleri deyiştirdikten sonra motor durmuyor

 • 13 Mayıs 2020 12:31 ismail Cevapla

  tezgal altı arıtmada tank kapalı iken arıtma musluğundan gelen su diğer arıtmalarda azken benim kullandığım arıtada baya basınçlı bunun nedeni ne olabilir acaba bunun bana ne gibi bir sıkıntısı olabilir

  • 13 Mayıs 2020 18:17 admin Cevapla

   hortum bağlantılarınız yanlış yapılmış yada sistemde membran filtre yok %99 arıtılmamış su içmektesiniz bağlantılarınızı kontrol etmelisiniz

 • 12 Mayıs 2020 17:56 Serhat aydın Cevapla

  Merhaba
  Yardımcı olabilirseniz çok memnun olucam
  Şimdiden çok teşekkür ederim
  7 aşamalı ro su arıtma cihazım var
  Çeşmeyi 1 saat sonra açınca su ilk başka yüksek debi ile geliyor ama bardak yarım olmadan su akışı hemen yavaşlıyor. Ama sürekli kullanırsak su sicim gibi akıyor. 2 ay önce ön filtreleri değiştirdim. 1 sene öncede tüm filtreleri değiştirmiştim.

  • 12 Mayıs 2020 18:08 admin Cevapla

   su tankınız arızalı efendim su tankına bir miktar hava basın düzelir tank boş iken 7-10 psi hava basın tanka takın hava basma yerinden su gelirse hiç uğraşmayın tankı yenileyin.

   • 14 Mayıs 2020 15:27 Serhat aydın Cevapla

    Yardımınız için teşekkür ederim. Bisiklet pompası ile hava bastım ama malesef sorun değişmedi. Hala aynı şekilde akıyor.

    • 15 Mayıs 2020 09:24 admin Cevapla

     Serhat bey merhaba su tankına hava basarken kontrol ettiniz mi tank da su var mı diye şayet tank da su varken 7-10 psi hava bastıysanız yeterli olmaz tank da su yokken 7-10 psi basılmalı su varsa 25-30 psi basıp tank da ki suyu hava yardımı ile boşaltmış olursunuz su tamamen boşaldık dan sonra 7-10 psi arasında ayarlama yapın tekrar yalnız hava yerinden su geliyor ise tankla hiç uğraşmayın direk çöpe atın ve tankın yenisini alınız. tüm bunları yaptık dan sonra sorun aynı ise tekrar dönüş yapınız.

 • 12 Mayıs 2020 00:59 Ali ACIKARA Cevapla

  Merhaba 5 aşamalı acik sistem cihazim var şebeke suyu tds degeri 350 geliyor. 3 lu ön filtreleri değiştirdim sonuc aritma muslugundan 160 civari bir deger çıkıyor membranı 8 ay once degistirdim simdi ne yapmam lazim vede hangi marka membran almam gerekir. Simdiden teşekkür ederim.

 • 10 Mayıs 2020 22:11 Şenol Aycan Cevapla

  yeni su arıtma taktım 3 gündür suyu bardağa koyduğumuzda klor benzeri bir hafif bulanıklık var bu nedir geçer mi

  • 10 Mayıs 2020 23:28 admin Cevapla

   Bu durum genellikle 6. aşama olan post carbon filtreden kaynaklanır ve 1-2 haftalık süreçte geçer. ilk zamanlarda cihazdan fazla su geçmesini sağlayın

 • 9 Mayıs 2020 14:04 onur Cevapla

  iyi günler hocam 8 aşamalı su arıtma cihazı kullanıyorum karbon filtre 1 mikron ve 5 mikron filtreleri 5 ay önce değiştirdim son 2 haftadır suyu bardağa doldurduğumda yağlı bir tabaka oluşuyor ve bir iki gündür de beyaz renkli paritküller var ne yapmam gerekiyor teşekkürler

  • 9 Mayıs 2020 21:07 admin Cevapla

   8 aşamalı sisteminizin membran filtreden sonraki filtreleri kontrol edin;

   üzerlerinde marka yazıyormu?
   filtrelerin içeriği hakkında bilgi varmı?
   bu filtrelerin içeriğinden kaynaklı sorun yaşıyorsunuz

   niteliği markası ve kalitesi ispatlı mineral alkali filtre ile post carbon filtre kullandığınızda bu sorununuz çözülecektir

   • 12 Mayıs 2020 04:33 Onur başer Cevapla

    Piyasada kullanılan filtreler benziyor. Açıklamalar marka vs yazıyor. Sizin önerebileceğiniz kaliteli bi filtre markası varsa memnun kalırım teşekkürler hocam kolay gelsin

 • 8 Mayıs 2020 10:18 Hüseyin Cevapla

  iyi günler.filtreleri yeni değiştirdim ve temiz şu musluğundan su normalden hızlı akmaya başladı.belki yeni değiştirdiğim için olabilir dedim nerdeyse 10 15 dakka bekledim suyun hızında bi değişim olmadı.be şatof valfinden d ses gelmeye başladı.sanki matkapla birileri duvar deliyormuşcasina.yardimci olursanız sevinirim.

  • 9 Mayıs 2020 21:04 admin Cevapla

   Shutoff valf ve check valfi değiştirmelisiniz. sorun devam ederse tekrar yazın lütfen

   • 12 Mayıs 2020 22:13 Hüseyin Cevapla

    Valfi değiştirdim.ses kesildi ama bu sefer de musluktan su çok az gelmeye başladı.muslugu açılınca fışkırıyor ondan sonra da sanki su bitmiş gibi geliyor.

    • 13 Mayıs 2020 12:29 ismail Cevapla

     slm aynı sorun bendede var hangi valfi değiştirdin acaba ben shutoff valfi değiştirdim hala hızlı geliyor birde hızlı gelmesinin bi sıkıntısı varmı acaba
     suyumu atıtmıyor ?

 • 7 Mayıs 2020 19:10 Saliha karazeybek Cevapla

  Depodan su çok az geliyor bir sürahi suyu 3 4 defada dolduruyorum

  • 9 Mayıs 2020 23:45 admin Cevapla

   tank girişindeki hortumu çıkartıp gelen suyu ölçün 1 litre 5 dakikada doluyorsa üretim normaldir

   tankın sibopuna bastırın eğer su çıkarsa tankı değiştirin eğer hava çıkarsa tank boşken 6-7 psi hava basmalısınız

 • 7 Mayıs 2020 13:25 Samet Cevapla

  Merhaba dediğinizi yaptım tank vanası kapalıyken arıtıcı musluğunu açtığımda su kesilmeden akıyor sıkıntı yok. Yine 4-5 saatte doldu tank, tank dolunca sistem kendini durduruyor pompa da atık su da duruyor burada da bir sıkıntı yok, fakat arıtıcı musluğunu ve tank vanasını kapattığımda sistem çok gürültülü çalışmaya başladı, basınçtan kaynaklandığını ve sistemin normalde kapanması gerektiğini düşünüyorum ama kapanmıyor gürültülü bir şekilde çalışıyor neden acaba? Bu arada pompa olmadan sistem çok az su arıtıyor ve tank dolmuyor, pompa aktifken tankı dolduruyor ama süre çok uzun 4-5 saat oluyor, bu durumda pompa arızalıdır diyebilir miyiz bilemiyorum. Şimdiden teşekkürler

 • 6 Mayıs 2020 14:23 Samet Cevapla

  Merhabalar, 5 li açık sistem pompalı ocean marka cihazım var. Cihazın tüm filtreleri değişti, 4. Katta oturuyoruz basınç düşük pompayla bile en fazla 2 bar basınca ulaşabiliyorum ki cihaz üzerindeki gösterge doğruysa tabiki. Tank sağlam 7 psi hava bastık ve sorunsuz görünüyor. Dolduktan sonra pompa ve atık su duruyor bunda da sorun yok. fakat yaklaşık 4-5 saatte doluyor ve arıtma musluğumdan suyu tazyikli alamıyorum. Bu iki sorun neden olabilir acaba? Teşekkürler

  • 6 Mayıs 2020 17:53 admin Cevapla

   2 bar basınç düşük bir basınç ozmoz membranı için en az 3 bar basınç olması gerekli pompalı diyorsunuz ama pompanız arızalı olabilir mi basınç uygulamıyor olma imkanı olabilir mi acaba 4-5 saat uzun bir süre ortalama 1-1,5 satte dolması gerekli su tankının tank vanasını kapatın ve arıtma çeşmesini açıp bakınız akan su damla damla ise sorun var demektir ince ip gibi kesintisiz akıyorsa sorun yoktur. yüksek ihtimal membrana düşük basınç geliyor ve bu yüzden tanka su fazla depo edilmiyor ve akan su zayıf geliyor size

   • 6 Mayıs 2020 19:23 Samet Cevapla

    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızı denedim, tank vanasını kapatıp musluğu açtığımda hiç kesilmeden akıyor su burada bir sıkıntı olmadı, tankı yine doldurdum ve yine 4-5 saat arası sürdü dolması, boşaltarak ne kadar su aldığına da baktım 12 litrelik tanktan 11 litre civarı su verdi, yani tankta da sorun yok gibi. Yeni bir şey denedim tank vanasını kapattım, arıtıcı çeşmesini de kapattım normalde sistemin durması gerekiyor diye düşünüyorum ama pompa durmadı ve sistem çok gürültülü çalışmaya başladı, bu arada atık su vermeye de devam etti. Sizce sorun nerede acaba?

 • 5 Mayıs 2020 14:06 Hakan Cevapla

  Selamlar tekrar, verdiğiniz yanıta yanıt verdim ama sanırım sistem kabul etmiyor. 6 aşamalı sistemin tüm filtrelerini değiştirdim. Q ay kadar sonra suyu kontrol ettim, suyun herşeyi tadı falan gayet iyi ama içinde lırmızı pul biber pullarından biraz daha küçük şeffaf yassı parçacıklar var. Tekrar ediyorum bunlar hava kabarcığı değil, pul bibere yakın büyüklüklerde incecik ve şeffaf. Teşekkür ediyorum.

 • 4 Mayıs 2020 23:32 Musa Cevapla

  Merhaba Arıtmada su akmıyor neden olabilir

  • 4 Mayıs 2020 23:56 admin Cevapla

   Bu soruyu cevaplamak için sizlerin öncelikle girişten itibaren sırasıyla hortumları sökerek kontrol etmeniz ve suyun tıkandığı filtreyi veya parçayı tespit ederek bizlerle paylaşmanız gerekir

 • 4 Mayıs 2020 20:22 Hasan Cevapla

  Agua tezgah altı su aritma cihazi tanka su geliyor ama musluktan akmiyor.tankın basıncı iyi gibi membran a kadar su geliyor ama membran çıkışından su çıkmıyor membran arızası ilabilirmi

  • 4 Mayıs 2020 21:23 admin Cevapla

   “membran filtreye kadar su geliyor ama membran filtreden su çıkmıyor”

   membran filtreniz tıkalı

  • 17 Mayıs 2020 11:24 volkan Cevapla

   arıtıcının filitrelerini değiştirdim ama değiştiktrn sonra arıtıcı tankın da su bitiyor ama su almıyor neden almıyor olabilir yardımcı olabilirmisiniz

   • 17 Mayıs 2020 15:10 admin Cevapla

    Tankın havası boşken 6-7 psi olmalıdır bunu kontrol edin,

    hortumları kontrol ederek tanka su gelip gelmediğini kontrol edin

 • 4 Mayıs 2020 15:54 Hakan Kutluk Cevapla

  Selamlar sayın ustacım. 6 aşamalı arıtmamın tüm filtrelerini 1 ay kadar önce değiştirdim. Herşey normal sıyun tadı tazyiği falan ama geçen gün fark ettim suyun içinde şeffaf küçük partiküller var, bunlar hava kabarcıklarından daha büyük. Tankın vanasını kapatıp suyu çok akıttıktan sonra denedim yine var. Sorun ne olabilir. Filtreler orjinal görünüyor sadece son karbon filtre şeffaf bir model acaba ondan olabilir mi?

  • 4 Mayıs 2020 17:29 admin Cevapla

   cihazı yeni aldığınızda ve her filtre değişiminde bu olay olur gayet normal aynı zamanda sular kesildiğinde de bu olay meydana çıkar bunlar kabarcık suyun içinde olur beklendiğinde kenarda toplanır yada kaybolur şebeke suyu basınçı yüksek olduğu zamanda aynı bu sorun sık sık oluyor öncelikle şebeke giriş basıncını düşürün 3,5 bar gibi ayarlayın 70 psi basınç düşürücüler var onları kullanabilirsiniz.

   • 5 Mayıs 2020 10:03 Hakan Cevapla

    Hayır hocam bunu biliyorum. Kabarcık değil. Küçük pul biber büyüklüğünde yassı ve şeffaf partiküller bunlar.

   • 5 Mayıs 2020 11:24 Hakan Cevapla

    Hava kabarcıklarını biliyorum. Bunlar pul biberden küçük yassı ve şeffaf partiküller.

 • 3 Mayıs 2020 08:15 Tuba Dinçer Cevapla

  Bosch gardrop tipi buzdolabına arıtma bağladık,pompalı tip,su cihazdan bol miktarda ve basınçlı çıkıyor ama buzdolabından iğne gibi akıyor,buzdolabı filtresini yeniledik,3 gün düzgün aktı gene aynı oldu.Çözüm bulamadılar.Bir de size sorayım dedim yoksa söküp atacağım arıtmayı

  • 3 Mayıs 2020 11:17 admin Cevapla

   buzdolabının girişindeki filtreyi kullanmanıza gerek yok zaten arıtma cihazından filtre edilmiş su geliyor belliki problem arıtma cihazınızda değil buzdolabınızın girişinde bir noktada su tıkanıklık yapıyor

  • 9 Mayıs 2020 21:55 Zuher Cevapla

   Hocam merhaba aritmanin filitrelerini degistirdim. Bu sefer su hic akmiyor musluktan. Tankin havasina bsktim cok az onada hava bastirdim. Ana su hic akmiyor musluktan

   • 9 Mayıs 2020 23:44 admin Cevapla

    Önce membran filtrenin temiz su çıkışındaki hortumu çıkartın ve su geliyormu kontrol edin 5 dakikada 1 litre su akıyorsa cihazın su üretimi normal demektir

    Tanka hava basarken şuna dikkat edin; tank boş olmalı ve içine 6-7 psi hava basılmalı

 • 2 Mayıs 2020 14:02 İlyas Yıldırım Cevapla

  Evin şebeke su taziği iyi fakat su arıtma cihazında su tankı yok arıtma nın musluğundan çok az su geliyor sebebi ne olabilir.. İllada arıtma cihazında tank olmalımıdır..

  • 2 Mayıs 2020 15:40 admin Cevapla

   tüm RO su arıtma cihazlarında arıtılan suyun miktarı anlık tüketimi karşılamayacağı için arada bir depolama tankı bulunur

 • 2 Mayıs 2020 01:50 Emre Cevapla

  Merhaba, su arıtma cihazım dan temiz su çıkmıyor, sadece tahliyeden su çıkıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

  • 2 Mayıs 2020 15:41 admin Cevapla

   Membran filtreniz tıkalı değiştirmelisiniz

   membran filtrenin temiz su çıkışındaki hortumu çıkartıp kontrol edin

  • 4 Mayıs 2020 01:05 Murat Cevapla

   İyi günler makinayı alalı 5 ay oldu makinayı taktırdığımız hafta suda böyle erimiş pilastik gibi koku vardı servis gedi birtane filitreyi değişti 1 aydır bu koku yine geliyo sizce böyle bir koku neden gelir deponun suyunu içindeki su bitene kadar da çalıştırıyorum belki kalan sudan dır ama yok koku gitmiyor ,aynı depoya buz dolabımda baglı buzdolabın filitresinden sanırım o koku buz dolabından akan sudan gelmiyor neyapmam gerekli teşekkürler

   • 4 Mayıs 2020 09:17 admin Cevapla

    günaydın ürünün markasını ve özellikle filtrelerin markasını bilmeden birşey söylemek yanlış olur. ancak filtreler ile ilgili olduğu kesin. Aynı kokunun buzdolabından gelmemesi tamamen suyun soğukluğu ile alakalı

 • 1 Mayıs 2020 21:56 Mehmet Cevapla

  Arıtma musluğundan ilk açınca 2 sn su basınlı geliyor sonra iplik gibi akıyor.hava basma sibobuna hava varmi diye bastım sibobtan su fışkırdı tank mı değişmesi gereklidir acaba

  • 1 Mayıs 2020 23:25 admin Cevapla

   Malesef tankınızın değişimi gerekli bu şekilde arıtıcınızı kesinlikle kullanmayın çünkü şuanda suyunuz tankın metal yüzeyine temas ediyor. tankın vanasını kapatın ve tank değiştirene kadar arıtıcınızı bu şekilde kullanın.

 • 1 Mayıs 2020 01:43 mehmet Cevapla

  arıtmadan su aldıgimda titreme oluyor nedendr acaba

  • 1 Mayıs 2020 23:27 admin Cevapla

   Yüksek basınç sebebiyle bu sorunu yaşıyorsunuz arıtıcınızın giriş kısmına basınç reglatörü takmalısınız sorun devam eder ise membran filtrenin çıkışında bulunan check valf ve shutoff valfi değiştirmelisiniz

 • 28 Nisan 2020 13:52 Berk Cevapla

  Merhabalar cebelion marka cihazım durup dururken çalışmamaya başladı su almıyor sonra farkettim ki şamandra yukarı doğru açılmış oradaki peçete ıslanmış onu tekrar yerine koyup kapadım ama cihazımda gram ses yok nedir sizce sorun

  • 28 Nisan 2020 14:24 admin Cevapla

   şamandıra dediğiniz nedir arıtma cihazlarında şamandıra olmaz pek acaba kaçak su sensörü mü var cihazda genelde kaçak su sensörü olanlar ıslandığında şişer ve yukarı doğru çıkar sünger gibi bir yapısı vardır şayet öyleyse ıslanan malzeme kurutulmalı yada yenisi takılmalı ayrıca elektronik panel varsa da resetlenme gibi işlemler yapılabilir ürünü aldığınız yerle iletişim sağlarsanız. size daha iyi yardımcı olurlar efendim cebilon dediğiniz ihlas markamı

   • 28 Nisan 2020 21:59 Berk Cevapla

    Evet ihlas marka evet o dediklerinizi yaptım ama enerji gelmiyor hiç ses yok durup dururken oldu böyle

 • 28 Nisan 2020 12:58 Kadir Cevapla

  Merhaba efendim bizim su arıtma cihazımızın markası aqua fabulaous bizim cihazımız kahverengi su kaçırıyor bunun nedeni nedir

  • 28 Nisan 2020 14:19 admin Cevapla

   suyun kahverengi olması yüksek bağlantı yanlışlığı yok ise su tabkı patlaktır ve su paslı yere temas ettiyse suyunuz kahverengi akabilir bunun haricinde tatlandırıcı filtreden başka mineral yada alkali filtre kullanıyor iseniz bunlardan kaynaklı da renk değişimi olabilir.
   öncelikle tankın hava sibop yerini açın ve bir miktar hava kaçırın hava ile birlikte su çıkarsa sorun tankınızdadır yenisiyle değiştirin düzelir sorun tankda değil ise filtrelerinizi değiştirin komple

 • 25 Nisan 2020 21:00 Mehmet Fatih kaya Cevapla

  5 adet filtreyi dün degiştirdim 5 defa depoyu boşalttım ama su içinde küçük siyah parçacıklar geliyor nedendir

  • 26 Nisan 2020 15:36 admin Cevapla

   5 kez boşaltım yaptınız hala siyah parçaların olması kullandığınız karbon filtrenin sorunlu olduğunu gösterir son karbon tatlandırıcı filtrenizi değiştirin yada 1-2 gün daha bekleyin zamanla berraklaşır 2-3 gün sonrada aynı sorun devam ederse değişim yapınız.

 • 25 Nisan 2020 11:35 Ahmet Cevapla

  İyi günler kolay gelsin 6 filtreli pompalı ariticim var pompa sürekli çalışıyor kendim bütün filtreleri değiştirdim ilk gün bir saate suyu doldurdu ve durdu motor ama ertesi gün suyu doldurmasına rağmen pompa durmuyor sorun sivic olabilirmi ayarı varmı varsa nasıl yapılır birde depodan kaç lt almaliyim

  • 26 Nisan 2020 15:44 admin Cevapla

   yüksek basınç siwicinin bir ayarı elbetteki var ama ayar yerinden olduğunu sanmıyorum ya siwiç elektrik kısmında sorun vardır yada cihazın başka kısmında sorun olabilir ayar kısmı siwicin tepe noktasında alyen anahtar ile yapılmaktadır. https://www.rosuaritma.com/wp-content/uploads/2018/10/Quick_Yuksek_Basinc_Siwici-4-min.jpg bu resinden bakabilirsiniz taiwan yazısının hemen altındaki yuvarlakta alyen yeri vardır
   arıtma deponuz 12 litre ise 10-12 litre su alırsınız 8 litre ise 6-8 litre su alırsınız
   sizdeki sorun çekvalf yada membran sorunu olabilir öncelikle şunu yapın cihaz çalışırken tank vanasını kapatın ve 1-2 dakika kadar bekleyin pompa stop ediyorsa siwic sağlamdır etmiyor ise bozuk yada çekvalf sorunludur.
   2. kontrol tank vanasını kapatın ve arıtma çesmesini açın akan suyu kontrol edin ince ip gibimi akıyor yoksa damla damlamı ndamla damla akıyorsa sorun vardır membran filtreniz arızalı yada membrana yeterli su gelmiyor olabilir çeşme açıkken arıtma yapıyorken atık su hortumunu kontrol edin atık su atıyormu atmıyor ise membran gitmiştir membranı ve flow kısıcıyı değiştirin. tüm kontrolleri yaptıkdan sonra çözüm bulamazsanız tekrar yazınız
   en son olarak elktrik kablolarını soketleri kontrol edin

 • 22 Nisan 2020 17:07 Mevlüt Cevapla

  Merhaba su aritma cihazının bütün filtrelerini değiştirdim motor sürekli çalışıyor sorun ne olabilir?

  • 23 Nisan 2020 22:08 admin Cevapla

   Pompanın 2 adet swichi bulunur alçak ve yüksek basınç swici bu ürünler pompanın elektriğini keserler pompanız durmuyorsa bu iki swici değiştirmelisiniz

 • 22 Nisan 2020 02:47 AKİF Cevapla

  Su alınca kapatıyorum motor uzun süre çalışıyor önceden böyle değildi neden

  • 23 Nisan 2020 22:11 admin Cevapla

   Shutoff isimli 4 tarafı hortum girişli valf bulunur beyaz renkte cihazınız çalışır üretim durunca bu valf atık suyu durdurur dolayısıylada pompa çalışmayı durdurur.önce bu valfi değiştirin sorun devam ederse pompanın iki hortum girişli yüksek basınç swici var bunu değiştirin

 • 21 Nisan 2020 21:34 murat Cevapla

  merhaba mebran haric tüm filtreleri servis 2ay önce degiştirdi mebran filtre serviste cok pahalı oldugu için bende disardan LG MEBRAN FİLTRE ALIP KENDİM TAKTIM su kalitesi tds metre ile ölçtüm 28 di suan suyun tadı bozuldu 5 gundur böyle bugun ölçüm yaptım su degeri 60 a yukselmis nedeni ne olabilir acil yardım teşekkürler

  • 23 Nisan 2020 22:14 admin Cevapla

   suyun tds değerinin yüksek olması sadece membran filtre ile ilgilidir. Suyun tadının kötü olması ise post carbon isimli son aşama filtre ve membran filtre ile ilgilidir. Dolayısıyla tamamen kullanılan filtrelerin kalitesi ile paralel bir sorun yaşamışsınız malesef bu iki filtreyi değiştirmelisiniz

 • 20 Nisan 2020 18:16 HAKAN Cevapla

  SU ARITMA CİHAZIMIN MOTORU ARIZALI İDİ KULLANILMIYORDU.KULLANMAYA KARAR VERDİK FİLTRELERİ DEĞİŞTİRDİM.BİRDE MOTOR ALMAK YERİNE YAKININDA ÇALIŞAN HİDRAFORA BAĞLADIM (4-6 BAR ).SORUN ŞU Kİ SU GELMİYOR.MEBRANIN FLOW ÇIKIŞINDA SU VAR AMA ÇEKVALFLİ OLAN BÖLÜME SU GELMİYOR NEDENDİR TEŞEKKÜRLER.

  • 23 Nisan 2020 22:15 admin Cevapla

   Check valf yada membran filtreniz tıkalı

 • 20 Nisan 2020 15:54 Yücel Ertuğ Cevapla

  Şu arıtma cihazları 6 ve 7 ay kullanılmazsa ne olur ?

  • 20 Nisan 2020 18:13 admin Cevapla

   6 ay uzun bir süre hiç kullanmadığınız zaman cihaz suda takılı vaziyette kaldıysa ve cihazda sirkülasyon olmadıysa suda hem koku yapar hemde bakteri önünden risklidir yani cihaz bakteri üretimi yapar tüm filtreleri ve cihazı güzelce dezenfekte ederseniz ve membran filtrede durağan halde beklediği için kireçten tıkanmadı ise kullanabilirsiniz

 • 19 Nisan 2020 14:39 Ahmet aras Cevapla

  Merhaba kullandigim cihazdan cok az su geliyordu hava basmaya calistim ancak hava basilamiyor. Ve tank bos toplam 1,5 lt su alınca bitiyor. Ariza ne olabilir. Ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim. Kolay gelsin

  • 19 Nisan 2020 16:19 admin Cevapla

   1,5 litre su alınca tank ağır değil boş ise tankın havası fazla olabilir yada şebeke suyu basıncınız çok düşüktür öncelikle şebeke suyu basıncını kontrol edin basınç iyi ise membran filtreniz de tıkanmış olabilir önce su testi yapın tank vanasını kapatın ve arıtma musluğunu açın akan su ince ip gibi akıyor ise basınç ve membranda sorun yoktur yanlız damla damla akıyor ise ya basıncınız sorunlu yada membran arızalı. basınç ve membranda sorun yok ve tank az su alıyor ise tankın bir miktar havasını kaçırın tank da fazla hava var ise suyu fazla depolamaz tank tam boş iken olması gereken hava birimi 7psi (bar değil psi olarak basacaksınız bar olarak 0,5 bar olmalı)

 • 19 Nisan 2020 13:52 Sinan Cevapla

  Merhaba hocam arıtma cihazı mı Membran kadar filtrelerini değiştirdim 4 yollu vana atık kısıcı check valf bu parçaların hepsini de değiştirdim ama motor dün geceden beri durmuyor daha bir depo Su doldurmamış atık borusuna bakınca su geliyor ama depoya fazla su gitmiyor Bir de depolu vanasını kapattım da motor durmuyor normalde durması gerek hocam bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim sabahtan beri uğraşıyorum teşekkürler 0542 635 3717

 • 17 Nisan 2020 23:23 Mehmet Cevapla

  Motor tık tık yapıyor ama tantda dolmuyor

 • 17 Nisan 2020 14:16 HAKKI DOĞRU Cevapla

  MERHABA HOCAM 5 AŞAMALI POMPASIZ SU ARITICISININ 3 LİTRE TEMİZ SU ALINCA DEPODAN ÇALIŞIYOR AMMA DEPOYU DOLMASI İÇİN 24 LİTRE ATIK SU ATIYOR NE YAPAYIM

  • 17 Nisan 2020 14:57 admin Cevapla

   yüksek atık su atması şebeke suyu basıncınız yüksek yada çok düşük ise atar şebeke suyu basıncı yüksek ise tankın havasını yükseltin tank boş iken normal havası 7 psi dır bunu 15 psi ya çıkarın şebeke suyu basıncınız düşük ise basınç pompası eklemeniz gerekli bunların dışında shut-off valf sorunlu olabilir ama önce su basıncınızı kontroller edin çözüm bulamazsanız shut-off valfi değiştirin. basıncınız çok yüksek ise de 70 psi basınç düşürücü kullanın örneğin 6 bar ve üzeri basınç var ise basınç düşürücü kullanın

 • 15 Nisan 2020 22:54 Metin Cevapla

  Merhaba
  Benim aura cebilion marka arıtmam var son zamanlarda ses çıkmaya başladı acaba filitre değişim zamanımı geldi son filtre değişimi 9 ay oldu
  Kolay gelsin

 • 12 Nisan 2020 15:30 Sinan Cevapla

  Pompalı kapalı kasa su arıtma cihazim var 2012 yılında aldım o zamandan bu zamana sadece filtreleri ve membran değiştirerek kullandım.Bu günlerde su tadı kötü diye komple filtreleri günü gelmeden değiştirdim fakat düzelmedi.ölçüm cihazı aldım kontrol ettim 400 çıktı.Tank in vanasını kapatınca 20 düşüyor.Sebebi ne olabilir.tanki değiştirmem mi gerekiyor.

  • 13 Nisan 2020 09:55 admin Cevapla

   tankın hava sibop kısmını kontrol edin tankın sibop iğnesine bastığınızda oradan su geliyor ise tankınızı değiştirin diğer türlü filtreleri yeni değişim yaptınız tankdaki eski suyu boşaltmadıysanız tankınızı 2 defa boldur boşalt yapınız yüksek ihtimal tankınız patlak su metale temas ediyor ve iletkenlik yükseliyor bunun haricinde shut-off valf vardır eğer onda bir kaçırma yapıyorsa bundans ebebde tds tank varken yüksek çıkabilir ama önce tankınızı kontrol edin

 • 12 Nisan 2020 10:50 Mustafa Cevapla

  Merhaba
  Arıtılan suda bardak dibine tortu çöküyor. Membran filtreyi değiştirdim fakat durum yine aynı. Ne yapmalıyım

  • 13 Nisan 2020 09:48 admin Cevapla

   Membran filtreniz düzgün arıtma yapıyorsa tortu olması imkansız başka bir sorun olabilir atık suyunuzu kontrol edin atık su atmıyor ise takmış olduğunuz yeni membranda bozulmuş olabilir arıtma cihazında tortu oluşması için membran arızalı yada bağlantı hatası vardır demektir. son olarak Shut-off valf patlak olabilir şu denemeyi yapanız tank vanasını kapatın ve arıtılan suya bakınız ince ip gibi akıyor mu akıyorsa sorun yok demektir damla damla akıyorsa membran bozuk yada basınçınız az çok hızlı akıyorsa yani tank varmış gibi akıyorsa membran yırtık yada shut-off valf arızalıdır

 • 9 Nisan 2020 15:06 Süleyman Cevapla

  Su arıtıcımız su vermiyor bir bardak suyu zor alıyoruz, su pompasının sibobuna sivri birşeyle bastırdık hava yerine su geliyor ne yapmalıyım

  • 9 Nisan 2020 15:56 admin Cevapla

   su tankınız arızalı tankınızı yenisiyle değiştirin değişim yapana kadarda tank vanasını kapalı konumda tutun sibop yerine ulaşan su paslı su olur bu suya pas ve başka metal karışımları karıştırır sağlık açısından risklidir.

 • 7 Nisan 2020 18:31 umutt Cevapla

  Merhabalar 2 gündür yazıyorum ama cevap alamadım beni bilgilendirirseniz çok sevinirim …ana şebekemdeki su ölçümüm 700ppm çıkıyor bana güzel kaliteli ana membran filtresi ne önerirsiniz acaba

  • 8 Nisan 2020 09:38 admin Cevapla

   700 ppm evsel membranlar için zaten maksimum değere yakın bir değerdir evsel membranlar maksimum 900 ppm’e kadar destekler 900 ppm lik suyu bir evsel membran 70-100 ppm arasına kadar düşürür sizdeki 700 pplik suda 40-80 arasında bir değere düşürür evsel hangi membranı kullanırsanız kullanın bu değerleri alırsınız ömür bakımından ise normal suya göre 1-2 kat daha düşük olur. Yüksek TDS değerinde çalışan membranlar vardır örnek 1000-2000 ppm lik sularda çalışır bunlarda özel olarak üretim yapılmakta Türkiye’de bulabilirsiniz. Whatsapp 05302883945 den yazın yönlendirelim sizi buradan paylaşmam reklama girer.

 • 6 Nisan 2020 22:18 Osman özbostancı Cevapla

  Merhaba tüm bağlantılar tamam ama şebeke suyu arıtıcıya gelmiyor basınç saati 0 da duruyor sebebi ne olabilir acaba teşekkürler

 • 6 Nisan 2020 18:33 İlknur Cevapla

  Merhaba arıtma cıhazı kullanılmadıgı takdirde suyu dısarı verırmı mutfagi su basmıs daha önce fıltresini degıstırmıstık bugün yıne fark ettim su sızmıs napmam lazım?

  • 7 Nisan 2020 10:43 admin Cevapla

   suyun sızıntı yaptığı yeri bulmanız gerekiyor efendim cihazda bir su kaçağı varsa kullanmasanız bile suyun sızıntı yapması normal

 • 6 Nisan 2020 17:55 İsmail Cevapla

  Merhaba. Musluktan arıtılmış su sıcak geliyordu. Fişini çektim, şebeke suyu nu kapattım. Motor un dışı sıcak idi. Neden olabilir. Fişi çekip suyu biraz akıtınca su normala döndü. Motor neden ısınır?

  • 7 Nisan 2020 10:31 admin Cevapla

   motor devamlı devrede kaldıysa efendim susuz olarak ısınma yapabilir bir diğeri ise yüksek basınç siwiciniz pompayı tank dolduğunda durdurmadıysa içindeki suyla devamlı pompa döngüye döner ve aşırı akım çekerek ısınmaya sebep olur pompanın neden stop etmediğini araştırırsanız sorun çözülür.
   1.Pompa çalıştığı esnada şebeke suyu akıyor muydu.
   2.Tank vanasını kapatın arıtmanın çeşmesini açın ince ip gibi akıyor mu test edin ince ip gibi akmıyor damla damla akıyorsa membran filtreniz tıkalıdır ince ip gibi akıyorsa arıtma musluğunu kapatın ve 30 saniyeye yakın bekleyin pompa stop ediyor mu etmiyorsa en fazla 1 dk bekleyin yine stop etmiyorsa yüksek basınç siwici arızalı olabilir yada çekvalf sorunlu olabilir.

 • 6 Nisan 2020 17:47 umut yüksekbaş Cevapla

  Merhabalar benim ana su şebekem 680ppm 700ppm arası su değeri su arıtmam için lg chem ana filtre aldım randıman vermedi ana filtre membran filtre için hangi marka önerirsiniz ne alırsam memnun kalırım …kapalı kasa motorsuz arıtma kullanıyorum …şimdiden cevabınız için teşekkürler

  • 13 Nisan 2020 09:57 admin Cevapla

   Yüksek TDS girişli yerlerde standart membranlar hiç bir mark uymaz yüksek basınç altında yani en az 5 bar ve üzerinde kullanılan özel üretim evsel membranlar vardır onlara bakmanız gerekir.

 • 6 Nisan 2020 07:53 Ayşegül becel Cevapla

  Merhaba

 • 6 Nisan 2020 07:50 Ayşegül becel Cevapla

  Mehaba bildiğiniz gibi ülkemizde olan salgın yüzünden sağlık için çoğu işyerleri kapatıldı 😔bende cafe işletmecisiyim 16 marttan beri işyerimdeki arıtma tankındaki su kullanılmıyor ve dahada ne kadar duracağı belli değil sizden ricam tankın içindeki suyun kaç gün durursa kullanılmaması lazım ve nasıl boşaltabiliriz bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim 😊şimdiden teşekkür ederim ..iyi çalışmalar…

  • 6 Nisan 2020 10:08 admin Cevapla

   1 haftadan fazla bekleyen su filtre içinde bozulur tank da ki suyu boşatıp sirkülasyon yapmanızı tavsiye ederim ayrıca uzun süre kullanılmayan cihazların filtreleri de beklemekten zarar görür ara ara sistemi devreye almanızda fayda vardır. uzun süre bekleyen su filtrelerde de koku yapar çok aşırı beklediğinde ise ön filtreleri ve membran filtreyi bozabilir uzun süre kullanmayacaksanız cihazın suyunu kapatın tankı da boşaltın tekrar devreye aldığınızda ilk suyu kullanmayın bir miktar suyu ortalama 5-10 litre kadar boşa akıtın

 • 6 Nisan 2020 03:46 Umut Cevapla

  Bms marka su arıtma cihazım var kullanım yokken kendi kendine rahatsız edici sesler çıkarıyor nerdeyse her yarım saatte bir

  • 6 Nisan 2020 10:11 admin Cevapla

   çekvalf yada shut-off valfiniz arızalı olabilir efendim cihaz kendi kendine durmadan ortalama 30 dk da bir ses yapıyor ise yüksek ihtimal çekvalf sorunludur genelde şebeke suyu basıncı düşmesi ve yükselmesinden kaynaklı kendiliğinden devreye girmesi normal ama sık sık devamlı yapıyorsa bu iki parçayı değiştirin çekvalf ve shutoff valf.

   • 24 Nisan 2020 20:40 Abdurrahman Cevapla

    Tüm filtreleri yakın zamanda değiştirmeme rağmen suyun tds değeri yüksek. Şimdi daha da yükselmiş. Daha önce atık su akmıyordu. Onu da değiştirmeme rağmen atık su damla damla akıtıyor. Sorunun bu alacağını düşünüyorum. Ama atık suyun az akma nedeni başka ne olabilir.

 • 5 Nisan 2020 11:35 Ferhat Cevapla

  Merhaba su arıtma cihazına ilk kurulum esnasında tanka hava basmamıza gerek var mı? Yoksa otomatik olarak basıncını kendisi dengeliyor mu

  • 6 Nisan 2020 10:15 admin Cevapla

   hayır tanka hiç bir işlem yapmayın su tankları genelde fabrikasyon 6-7psi ayarlı olarak geliyor ama şebeke suyunuzun basınç durumuna göre bu tankın havasını yükseltebilirsiniz maksimum 20-22psi kadar çıkartın ama şebeke suyu basıncınız yüksek ise bunu yapın düşük ise hiç bir işlem yapmayın düşük yüksekteki kasıt örneğin 3-4 bar arası ise normal 3 bar altı düşük ve 5 ve üzeri yüksek sayılır cihaz için ***şebeke basıncı yüksekte tankın havasını yükseltilmesinin sebebi tankın fazla genleşmesini önleyerek atık suyun az atmasını sağlanır başkada bir amacı yoktur tank da ki hava ne kadar fazla olursa depoladığı su miktarı da düşer.

   • 6 Nisan 2020 18:32 İlknur Cevapla

    Merhaba arıtma cıhazı kullanılmadıgı takdirde suyu dısarı verırmı mutfagi su basmıs daha önce fıltresini degıstırmıstık bugün yıne fark ettim su sızmıs napmam lazım?

 • 4 Nisan 2020 12:27 Mesut akçin Cevapla

  Merhaba, ben 4 filtreyi ve membrani degistirdim. Degistirene kadar sikinti yoktu. Fakat degistirdikten sonra ses gelmeye basladi. Muslugu actigimda ses gidiyor, kapattigimda yine geliyor. Ne yapmam gerekir. Iyi calismalar.

  • 6 Nisan 2020 10:19 admin Cevapla

   musluğu açınca sıkışan basınç düşüyor ve ses yapmıyor çekvalf ve shut-off valf vardır bunlardan bir tanesi zarar görmüş olabilir genelde ses bu iki parçadan kaynaklıdır değiştirin düzelir. (Bağlantılarınız doğruysa değilse çek edin)

 • 1 Nisan 2020 19:59 Bülent Cevapla

  Merhaba. Musluğu ilk açınca çok az su geliyor ve kesiliyor. Her tekrarda böyle oluyor. Dün akşam tanka hava bastım dolum sesi gelmeye başladı çok güzel tazyikli su aldım. Ancak bu akşam yine aynı sorun.. Tankın vanasını kapatıp tanka bağlı hortumu çıkardım ardından vanayı tekrar açtığımda su tanktan fışkırıyor. Tankta su var basıncı da iyi sanırım ama musluktan neden su alamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

  • 2 Nisan 2020 14:08 admin Cevapla

   su tank dan fışkırma ile akıyorsa yani tank sağlamdır işlem bundan sonraki filtrelerde bir sorun vardır örnek kullandığınız tatlandırıcı filtresi tıkanmış olabilir efendim o filtreyi söküp ters bağlayıp filtrenin açılmasını sağlayın düzelecektir. yada tank hortumundan itibaren hortumları takip edin tank da ki suyun nerede su geçemiyor arızayı bulmuş olursunuz

 • 28 Mart 2020 17:54 Aliattin şahin Cevapla

  İhlas su Arıtıcı filtreler hpsi değişti su gelmiyor makinada ses yok neden nolabilir

  • 6 Nisan 2020 10:16 admin Cevapla

   selenoid valf kullanılıyor ise ve elektrikli model ise bu valfden kaynaklı olabilir yada cihazınız göstergeli ise reset atılması gereklidir bunu da ihlas servisi yapıyor.
   bunların hiç biri yoksa cihaza giriş suyunu takip edin hangi filtreden geçmiyor sorunu çözersiniz.

 • 24 Mart 2020 11:35 İbrahim Cevapla

  Çift taraflı Quik çek valf suyu geri kaçırıyor sanırım bu sebepten tank dolmuyor olabilir mi çok az su alıyor um filtreleri komple 2 defa değiştirdim su az alıyor um diye yeni farkettim çek valf iki taraf tanda hava üfleme yapabiliyor um

  • 6 Nisan 2020 10:21 admin Cevapla

   çekvalf iki tarafa üfleme yapıyorsanız arızalıdır değiştirin tankın dolmaması bundan kaynaklıdır. çekvalf kesmediği zaman 1-2 hafta içinde yeni taktığınız filtreleri de kullanılmaz hale getirir devamlı çalışmaktan kaynaklı

 • 24 Mart 2020 11:34 İbrahim Cevapla

  Çift taraflı Quik çek valf suyu geri kaçırıyor sanırım bu sebepten tank dolmuyor olabilir mi çok az su alıyor um filtreleri komple 2 defa değiştirdim su az alıyor um diye yeni farkettim çek valf geri kaçırıyor iki taraf tanda hava üfleme yapabiliyor um

  • 24 Mart 2020 12:44 admin Cevapla

   çekvalf iki taraftan da suyu veriyorsa yada hava geçiriyor ise arızalıdır ve tankın dolmasını engeller çekvalfi yenisiyle değiştirin

 • 22 Mart 2020 20:43 niyazi bakal Cevapla

  yeni almiş olduğum kapalı su arıtma cihazımdan musluğa su gelmiyor.

  • 6 Nisan 2020 10:25 admin Cevapla

   daha detaylı yazarsanız anlamaya çalışalım
   1-cihazı yeni aldınız bir miktar(ne kadar) kullandınız sonra cihazdan su gelmedi mi?
   2-cihazı yeni aldınız ve bağlantısını yaptınız hiç su vermedi mi ?

 • 22 Mart 2020 10:10 Fatih Cevapla

  Ariticim in haznesine şu doymuyor vanayı kapatınca su alamıyorum ama açınca direk çeşmesinden şu geliyor ve kombi faaliyete giriyor

  • 6 Nisan 2020 10:26 admin Cevapla

   sıcak suya bağlantı yapmış olabilir misiniz cihaza giren suyu kontrol edin sıcak suya bağlı ise değiştirin soğuk suya bağlama yapınız.

 • 21 Mart 2020 09:46 levent Cevapla

  merhaba.. aura cebilon marka su arıtıcımın 5 filtresinin hepsini değiştirdim.. şuanda cihaz çalışıyor, ses var yani.. şimdi ne yapmam gerekiyor?
  eskiden servis değişim yaptıktan sonra 2 kez su bitene kadar musluğu açın, tankı boşaltın demişti.. bu işlem için önce tankın tamamen dolmasını mı beklemeliyim?
  bir de basınç azalması falan demişler.. bunu hatırlamıyorum, servis yapıyor muydu ki hava basma olayını.. hangi durumda hava basmam gerekecek?
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

  • 22 Mart 2020 12:19 admin Cevapla

   *Tankınız tamamen dolunca musluğu açın ve boşa akıtın suyu (bu işlemi 3-4 defa uygulamanız fazlasıyla yeterli)

   *yukarıdaki musluktan yeteri miktarda su alabiliyorsanız tankınızın havası ile ilgili bir sorununuz yok demektir

 • 20 Mart 2020 22:14 Abdurrahman Cevapla

  Bütün filtreleri değişmeme rağmen suyun değeri 200 civarında çıkıyor. Atık suya baktım akmıyor. Acaba sebep bu olabilir mi? Ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim. Tankın da patlak olduğunu biliyorum. Önce tankı mı değiştirmeliyim.

  • 22 Mart 2020 12:23 admin Cevapla

   *Tankınızın değişimi şart
   *Atık su çıkışında üzerinde flow yazan akım kısıtlayıcı tıkanmış onunda değişimi gerekli
   *sonrasında çıkış suyunuzun tds si düşmez ise membran filtreyi değiştirmelisniz

 • 20 Mart 2020 15:58 fatih Cevapla

  merhaba mebrandan temiz su hiç gelmiyor atık su çıkıyor tıkalı mı acaba birde mebrandan çıkan temiz su borusunun çıkısında motor gibi bi şey var bu vakumlayarakmı çekiyor suyu

  • 6 Nisan 2020 10:22 admin Cevapla

   membran temiz su çıkında metal parça çekvalfdir suyun geri kaçmasını önler membrandan temiz su çıkmıyorsa membran tıkalıdır, membranı değiştirin düzelir.

 • 16 Mart 2020 01:33 suat Cevapla

  Su arıtma cihazım 8 filtreli olup, bir yıl sonra tüm filtrelerini değiştirdim. Elimde TDS metre mevcut olup su değerlerini ölçüyorum. önceki membran filtresi Vontron marka olup yenisini de aynı marka aldım. Ancak önceki filtrelerde arıtılan suyun TDS değeri 20 civarında iken en son tüm filtreleri değiştirmeme rağmen TDS değeri 55-65 arasında oluyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Bu arada şebeke suyunu da ölçtüm, 450 ile 550 arasında değişiyor. Acaba filtreler mi yeterince işlev görmüyor yoksa ben yanlış bağlantı yapmış olabilir miyim.

  • 17 Mart 2020 16:40 admin Cevapla

   bağlantınız yanlış değil 550 ppm şebeke suyunda 30-60 ppm değer almanız normal şöyle bir hesaplama ile membran filtrenin % kac verimle çalıştığını anlarsınız
   550 ppm şebeke suyunu 65 ppm arıtma suyundan çıkaralım 550-65=485 sonra çıkan değeri şebeke suyu ppm ile bölelim 485/550=0,88 çıkar sonra bunu 100 ile x çarpalım 0,88*100=88% çıkıyor yani membran filtreniz %88 oranında suyu arıtıyor demektir bu oran %70’lere indiğinde membranı değiştirin

   • 6 Nisan 2020 08:55 Muharrem Cevapla

    Merhaba bende filitreleri yeni degistim fakat su cok kotu geldi baktim atik su kesici tikali yenisiyle degistim sonra burdaki hesaplamayi yapmak icin suyu olctum aritmadan once 200ppm aritilmis su 50 ppm hesaplayinca 97.5 cok iyi bi sonuc fakat sudaki koku gitmedi baglantilar dogru acaba mebrandan sonraki filitrelerin tekrar degismesimi gerekli tikanmadan oturu bozulmuslarmidiir teşekkür ederim simdiden

 • 14 Mart 2020 01:19 Cahit Cevapla

  4 yollu vanayı çek valfi membran filitreyi deyiştirdim tank doluyken basınç 4/5 boş iken 7 psi atık su durmuyor sürekli akıyor özümü nedir

  • 17 Mart 2020 16:46 admin Cevapla

   tankın tam dolmasını beklemeniz gerekli ortalama 12 litre su tankı 1,5 saat gibi bir sürede dolar tank vanasını kapatıp bakın atık suyu kesiyor mu şayet bu şekilde kesiyor ise tank dolduğunda da kesecektir tankın içindeki balon esnediği için yani genleştiği için tank vanası kapalıyken hızlı kestiği gibi balon genleşme esnasında biraz geç keser birde şebeke suyu basıncınız çok düşük ise tankın dolması da geç olur şebeke suy basıncınızı ölçüm yapma imkanınız varsa ölçün 3 bar ve altındaysa şebeke suyu cihaza pompa takınız 6 bar ve üzerinde ise cihaz önüne basınç düşürücü takın. herşey normal ise atık hızlı kessin istiyorsanız tank boş iken hava basıncını biraz daha yükseltin en fazla 20psi e kadar yükseltebilirsiniz.

 • 12 Mart 2020 00:06 Mikail Cevapla

  Merhaba Bmb markalı su arıtması aldım iki gün su güzel çok hızlı şekilde geliyordu bu gün ise baktım su tankı boş su gelmiyor nden acaba?

  • 12 Mart 2020 13:27 admin Cevapla

   su basıncınıuz düşük olabilirmi yada atık su atıyor mu cihazınız kontrol ettiniz mi atık su atmıyor ise ya ön filtreler tıkalıdır yada cihaza su girişi vanası kapalı olabilir mi bunun bir çok nedeni olabilir ürünü aldığınız yerle öncelikle iletişim sağlayın
   cihazı yeni aldınız 2 gün su verdi sonra vermedi nedenleri.
   1. membran filtre girişine su geliyor mu kontrol edin gelmiyorsa suyun gelmesini sağlayın geliyorsa 2. adıma geçiniz.
   2. membran filtreniz tıkanmış olabilir 2 günde membran tıkanır mı derseniz atık suyu cihaz atamaz ise tıkanır öncelikle atık suya bakınız atıyor mu atıyor ise su basıncınızda düşme olabilir yada su tankı arızalı olabilir tankı kaldırıp bakınız tank hafif ise tank da problem yoktur. şayet cihazınız atık suyu atmıyor ise membran filtre değişmeli.
   genelde cihazın hiç su vermemesi bu nedenlerden kaynaklanır.

 • 9 Mart 2020 14:52 HAKKI DOĞRU Cevapla

  SU ARITMA CİHAZINDAN ÇIKAN SUYU TDS METRE
  İLE ÖLÇTÜĞÜMÜZDE 10 GÖSTERİYOR
  BU SU İÇİLİRMİ

  • 9 Mart 2020 15:33 admin Cevapla

   normal 5 filtreli arıtma cihazları genelde 0-40 arası ppm gösterir 10 ppm değeri gayet normal içilir saf suya yakın bir değer 10 ppm bir alkali mineral filtresi eklemenizi tavsiye ederim. https://www.rosuaritma.com/urun/biocera-antioksidan-alkali-filtresi/ bu filtreyi eklediğiniz zaman 30-60 arası ppm değerine yükseltir ph değerinide 7,5 – 9,5ph arasında verir

 • 7 Mart 2020 13:05 riza Cevapla

  bütün filtreleri yeni değiştim 15 gun oldu.alt 3 filtre BMB marka.mebranim Filmtec tw30-1812-75 GPD.suyun tadi sebeke suyunun tadi gibi .ariticinin muslugunu acinca 20 saniye sonra filan atik su akmaya başlıyor.sebeke suyunun tds degeri 180 arıticinin 170 çıkıyor.tank p mi patlak dedim acaba onun icindeki plastik tadini mi tadini bozuyor diye düşündüm patlak degil bence havasi filan iyi su tazyi guzel.nedir anlayamadim cevabınızi bekliyorum.

  • 9 Mart 2020 09:54 admin Cevapla

   membran filtrenizi değiştirin efendim arıtmadan 170 ppm yüksek bir değer membranı yeni değiştirdim derseniz de ya membran arızalıdır fabrikasyon olarak bu arada piyasada orjinal filmtec en az 1 yıldır yok bağlantılarınızı düzgün yaptıysanız membran filtrenizi değiştirin tadı düzelir.

 • 3 Mart 2020 23:16 Tolgahan Cevapla

  Merhaba. Aura su arıtma cihazım motoru sıklıkla ve kısa süreli çalışıyor ve duruyor. Temiz suyun akış basıncı düşük.Neden olabilir? (Depodaki mavi vanayı kapattığımda motor çalışmazken musluktan su akmıyor, motor çalışırsa akıyor. Pis su hortumundan motor çalışırken su akıyor çalışmazken akmıyor.)
  Teşekkürler

  • 6 Nisan 2020 10:30 admin Cevapla

   su tankınız arızalı olabilir hocam su tankına bakın tank ağır ve suyu yukarı vermiyor ise tank arızalıdır.
   Depo havasını kontrol edin depo boş iken içerisinde su yokken 7 PSİ olması gerekli eksik ise deponun altındaki mavi sibop yerini açın ve hava tamamlayın.

 • 3 Mart 2020 21:21 Esin Cevapla

  Merhaba, 6. Kat dairemize mebranli hidrafor taktirdik.su sayacinin oldugu bolume.fakat binada genel aritma var.biz hidrafor taktirinca sebeke basincinin dusup aritmanin devreden ciktigini soyluyor aritmayi takanlar.biz tesisatcimizla konustuk hidfaforla ilgisi yok dediler.sorun ne olabilir.nasil cozebiliriz

  • 5 Mart 2020 09:12 admin Cevapla

   Merhaba;

   şebekeden su geliyor ve sizin binanızdaki genel arıtma sisteminden geçiyor
   sonrasında 6. kata gelen su sizin dairenize girerken birde sizin yeni aldığınız hidrofrdan geçip basınçlanarak dairenize giriş yapıyor
   buraya kadar şebeke basıncınızı düşürecek bir durum yok ortada dolayısıyla sizin hidroforunuzun şebekenin basıncını düşürmek gibi bir kabiliyeti olamaz.
   daha net şekilde yardımcı olmaktı arzumuz ama yaşadığınız sorun uzaktan net bir tespit yapılabilecek bir sorun değil; tesisatçınızı ve genel arıtmayı yapan firmayı aynı anda apartmana davet edip birlikte bir tespit ve çözüm yoluna gitmelerini sağlamaktan başka çözüm yolunuz görünmüyor.

 • 2 Mart 2020 23:23 Metin sanci Cevapla

  6 asamalı fitre takiminin tamamini ve atik su kisitlayiciyi degistirdim ve bugun baktim atik su hic akmiyor yani 7 8 gundur boyleymis acaba bu sure zarfinda mebrani tikamis olabilirmi cunku suda kirec yok ama tadi iyi degil

  • 3 Mart 2020 12:11 admin Cevapla

   atık su kısıcı flow kireçten dolayı tıkanmıştır ve 6 günlük kullanımda membran filitrenizde %98 arızalıdır diğer filtrelerinizde sorun yoktur flow değiştirin ve membranı değiştirin cihazınız normale döner efendim

 • 29 Şubat 2020 02:39 ahmet uncu Cevapla

  bütün filtreleri yeni değiştim 15 gun oldu.alt 3 filtre BMB marka.mebranim Filmtec tw30-1812-75 GPD.suyun tadi sebeke suyunun tadi gibi .ariticinin muslugunu acinca 20 saniye sonra filan atik su akmaya başlıyor.sebeke suyunun tds degeri 180 arıticinin 170 çıkıyor.tank p mi patlak dedim acaba onun icindeki plastik tadini mi tadini bozuyor diye düşündüm patlak degil bence havasi filan iyi su tazyi guzel.nedir anlayamadim cevabınızi bekliyorum.

 • 27 Şubat 2020 22:25 Arif Cevapla

  Suyumuz rengi hafif yeşil renginde neden

  • 28 Şubat 2020 15:40 admin Cevapla

   suyun renginin bozuk olması suda bakteri olabilir taze akan su mu yeşil renkte yoksa bekleyen su mu yeşil rengi alıyor bekleyen su ise normal ama taze akan su ise sorun var demektir bakteri yada su tankınız arızalı olabilir efendim

 • 25 Şubat 2020 16:25 Sefik ates Cevapla

  Selamun aleykum su aritma mebrani bozuyor neden olabilir aceba

  • 28 Şubat 2020 15:43 admin Cevapla

   membran sık sık erken bozuluyor ise atık kısıcı flow tıkalı olabilir cihaz atık su atıyor mu kontrol edin atmıyor ise flow değiştirin. 2. sebep ise çekvalf arızalı olabilir tank dolu olduğu halde atık su hiç durmuyorsa çek valf arızalıdır. bunları yenileyince durum aynı ise shut-off valf vardır 4 hortumun bağlandığı bir parça bunu da kontrol edin yada değiştirin. membranın erken tıkanmasına genelde bunlar sebep olur ortalama 1 ay gibi kısa sürede membranı tıkayabilir bu parçalar arızalı olduğu vakit.

  • 4 Mart 2020 23:31 Ayşe Cevapla

   İyi akşamlar 6 filtreli su arıtma cihazı kullanıyorum bi ara sular kesti ondan sonra artmaya bişeler oldu normal musluk suyundan gelen su bulanık gibi gelgi için heralde arıtıcı da iyi arıtamadı ki arıtıcıdaki su da bulanıklaştı suyu bi fazla akmaya başladı şimdi bulanık akmıyo ama suyu daha fazla akıyo ve suyun içinde bişeyler var hava kabarcıgı gibi degilde sanki parça gibi toz gibi…yardımcı olursanız sevinirim

 • 24 Şubat 2020 22:36 Zafer Cevapla

  Atık su sürekli akıyor nedeni nedir

 • 22 Şubat 2020 14:17 ahmet uncu Cevapla

  merhaba su ariticim bmb ustundeki orjinal filtreler zamani doldu ve değiştirdim.kandirilmadik isek iyi filtreler aldim alttaki uc filtre yine bmb nin mebran ise filmtec hepsini internetten aldim zaten bulma sansim yok.post karbon detoks ve hindistan cevizi filtreleride yerine taktim ama suyun tadi guzel degil .sertlik ölçen cihaz da 180 civarı ölçüyor.sorun ne olabilir alt filitre sirasi onemli cok 1.sediment 2.block carbon 3.gac karbon.ya da baglantim mi yanlis.yardimci olursaniz cok sevinirim saygilar…

  • 24 Şubat 2020 11:07 admin Cevapla

   merhaba şebeke suyu Tds değeri kaç ve şuan kullandığınız cihazda hangi filtreler mevcut atık su çıkış hortumunu kontrol edin cihaz çalışırken atık su atıyor mu, membran filtrenizi değişim yaptınızmı bu bilgiler ile tekrardan mesaj yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz

   • 25 Şubat 2020 15:25 ahmet uncu Cevapla

    bütün filtreleri yeni değiştim 15 gun oldu.alt 3 filtre BMB marka.mebranim Filmtec tw30-1812-75 GPD.ariticinin muslugunu acinca 20 saniye sonra filan atik su akmaya başlıyor.sebeke suyunun tds degeri 180 arıticinin 170 çıkıyor.tank patlak mi dedim acaba onun icindeki plastik tadini bozuyor patlak degil bence havasi filan iyi su tazyi guzel.nedir anlayamadim cevabınızi bekliyorum.

 • 16 Şubat 2020 20:57 Ömer Cevapla

  Filtreleri yeni değiştim arıtlmış suda klor gibi koku var aynı koku şebekede yok sebebi nedir

  • 18 Şubat 2020 12:07 admin Cevapla

   şebekede olmayan klor tadı arıtma suyunda neden olsun efendim başka bir tattır metalimsi bir tat ise biraz suyu boşa akıtın filtre değişimlerinde en az 20 litre su boşa akıtılmalı kullanılmamalı

 • 12 Şubat 2020 11:03 hamit Cevapla

  selam hocam benim cıhazın her şeyini değiştirdiğim halde su kireç oranı 50 derece değiştirdiklerim alt 3 filitre meblan + meblan havzingi + 4 lü beyaz sviç memlan çekpafı hayla su oranı 50 55 derece nedeni nedir teşekürler

 • 10 Şubat 2020 12:10 umut yüksekbaş Cevapla

  arıtmadan küçük beyaz birşey çıkıyor ara ara bunu yapıyor hava kabarcığı felan değil beyaz küçük pislik gibi birşey 2 gün şişede beklettim erimiyor beyazlık kalıyor suyu tds ile ölçüyorum 29 çıkıyor filitreler 3 aylık hepsi yeni ne yapmam lazım

  • 11 Şubat 2020 15:02 admin Cevapla

   sular kesildiğinde ve su basıncı yükseldiğinde genelde bunu yapar efendim cihaz pompasız ise cihaz girişine 1 adet 70 psi basınç düşürücü takmanızı öneririz. pompalı model ise 40 psi basınç düşürücü takınız genelde yüksek girişli basınçlarda yapıyor bunu bilakis istanbul suyunda daha çok karşılaşıyoruz basınçlar yüksek olduğu için

 • 9 Şubat 2020 22:52 umut yüksekbaş Cevapla

  merhabalar arıtmadan bazen küçük ip kadar beyaz parça geliyor arada devamlı kontrol ediyorum ara ara böle beyaz parça geliyor bu söylediğim hava kabarcığı felan değil 2 gün şişede beklettim suyu gitmiyor beyaz parça kalıyor ne yapmam lazım acaba buarada tüm filitreler 3 ay önce hepsi değişti hepsi yeni

 • 9 Şubat 2020 08:43 Durmuş Cevapla

  Arıtma cihazı pompasından su damlatıyor basınçtandır dedim basıncı azalttım iki gün normale döndü şimdi tekrar başladı acaba neden

  • 11 Şubat 2020 15:06 admin Cevapla

   pompa su damlatıyor ise daha doğrusu hortumların giriş yerindeki bölgeden su kaçağa varsa hortum giriş fittingsleri sökülerek ve tekrar teflonlayıp takarsanız düzelir ama pompanın başlık kısmından kaçırıyor ise pompa başlığı adı altında satılıyor alıp değişim yapabilirsiniz diğer şekilde elektrik kablosunun olduğu yerlerden kaçırıyorsa pompayı yenileyin

 • 8 Şubat 2020 13:59 Önder uysal Cevapla

  Merhaba, arıtma cihazının memran kabı patladı, iki kez. Çözümü ne olabilir.

 • 6 Şubat 2020 00:46 Erdem Cevapla

  Arıtmadan alınan su akşama kadar yosun tutuyor sebebi nedir.

  • 6 Şubat 2020 15:52 admin Cevapla

   suyun yosun tutabilmesi için canlı birtakım organik moleküllerin suyun içinde bulunuyor olması gerekir. hava ile temas eden su yosun tutmasının tek sebebi budur. suyunuzu mikrobiyolojik su testi yaptırın en yakın halk sağlığı merkezlerinden yada özel laboratuvarlarda test ettirebilirsiniz.

 • 5 Şubat 2020 17:20 Ercan Cevapla

  Merhaba,
  Tezgah altı 5 aşamalı set enerji verildiğinde pompa 1 sn çalışıyor ve duruyor. Yani pompa tetikleniyor fakat devreye girmiyor. Tüm filtre setini değiştirdim. Fakat değişen birşey olmadı. Yardımcı olabilirmisiniz?
  Teşekkürler

  • 6 Şubat 2020 15:54 admin Cevapla

   merhaba pompanızda bir arıza olabilir yada alçak düşük basınç siwiçleri arızalı olabilir trafodan iki kablo çıkar pompaya doğru o iki kabloyu sistemdem ayırıp direk pompanın kablolarına bağlayıp deneyin eğer yine pompa 1 sn çalışıp susarsa pompanız yada trafonuz arızalıdır. önce bunu test edin sonra tekrar yazınız

 • 3 Şubat 2020 08:57 Faruk Cevapla

  Merhaba filtreleri yeni değiştirdim 2-3 tankıda boşaltım. Şimdi ise ölçütüğümde ilk bardağın değeri 70 2. 62 3. Bardak 50 ler öylece düşüyor biraz aktıktan sonra 27 ye düşüyor bunun nedeni ne olabilir. Her zaman öyle

  • 3 Şubat 2020 17:19 admin Cevapla

   ilk bir kaç gün bu şekilde olur ama uzun süre 1 ay gibi yada devamlı bu şekilde olması ise filtrelerde bekleyen su üzerine mineral yükler ve Tds değeri bu bekleme esnasında yüksek olur sistem taze arıtmaya geçtiğinde ve filtrelerde ki su azaldığı zaman yeni su geldiği zaman ise tds değeri düşer bu bir arıza değildir normal bir durumdur filtreleri yeni değişim yapmışsınız 1 kaç hafta gözlemleyin düzelir

  • 31 Mart 2020 22:06 Veysel Cevapla

   Merhaba usta kolay gelsin 5 aşamalı cihazimin 5 filtresini birden değiştirdim fakat temiz su musluğundan yeterince su gelmiyor neyden kaynaklanabilir? Teşekkürler

   • 1 Nisan 2020 12:53 admin Cevapla

    1.şebeke suyu basıncınız düşük olabilir yada su tankının havası düşük olabilir su tankını cihazdan ayırıp bakınız şu şekilde tankı ayırdınız ve vanasını açın sonra suyun boşalmasını bekleyin eğer suyun boşalması bitince tankı kontrol edin hala su var mı yani tank ağır mı su varsa ağırlığından belli olur hala su varsa tanka hava basınız tank da su kalmadığı zaman tankın içindeki hava 7 psi olması gerekiyor.
    2. takmış olduğunuz 5. filtre post karbon keçeleri karbon tozundan tıkanmış olabilir tank sağlam ise ve su basıncınızda yeterli diyorsanız bu filtreyi söküp tersten şebeke suyu ile temizleyin düzelebilir tıkalı ise
    3. şehir şebeke suyunuzun basıncı düşük olabilir bu yüzdende tank da yeterli su birikmeye bilir en az 3,5-4 bar basınç olması gerekli şebeke suyunda

    genelde yeterli su gelmemesi bu sebeplere bağlıdır bunları yaptıktan sonra sorun çözülmez ise tekrar bizimle iletişime geçiniz.

 • 2 Şubat 2020 17:23 Hülya Cevapla

  İyi günler,aritma cihazim korkunc terleme yapiyordışı su akiyor resmen tank kısmi değilfilitre bölümü su gelen hortumları her yeri ter damlacıklar halinde çözümünü bir turlú bulamadik siliyorum tane liyor

  • 3 Şubat 2020 17:07 admin Cevapla

   terleme yapması demek genelde arıtma cihazından bir yerde sızıntı olduğu zaman yada tezgah altınızda bir yerde sızıntı yada su varsa yapar yani nem oranı aşırı yüksek olmalı terleme yapması için öncelikle tezgah altını kuru tutun cihazda bir sızıntı var mı kontrol edin terlemenin başka türlü önüne geçemezsiniz. yüksek ihtimal cihazda yada tezgahta başka bir yer de sızıntı vardır önce bunu bulunuz

 • 2 Şubat 2020 02:52 Mecit Cevapla

  Son 1 yılda 3 defa membran değiştirdim. Hepsi de kaliteli membran. 3 yıldır kullandığım arıtıcı. Bir parçası mı bozuldu aceba? Membranı çok çabuk eskitiyor 6 aşamalı reverse osmosis arıtıcı.

  • 3 Şubat 2020 17:04 admin Cevapla

   membranı çabuk eskiden parçalar:
   1 çekvalf
   2 atık kısıtlayıcı flow dur. bunları değiştirin düzelir
   bunların dışında birde atığı kapatan shutoff valf var ama öncelik çekvalf ve flow değişim yapınız düzelir.

 • 31 Ocak 2020 20:57 Akın Cevapla

  Merhaba 8 filtreli conax marka arıtma cihazım var. Filitrelerini değiştirdim fakat yanlış olup olmadığını nasıl ablaya bilirim. Ve suyun sertlik derecesi 100 altına düşmüyor neden

  • 3 Şubat 2020 17:03 admin Cevapla

   membran filtrenizi değiştirmediniz ise değiştirin şayet yeni ise ve şebeke suyu tds değeri 600 ppm ve üzeri ise yüksek çıkar şebeke ppm değeriniz yüksekse yapılacak bir şey yoktur ama düşük ise örneğin 150-300 arası ise mebran filtrenizle alakalı bir sorun vardır. https://www.rosuaritma.com/5-asamali-su-aritma-cihazi-ic-baglanti-semasi/ bu linkde 5 aşamalı cihazların bağlantı şekli var buradan bakarak kontrol edin sizinki 8 li ama bağlantılar hemen hemen aynıdır.

 • 29 Ocak 2020 12:29 Mehmet Cevapla

  Merhabalar, 8 filtreli motorsuz su arıtıcı kullanıyorum, 2 gün önce tüm filtreleri değiştirdim, eskiden çok hafif gelen ses, şimdi cok fazla gelmeye başladı, gelen sesin tankın membran filtresindeki havadan kaynaklı oldugunu tahmin ediyorum, işin garip tarafı sadece muslugu acıp kapattıktan sonra değil de, arada kendi kendine de geliyor olması, Bu ses olayını nasıl çözebilirim yardım ve tavsiyeleriniz nelerdir.

  • 30 Ocak 2020 11:22 admin Cevapla

   inildi gibi bir ses geliyor ise shut-offvalf den kaynaklıdır genelde valf bozulduğunda yada şebeke suyu basıncı çok yüksek olduğunda gelir pompasız bir arıtma cihazı kullanıyor sanız 70 psi lik basınç düşürücü takın ses hala devam ederse shut-off valfinizide değiştirin bunları yaptıktan sonra düzelmesi gerekiyor ama ıslık gibi bir ses varsa bu çekvalf kaynaklı oluyor çekvcalfinizi yenileyin basınç düşürücü almak için bakınız linke https://www.rosuaritma.com/urun/basinc-dusurucu/

  • 31 Ocak 2020 12:28 Huseyin Cevapla

   Shut ofu sabit bir yere bağla basınç yüksek geldi için titreme yapıp kasaya veya başka bir yere çarpıyor..

 • 28 Ocak 2020 19:21 Ali Rıza Cevapla

  Merhabalar, arıtma cihazı atıl suyu hiç kesmiyor. Bunun olası sebeplerini yazıp yapılması gerekenleri sıralamışsınız teşekkür ederiz. Dört yönlü vanayı bugün değiştirdim. Test etmek için deponun vanasını kapattım. Sonrasında 4-5 dk bekledim. Bu süre zarfında atık suyu kesmediği gibi dört yönlü vana titremeye ve ses yapmaya başladı. Sanki birşeyleri zorluyor gibiydi. Filtreleri membran dahil 6 ay önce değişmiştim. Ne yapmalıyım sizce?

  • 30 Ocak 2020 11:26 admin Cevapla

   hortum bağlantılarınızı kontrol edin genelde yanlış bağlantıdan titremeler yapar ve aynı zamanda çek valfi kontrol edin çek valf kontrolü tank vanası kapalı iken shut-off atığı kestiği zaman atık suyu 2-3 dakika gözlemleyin tekrar atık devreye giriyor mu giriyorsa çek valf arızalıdır bunların dışında şebeke suyu basıncınız yüksek olabilir 4-5 bara ayarlı basınç düşürücü kullanın

 • 28 Ocak 2020 16:05 Battal Cevapla

  S.a cebilon suaritma cihazimdan hic su gelmiyor tüm filtleleri deyistim ama yine gelmedi su tanka hic su gitmiyor hortumu sökup baktim neyapmam gerek baska

 • 27 Ocak 2020 02:13 Ebru Cevapla

  Merhaba arıtmayi yeni taktik fakat suyumuz çok kötü kokuyor oysa defalarca doldur boşalt yaptık ara ara kokmuyor o zaman icebiliyoruz sebebi nedir acaba

  • 27 Ocak 2020 11:02 admin Cevapla

   uzun süre almayıp tankta ve filtrelerde bekleyen su kokuyor ise kullandığınız alkali mineral filtresi varsa bundan kaynaklı olabilir hangi marka model arıtma cihazı kullanıyorsunuz cihazınızda hangi filtreler mevcut bunları yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

  • 31 Ocak 2020 12:42 Hüseyin Cevapla

   Daha çok kokacak.Tanka gitmeden 4 filtre temizliği yapılacak.Tank vanası kapanıp 3 filtrenin ordan hortum takip boş kaba boşaltacaksiniz. Biraz aktiktan sonra .Ana muslugu kapatıp,tekrar 3 filtrenin ana hortumunu takip bu seferde musluğa giden hortumu çıkartı muslugu acın ve çıkan kömür suyunu görecek ve şasiracaksiniz. Temizlenene kadar devam edin ve muslugu kapatip hortumunu takın.Ve tankın vanasini açın . Tabi bu bilgiler ilk cihaz alimi ve filtre değişimi nde olacak. Tanka dolarsa o koku ve tat zor çıkacaktır..

 • 21 Ocak 2020 22:45 Bülent kaya Cevapla

  Benim arıtma cihazının alttaki 3 filtresini değiştirdim 1 hafta kadar önce. İlk 3-4 gün musluktan akan suyun basıncı çok yüksekti. Ardından bir anda içindeki su bitti ve bir daha dolum yapmadı. Kazan Havasını kontrol ettim sorun yok. Atık su gidişindeki parça tıkanmış olduğunu farkettim. O durumu da çözdüm. Fakat şu an da depoya su 1 günde 1-2 litre anca doluyor. Ne yapmalıyım?

  • 24 Ocak 2020 08:55 admin Cevapla

   Atık su kesiciniz tıkandığı için membran filtreniz zarar gördü bu sebeple membran filtrenizide değiştirdiğinizde cihazınız sağlıklı su üretebilecektir.

  • 31 Ocak 2020 12:34 Hüseyin Cevapla

   Mebran altındaki cekvalfi değiştir o arıza yapmış.dirsekli sibop olcak yenisini almadan dirseği cikar. Sert bir şeyle hafif ittir.Hava felan tut oynasın .Bide öyle dene olacaktir..Tikanmalarda ilk ariza cekvalf yapar

 • 21 Ocak 2020 01:36 Melek Cevapla

  İyi günler, evimizde yaklaşık 1,5 yıllık arıtma cihazı kullanıyoruz. Bugünden itibaren 3-4 gündür gözümüze çarpan şu oldu: 1/1,5 litre arıtılmuş suyu musluktan hızlı bir şekilde alabilirken birden su hızı azalmaya başlıyor. Eskiden 5 litre kullanımdan sonra su hızı azalıp 1 saat sonra tekrar hız kazanmasına rağmen şimdi 1 saat sonra bile su hızlı akmıyor. Sebebi ne olabilir? Çözüm olarak ne yapmak gerekir? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  Teşekkürler.
  (Bu arada Temmuz 2020’de filtre değişimi yapılacak. Filtre eskimesi kaynaklı durumdan dolayı öngerebilirsiniz diye not düşmek istedim.)

  • 21 Ocak 2020 13:31 admin Cevapla

   membran filtreniz üretimi yavaşlatmış olabilir yani membran üretimi geç yapınca haliyle sistem atığa çalışır daha çok genelde bu sebepden kaynaklıdır.
   *Diğer sebepler ise
   **Şebeke suyu basıncınız düşük olabilir test için su tankının vanasını kapatın ve arıtma çeşmesini açın aklan su ince ip gibi ise basınç iyidir damla damla akıyorsa membran yada basınç sorunu vardır.
   *** su tankınız arızalı olabilir 1 litreye yakın su aldığınızda birden su yavaşlıyor ise tank sorunu olabilir su yavaşladığında su tankını kontrol edin tank ağır mı hafifmi ağır ve suyu yukarı vermiyor ise tankın havasını kontrol edin tankınız da su yokken en az 6 psi maksimum 7-8 psi hava olması gerekli

   • 21 Ocak 2020 23:48 Melek Cevapla

    Cevap için teşekkür ederim. Eğer sorun membran filtresinden kaynaklı ise değişim sonucu eski haline düzelecektir, değil mi?

  • 29 Ocak 2020 17:27 İbrahim Okur Cevapla

   Mebran filtreyi yeni değiştirdim aritilan su az geliyor atık su apararindan akan su çok tazikli iğne kalınlığında

   • 30 Ocak 2020 11:18 admin Cevapla

    membran filtre yeni değişti ve arıtılmış su ince ip gibi akıyorsa normaldir atık su arıtılmış sudan 3-4 kat fazla atar ortalama ama arıtılmış su damla damla geliyorsa ya şebeke suyu basınçınız düşük yada membran öncesi filtrelenizden birinden su az geçiyor yada tıkalı olabilir filtreler tıkalı değilse şebeke suyu basınçınız düşüktür. bir arıtma pompası takarsanız sorun düzelir.

  • 20 Şubat 2020 01:03 Batu Cevapla

   Merhaba, 3 alt filtreyi 1 ay önce değiştirdim. Su devamlı beyaz geliyor rakı gibi görüntüsü oluyor içmek için bekliyoruz devamlı. Anlamadığım şey kazanda bu su çözülmüyor mu? Direkt arıtıp mı musluğa geliyor?

 • 18 Ocak 2020 13:24 Hakn Cevapla

  Köydeyiz. Şebeke ppm değeri 450_460 civarı. 1 ay önce tüm filtreler değişti ana filtrede dahil. Ama aritmanin ppm değeri 60 çıkıyor. Bu değer çok yüksek değil mi? Daha da düşürmek için ne yapabiliriz?

  • 21 Ocak 2020 13:34 admin Cevapla

   köy suyu ve kuyudan çıkıyorsa yani belediyenin işlenmiş suyu değilse tds değeri çokta düşmez 450-500 ppm aralığında 60 ppm çıkması normal çok düşük ppm değeri iyi değildir. düşürmek için sizin yapacağınız başka bir işlem yoktur tabi kide deiyonize filtrelerle tds değerini 0 ppm e kadar düşürebilirsiniz ama insan sağlığı için riskli bir durumdur tavsiye etmiyoruz çok düşük ppm değerli suyu Dünya sağlık örgütü de kabul etmiyor çok düşük ppm li suyu

 • 14 Ocak 2020 19:13 Mustafa Kaçmaz Cevapla

  Aura cebilon plus ro su arıtma cihazım fiş takılı olduğu halde hiç çalışmıyor ses yok prizde elektrik var ama cihazda hiç ses yok çeşmesi den hiç su gelmiyor… Yardımcı olabilir isiniz?

  • 21 Ocak 2020 13:35 admin Cevapla

   prizde elektrik olabilir ama arıtma cihazına giren yerde bir adet trafo vardır tarfonuz (adaptör) arızalı olabilir birde cihazınıza suyun geldiğinden emin olun su gelmezse cihaz yine çalışmaz

 • 13 Ocak 2020 10:02 Selim Ak Cevapla

  Benim su arıtma cihazım, musluğu açınca daml damla su veriyor. Tankı değiştim, filtreleri değiştim, membranı değiştim, bir ay sonra yine aynı oldu. Tank her zaman boş oluyor. Tanka su gelmiyor. Ayrıca atıksu, tankı ve musluğu kapatınca dahi ince ip gibi akmaya devam ediyor. Pompanın fişini taktım bir saat kadar ama değişen birşey yok hatta saniyede 3 damla 1-2 damlaya düştü.

  • 14 Ocak 2020 09:50 admin Cevapla

   Membran girişine suyunuz normal bir şekilde geliyor mu 1. filtreden başlayıp membran filtre girişine kadar hortumları tek tek söküp kontrol edin akış her filtreden geçişte aynı mı yoksa suyun akışını engelleyen bir filtre mi önce bunu kontrol suyun akışı buraya kadar normal ise diğer seçeneklere bakalım membranın direk temiz su çıkışındaki hortumu yani çekvalf den çıkın hortumu sökelim ve suyun akışına buradan kontrol edin akış yine damla damla ise çekvalfi söküp kontrol edin yine damla damla ise membran filtreniz arızalıdır ama buraları sökünce su normal akıyor ve musluğa tazzikli gelmiyor ise membran sonu filtreleri kontrol ediniz. membran filtreyi yeni değişim yaptığınızı söylediniz. ortalama 1 ay kadar kullandınız amam membran neden kısa sürede tıkandı o zaman cihazınızda bir problem var demektir bu problem is çekvalf ile kaynaklıdır yüksek ihtimalle şöyle ki çek valf temiz suyu geri kaçırdığında atık su hiç durmaz ve devamlı membran filtre arıtma işindedir buda membranın 1-2 ay gibi kısa sürede tıkanmasına sebep oluyor çekvalfinizi membranınızı ve mümkünse atık su kısıcı, shut-off valflerinizi de değiştirin.

   Notlar*** Membranın erken tıkanma sorunları
   a: Atık su kısıcı tam tıkalı değil %50 tıkalı ise kireçten dolayı membran erken tıkanır. (membranın tıkanma zamanı 1-7 gün)
   b: shut-off valf arızalı ise membran erken tıkanır (membranın tıkanma zamanı 20-40 gün)
   c: Çekvalf arızalı ise membran erken tıkanır (membranın tıkanma zamanı 20-40 gün)
   d: Hiç akla gelmeyebilir atık su hortumunu taktığımız giderde atık su hortumu kırılıp tıkandı ise yada ucuna pislik gelip suyu dışarı atamadı ise de membrana zarar verir
   Genelde membran filtre arızaları bu sebeple oluşur kısa vadede

 • 12 Ocak 2020 03:25 Atilla YALÇIN Cevapla

  Merhaba, 5 filtreli arıtma cihazım var. Yaklaşık 3 yıl önce adres değişikliği yaptığımda cihazı kurmamıştım. Iki gün önce, tüm filtrelerle beraber, hortumlarını da yenileyerek cihazı kurdum.
  Hemen hemen 2 tank suyu boşa akıttım.
  Sorum şu; musluktan bardakla su alınca, bardaktaki su (rakı gibi) beyaz görünüyor, ama 3-5 saniye içinde berraklaşıyor. Bu normal midir?
  2. Sorum; musluğu açtığımızda, atık hortumundan çıkması gereken su miktarı damlama halinde geliyor. Normal mi? Yoksa, şırıl şırıl atık mı olmalı?

  • 14 Ocak 2020 09:28 admin Cevapla

   Suyunuzu ilk etapta beyaz rakı gibi akması normal ilk kullanımda ve filtre değişimlerinde bu durum karşınıza çıkacak bunun sebebi filtre kaplarına yada filtre içlerine giren havadan kaynaklı bazen şebeke suları da kesilip geldiğinde aynı bu durum klorlu gibi akmaktadır bu tamamen suyun akışı ve hava ilişkisinden kaynaklı zamanla düzelecektir.

   2. sorunuz için atık su normalde arıtılmış sudan fazla olması gerekli damla damla değil atık suyunuzu tekrar kontrol ediniz eğer damla damla ise flow denen bir parça var atık su hortumuna takılı bu parçayı değiştirin aksi halde membran filtrenize zarar verebilir bunu yapmadan öncede arıtılmış suyun akışını kontrol edin tank vanasını kapatın ve arıtılmış su ile atık suyu karşılaştırın ikisi arasında fark 1/2 kat oranında olmalı yani 2 bardak atık su veriyorsa 1 bardak da arıtılmış su vermesi gereklidir ortalama değerler

 • 11 Ocak 2020 20:36 Hıdır koçak Cevapla

  Su tankını tezgah altına yan koyabilir miyiz

  • 14 Ocak 2020 09:22 admin Cevapla

   Su tankınızı yan olarak elbette konumlandırabiliriz hiçbir sıkıntı teşkil etmez .

 • 11 Ocak 2020 19:40 Oguz Cevapla

  Filitrelerimi değiştim ölçüm yapıyorum 100 altına düşmüyor neden acaba

  • 14 Ocak 2020 09:20 admin Cevapla

   şebeke giriş suyunuz yüksek olabilir mi mineral alkali filtre kullanmıyor iseniz ve şebeke suyunuzun tds değeri 1000ppm e yakınsa bu değerleri almanız normal bunların dışında başka bir etken yoksa membran filtrenizde bir sorun olabilir yada membran kabınız çatlak olabilir tank vanasını kapatın ve akan arıtma suyuna bakınız arıtma suyu ınce ip gibi akıyorsa membran kabı çatlak değildir ama su tank varmış gibi akıyorsa bağlantılarınızı yada membran kabınızı kontrol ediniz.
   tüm bunların dışında en son olarak düzelmez ise yine shut-off valfinizi değiştirin

 • 10 Ocak 2020 12:36 oktay turan Cevapla

  mrb sebilli su aritma cihazim var musluktan su aldiktan sonra cihaz su almaya basladiktan bir muddet sonra cihaza su dolmasi bitmeye yakin ses yapiyor ve bu ses hiç durmuyor sesi kesmek icin ana vanadan suyu kapatiyorum dogal olarak ses kesiyor. cihazdan hic su almayip vanayi tekrar aciyorum ses gelmiyor ama sebilden su alinca bu durum hep devam ediyor

  • 10 Ocak 2020 13:57 admin Cevapla

   tank dolunca sistemi kapatan shut-off valf vardır bunu değiştirin düzelir bu eleman yoksa çekvalf vardır çekvalfi değiştirin sorun çözülür. Arıtma cihazında ses yapacak elemanlar bunlardır bunun dışında ses yapacak eleman bulunmaz

 • 9 Ocak 2020 03:52 Harun erturan Cevapla

  Su tankı 12 lt ve 1 lt su bile almıyorum tank boş ne yapmam lazim

  • 9 Ocak 2020 12:47 admin Cevapla

   şebeke suyu basıncınız düşük olduğu için tanka 1 litre kadar su depolanmış olabilir 2. çözüm ise su tankının havası yüksek olabilir öncelikle tank vanasını kapatın ve arıtma çeşmesini açın akan su ince ip gibi ise su tankınız problemli ama su damla damla ise şebeke suyunuzun basıncı düşüktür. tüm bunların dışında şebeke suyu basıncınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız membran filtre girişini kontrol edin ön filtrelerden su sağlıklı geçiyor mu yani membran filtre girişine su tazzikli geliyor mu gelmiyor ise gelmesini sağlayınız.

 • 5 Ocak 2020 20:11 Mehtap Çağlayan Cevapla

  Su arıtma musluğundan su çok az akmaya başladı. Nedeni tankın basıncı ise basıncı nasıl artırabilirim bilmiyorum?

  • 7 Ocak 2020 13:21 admin Cevapla

   su az akıyor ve sonrasında tamamen ip gibi akıyorsa ip gibi akarken tankı kontrol edin tank ağır yani tankta su var yukarı vermiyor ise tanka hava basmanız gerekiyor tankda olması gereken hava 7 psi dır tank boş iken tankınıza hava basın ve suyun tamamen boşalmasını sağlayın tank boşaldığında havasını kontrol edin 7 psi hava olması gerekiyor

 • 4 Ocak 2020 10:24 Nuri Cevapla

  Arıtma sürekli çalışıyor hiç durmuyor

  • 7 Ocak 2020 13:26 admin Cevapla

   sürekli çalışmasının sebebi çok fazla neden olabilir.
   1. membran filtre üretimi yavaş yapıyorsa bu sorun olur kontrol için tank vanasını kapatın ve akan suya bakın ince ip gibi akıyorsa normal damla damla akıyorsa membran arızalıdır yada şebeke suyu basınınız cok düşüktür.
   2. membran temiz su çıkışında bulunan çek valf arızalı olabilir ve su devamlı döngüye girer ve hiç durmadan arıtma yapar ve 1-2 ay sonra tamamen su vermeyi keser sebebi membrana zarar verdiği için çekvalfi kontrol edin değiştirin
   3.cihaz pompalı ise siwiçlerinizi kontrol edin

   genelde cihaz bu sebeplerden kaynaklı devamlı çalışır kotrol ettikten sonra problem çözülmez ise tekrar yazınız

 • 3 Ocak 2020 21:41 Hakan Karataş Cevapla

  Su basıncı gelince kardeşim fişi takmıs sonra yeri su basmıs açtım üst kapagı filtre açılmıs sıktım kapattım ama 2 saat dir çeşmeden dolar gibi su sesi geliyor dolunca bu sesi oto olarak kesecek i

  • 7 Ocak 2020 13:28 admin Cevapla

   su tankı dolduğunda sistem kendini kapatacaktır ama su basıncınız yüksek ise 6 bar ve üzeri ise kesmeyebilir su basıncınızı mümkünse 4-5 bara ayarlayınız.

 • 2 Ocak 2020 20:06 Soner Cevapla

  Ao simit daisy arıtma cihazı 5-6 saatte çalıştıktan sonra alarm vermektedir filtreler yeni değişti ve alarm fişi çekmeden durmuyor

  • 3 Ocak 2020 12:54 admin Cevapla

   Resetleme sistemi vardır muhakkak efendim firmasını arayıp bilgi talep edebilirsiniz. Resetleme yapmazsanız alarm durmaz

 • 30 Aralık 2019 22:55 ahmet Cevapla

  slm alt üçlü filtre değişmişti yaklaşık 15-20 gün oldu ve çeşmeden suyla beraber hava kabarcığı geliyor sebebi ne olabilir.

  • 31 Aralık 2019 10:20 admin Cevapla

   şebeke suyunuzun basıncı yüksek olduğunda ve filtre değişimlerinde beyaz küçük hatta mikro kabarcıklar olmaktadır. bu normaldir cihazın suyunu kapatıp tekrar acın mümkünse basınç yüksekse basınç düşürücü takınız.

 • 30 Aralık 2019 12:25 Mehmet yılmaz Cevapla

  Merhaba
  Şu arıtma cihazın 3 yılda beri kullanıyorum..dün ön filtreler..karbon filtre..atık su aparatıni. Dörtlü aparari.ve Cekvalf değiştirdim..suyu alırken ilk hareket esnasında tirt gibi bir titreme yüksek ses geliyor .su alma bitince ses kesiliyor….ama 3 yıl kullanımda böyle Bir ses yoktu.. saygılar

  • 30 Aralık 2019 14:27 admin Cevapla

   bu sesi shut-off valf yapar filtre değişimi yaparken sisteme giren havadan kaynaklı olabilir ses yaparken cihazın suyunu kapatın 2 dk sonra tekrar acın hava kalmadığı zaman düzelir ses olayı düzelmez ise bağlantıları kontrol edin bağlantılar doğruysa shut-off valfinizi yenileyin düzelmez ise

 • 27 Aralık 2019 22:20 Yasin Cevapla

  Tankın uzerındekı vana cıkısında hortumun girdigi klips ten su kacırıyo neden olur

  • 30 Aralık 2019 14:07 admin Cevapla

   hocam hortumu çıkartıp 2 cm kesin ve tekrardan takın bir çatlak yoksa sızdırmaz yapmaz.

 • 25 Aralık 2019 19:18 Osman Cevapla

  5li arıtma filitelerini yeni değiştirdim. Filimteck mebran taktım ilk gün mebran çıkışı tds 19 idi, 2.gün sonra mebran çıkışı 28 oldu. Musluk çıkışı 35, neden yükselme olmuş olabilir. Sağolun

  • 26 Aralık 2019 09:24 admin Cevapla

   şebeke suyunuz kaç tds gösteriyor şebeke suyunuz yüksek ppm li ise örneğin-400-500 ppm ise arıtma 30-40 oolması normal şebeke suyunuz 200-300 arası ise filmtec membran 05 td değerine kadar indirmesi gerekiyor indirmiyorsa kullandığınız filtrenin orjinal olup olmadığını kontrol ediniz googleplay üzerinden dow home water diye uygulama var bu uygulamadan filmtec membranın orjinal olup olmadığını anlarsınız.
   bunların dışında tds değerinin bir anda 28 e yükselmesi ve yükselerek devam etmesi atık su çıkışında bir sorun olabilir tank dolduğunda atık su kesiyor mu bunları kontrol edin ve 1-2 tank suyu daha boşa akıtınız.

 • 25 Aralık 2019 13:54 Tevfik uslu Cevapla

  Arıtma cihazı motorun olduğu yerden su kaçırıyor

  • 26 Aralık 2019 09:26 admin Cevapla

   motor kafa kapak kısmından kaçıyor ise motor kapagı yada motor yenilenmeli ama su hortumlarının girdiği dişli yerlerden kaçıyorsa söküp teflon bant ile sarın ve tekrar takın düzelir.

 • 25 Aralık 2019 06:50 şeyhmus Cevapla

  Merhaba 7 asamali aritma kullaniyorum bütün filteleri bastan sona kadar hepsini değiştirdim yinede ölçüm yaptığımda TDS degeri 90 larda cikiyor bunu sebebi ne olabilir.
  2. Sorum tatlandirici filtre membramdan sonra herkes takiyor bunun yerine en sona taksak olurmu çünkü su tum filtelerden gecip en son tatlandirip çeşmeye gelse tadi daha iyi olurmu. Teşekkürler

  • 26 Aralık 2019 10:15 admin Cevapla

   tat filtresi en sonda olmalı normalde efendim tds değerinizin yüksek çıkması membran sonu kullandığınız filtrelerden kaynaklı olabilir birde şebeke suyu tds değeriniz yüksekse bundan dolayıda yapar öncelikle şebeke suyunun tds değerini de ölçüm yaparak karşılaştırma yapınız.

 • 22 Aralık 2019 22:57 Dursun Cevapla

  Merhaba bir ay önce 5 kademeli arıtıcımın filtrelerini değiştirttim bir aydır kullanıyoruz suyun tadından veya kokusundan bir şikayetimiz yok fakat su baya baya ılık akıyor değiştiğinden beri adan su girişiyle oynamadı fakat filtreleri değiştirdikten sonra böyle oldu normal suya göre ısıtılmış dersiniz o derece

  • 24 Aralık 2019 09:46 admin Cevapla

   arıtma cihazı üzerinde suyu ısıtacak bir kaç eleman bulunmakta buda pompalı (elektrikli) modellerde mevcuttur pompanız suyu ısıtabilir ayrıca uv filtre varsa buda suyu ısıtır bunların dışında suyu ısıtacak eleman bulunmaz cihazınızı sıcak suya bağlamış olamazsınız sanırım kışın yaklaşması ile kombilerin devreye girmesiyle sıcak suya bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. elektriksiz modellerde sadece filtreler yeni değiştiğinde anlık olarak ilk bir kaç litre suyu sıcak verebilir buda normaldir bunun dışında motorsuz elektriksiz modellerde sıcak su verme olasılığı yok.

 • 21 Aralık 2019 23:01 Yılmaz Cevapla

  Filtreleri yeni değiştirdim 5 aşamalı cihaz hepsini yeni taktım fakat su bir bardağı doldurana kadar hızlı akıyor donra azalıyor sebebi ne olabilir

  • 24 Aralık 2019 09:58 admin Cevapla

   su tankınız arızalıdır yenisiyle değişim yaptığınızda düzelecektir yada su tankının hava yeri vardır oradan tankın havasını tamamlayın tank da su yokken olması gereken hava 7 Psi’dır. hava yerinden su geliyor ise tankı direkt değiştirin tamiri olmaz havada tutmaz.

 • 20 Aralık 2019 01:50 Muhammet Cevapla

  Su almayı hiç kesmiyor aldığı gibi atıl su atıyor sebebi ne olabilir

  • 21 Aralık 2019 11:24 admin Cevapla

   nasıl kesmiyor test ettinizmi örnek tank vanasını kapatın arıtmanın çeşmesini de kapatın sadece cihaza giriş suyu acık olsun ve 1 dk bekleyin atık kesiyor ise ve tekrar atık atmıyorsa bu şekilde her şey normaldir. tank vanasını kapalı iken arıtmanın çeşmesini açın arıtılan su ince ip gibi akıyorsa normaldir damla damla akıyorsa membran filtreniz arızalı olabilir yada şebeke suyunuzun basıncı düşüktür.

   • 6 Ocak 2020 15:08 Metin kaya Cevapla

    Tank vanası kapalı iken çeşmeden damla damla su akıyor ip gibi akmıyor. Sebebi ne olabilir. bu sebepten atık suya fazla su gidiyor.

    • 7 Ocak 2020 13:13 admin Cevapla

     damla damla akıyor ise ya şebeke suyu basıncınız düşük yada membran filtrenizin ömrü dolmuştur su basıncınız iyi ise membran filtrenizi değiştirin şebeke olması gereken su basıncı en az 3 bar olmalı

 • 14 Aralık 2019 19:51 Serdar Cevapla

  Basınç yetmediği için sistemime pompa ve adaptör aldım. Ancak şimdi de pompa stop etmiyor, sürekli çalışıyor. Eksik birşey mi var acaba?

  • 18 Aralık 2019 09:23 admin Cevapla

   pompanın stop etmesi için yüksek basınç siwici satın aldınız mı pompa tek başına çalışmaz tank dolduğunda yüksek basınç siwici pompayı durdurur 1 adet de alçak basınç siwici almalısınız buda sular kesildiğinde pompanın devreye girmesini engeller. bu parçaları nasıl bağlama yapacağınızı bağlantı şemasından inceleyin https://www.rosuaritma.com/5-asamali-su-aritma-cihazi-ic-baglanti-semasi/ bı linde pompalı ve pompasız bağlantı şeması mevcut

 • 12 Aralık 2019 22:06 Muhlis Cevapla

  Su arıtıcısının içine su doluyo

  • 13 Aralık 2019 20:09 admin Cevapla

   Ürününüzün bağlantı noktalarında bir sorun mevcuttur su kaçağı olan parçayı tespit edip bağlantısını yenilemeniz gerekmektedir yada ürünü satın aldığınız firma ile irtibata geçebilirsiniz

 • 7 Aralık 2019 12:56 Erdoğan Cevapla

  Merhaba, 5 aşamalı filtreme alkali ve 4 lü mineral ekledim. Tankı iki kere boşalttım. Tekrar doldurdum. Tankta su bittiğinde direkt gelen suyun ph değeri 8.1 tds 35 geldi. Tank dolduktan 2-3 saat sonra ph 9.2 tds 65 çıkıyor. Neden olabilir?

  • 17 Aralık 2019 13:41 admin Cevapla

   tanka gitmeden once ph filtresinden geçiyorsa normal bir durum ama tanka girip sonra alkaliden geçiyorsa ve tank ve 2 saat sonrasında yaptığınız ölçümün yüksek çıkması ph filtreniz de bekleyen sudan kaynaklıdır 2-3 saat hiç su almadan ölçüm yapacaksanız ölçüm yapacağınız suyu 2-3 su bardağı kadar boşa akıtıp öyle ölçüm yapın daha net sonuçlar elde edersiniz ve ph yüksek çıkmaz bu şekilde

 • 5 Aralık 2019 12:11 Ersin Cevapla

  Su arıtma cihazımdan musluğu ilk açtığımda su hızlı geliyor sonrasında yavaş geliyor

  • 17 Aralık 2019 14:02 admin Cevapla

   su tankınızın havası azdır havasını tamamlayın tank boş iken 7 psi hava olmalı tankda

 • 4 Aralık 2019 11:44 İLTER Cevapla

  SU TANKI DOLMAYA YAKIN SES YAPIYOR NEDEN

  • 17 Aralık 2019 13:58 admin Cevapla

   şehir şebeke suyu basıncınız yüksek olabilir ve çekvalf tam kesme noktasında ıslık sesi gibi bir ses çıkarıyor cihazınız motorsuz ise basınç düşürücü kullanın 70 psi yani cihaza giren suyu 3,5-4 bara düşürün. zaten basıncınız düşük ise çekvalfinizi değiştirin.

 • 3 Aralık 2019 11:43 Ömer Faruk Cevapla

  Arıtmalı sebilim var. İçindeki su bitiyor. Kendiliğinden devreye girmiyor illaki fişi sök tak yapmam gerekiyor. Sebebi ne olabilir?

  • 4 Aralık 2019 10:57 admin Cevapla

   hangi marka ne tür bir sebil kullandığınızı bilmediğim için yorum yapamıyorum ürünü aldığınız firma ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim kartlı bir sistemi varsa kartında sorun olabilir

 • 24 Kasım 2019 05:39 EMRE Cevapla

  Merhaba 3 yıldır kullandığım arıtma cihazımın bütün filtrelerini değiştirdim değiştirdikten sonra su kokmaya başladı. Sebebi ne olabilir. Suyun sertlik değeri 40 çıkıyor.

  • 4 Aralık 2019 11:01 admin Cevapla

   biraz ürünü kullanın 1 hafta kadar hala aynı koku devam ediyor ise filtreleri aldığınız yer ile iletişime geçin 40 ppm dediğiniz arıtma suyu bu tamam ama şebeke suyunuz kaç şayet şebeke suyunuzda 200-300 civarı ise 40 ppm yüksek membran filtrenizi tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim cihazınızda sertifikasız mineral alkali filtreleri varsa bunları söküp atın

 • 23 Kasım 2019 23:56 Fatih Cevapla

  Mebrana su giriyor mebran cikisindan atik su kismindan cikiyor temiz su tarafindan damla damla cikiyor mebrani sifiryla dedegistirdim yine ayni mebranin disindaki kababi baska aritican aldim degistirdim normale dondu mebran kutusunda nasil bir sorun olabilir.Tesekkurler

  • 25 Kasım 2019 17:29 admin Cevapla

   membran kutunuza bağlı temiz su çıkışında çekvalf vardır bu çekvalf tıkanmış olabilir o yüzden suyu damla damla geçiriyor olabilir efendim birde çekvalfinizi değiştirip deneyin çekvalf li dirsek olur genelde membranın temiz su çıkışında takılıdır.

 • 22 Kasım 2019 21:45 ferdi Cevapla

  Tank dolmuyor atık su atmıyor flow tıkalı olabilir mi

  • 23 Kasım 2019 09:48 admin Cevapla

   flow girişini söküp bakın flowa su geliyor cıkmıyorsa flow tıkalıdır. ama su gelmiyorsa flowa membran tıkalı olabilir membranında girişine bakın su geliyor ve hem atığa hemde arıtmaya su vermiyorsa membran tıkalıdır.

 • 19 Kasım 2019 11:31 sema Cevapla

  merhabalar
  arıtıcımızın filtreleri değişti ama koku hala var toprak kokusu gibi neden kaynaklanıyor acaba

  • 23 Kasım 2019 09:54 admin Cevapla

   kullanmış olduğunuz alkali mineral filtrelerinin fda yada nsf onayı yoksa o filtreleri cihazınızdan söküp atın bunun dışında arıtma cihazına toprak kokusu verecek bir madde yok
   2. olarak su tankınız bozuk ise buda size metalimsi ve toprak kokusu gibi bir tat verir tank vananızı kapatıp bir miktar suyu öyle kullanın tanksız da koku oluyor mu bu denemeleri yaptık dan sonra tekrar yazınız.

 • 17 Kasım 2019 08:58 Mustafa Cevapla

  5 Aşamalı arıtıcım var internetten sipariş ile bütün filtreleri aldım değiştirdim iki gündür su ilk açınca siyah ve yağlı gibi geliyor sizce sebebi nedir

  • 23 Kasım 2019 09:56 admin Cevapla

   filtrelerin ilk kullanımında 20 litre suyu kullanmadan çöpe atacaksınız ilk kullanımda filtrelerden özellikle karbon filtreler siyah akar sonra berraklaşır bu normal bir durumdur. yağlı akması ise membran filtrenin korucu maddesinden meydana gelmektedir. membrandan çıkan ilk suyu hiç bir filtreye vermeden çöpe göndermeniz gerekli.

 • 17 Kasım 2019 01:16 Halil İbrahim Cevapla

  Merhaba arıtmanın filtrelerini membran ve tatlandırıcı değiştirdim sitenizde ki talimatlara uyarak aynı bağlantıları yaptım
  Sadece çekvalf yok bende membrandan atık su geliyor ama temiz su gelmiyor tatlandırıcaya hiç su ulaşmıyor musluktanda su gelmiyor hava geliyor kesiliyor sonra
  Atık su harici hiç bir borudan su gelmiyor sorun nedir acaba yardımcı olabilir misiniz

  • 18 Aralık 2019 09:25 admin Cevapla

   merhaba çekvalf yoksa sistem çalışmaz yani arıtılan su membran atık bölümüne geri gider çekvalfsiz bu ürünü 1-2 hafta kukllandıysanız membran filtrenizde zarar görmüş olabilir 1 adet çekvalf edinmeniz gereklidir.

 • 15 Kasım 2019 11:19 Şevki Akgün Cevapla

  Bir litre kadar arıtılmış su aldığım da, musluğun debisi(basıncı) düşüyor ,ne yapabilirim.

  • 18 Aralık 2019 10:29 admin Cevapla

   1 litre su aldık dan sonra su tankını kontrol edin ağır ise su tankının havası azalmıştır havasını tamamlayın olması gereken hava su tankı tam boş iken 7 psi olmalı. 1 litre su aldıktan sonra su tankı ağır değil tankda su yok ise arıtma sisteminizde sorun vardır ya su basıncınız düşüktür yada membran filtre üretimi yavaşlamıştır tets etmek için tank vanasını kapatın ve arıtma musluğunu açın akan su ince ip gibi akıyorsa herşey normal damla damla yorsa basınç yada membran filtre sorunu vardır.

 • 11 Kasım 2019 09:05 Cafer Kara Cevapla

  Merhaba, conax su arıtma cihazımdan kireç gibi beyaz bişey geliyor çaydanlıktada belli neden yapar.

  • 18 Aralık 2019 10:38 admin Cevapla

   arıtma cihazınız artık kireç yapmaya başladı ise suyu saflaştıran esas arıtma işlemini yapan membran filtreniz ömrünü tamamlamıştır membranın ömrünün bittiğini teknik olarak nasıl anlarız;ds metre ile suyun ppm değeri ölçülür şebeke suyuna göre örnek şebeke suyu 250ppm arıtma 50 ve üzerinde ise membran filtre yenilenmeli membran filtreler şebeke genelde 12 kat düşürür şebeke suyunu ideal ppm değerinizi şebeke suyunu 11-12 ye bölerek bulabilirsiniz 12 ye böldüğünüzde ortalama bir değer verir.
   membran filtrenin ömrü bitmiş ise yenisi ile değiştirin membran nasıl değiştirilir bakınız ğim linkdeki resim 2 ye https://www.rosuaritma.com/5-asamali-su-aritma-cihazi-ic-baglanti-semasi/

 • 10 Kasım 2019 17:06 Burak can Cevapla

  sali günü GittiGidiyor dan 6 filtreli 9 aşamalı su arıtma cihazı aldım montajını yaptırdım cumaya kadar su icilemicek kadar kötüydü 3 4 kere 12lt tankını boşalttım tadı git gide iyiye gidiyor satıcıda 5 Gün içinde tadın tamamen oturucagini söyledi sorun varmıdır filtre açılma aşamasında mi yoksa?

  • 18 Aralık 2019 10:47 admin Cevapla

   suyun tadını beğenmezseniz 6. filtresini yani bölmeli mineral filtresini çıkarın ve kaliteli bir post karbon filtre ekletin zamanla suya alıştıkça tadı düzelir. düzelmezse dediklerimi uygulayın.teli post karbon eklemek isterseniz bu linkden ulaşabilirsiniz. https://www.rosuaritma.com/urun/ikili-set-pentek-ve-omnipure-kombinasyonu/ bu ikili kombinasyon piyasının en iyisidir ve tat sorununu çözer.

 • 10 Kasım 2019 11:51 Cgh Cevapla

  Anahtar filtreleri açmıyor sorun ne olablir farklıanahtar mı var

  • 18 Aralık 2019 11:21 admin Cevapla

   Anahtar filtreleri açar kuvvet uygulamanız gerekmektedir cihaz dikey konumda ise açamazsınız cihazı yere yatırıp açmayı deneyiniz filtre kabı kırılır diye korkmayın anahtar kırılır filtre kabı kırılmaz.

  • 25 Aralık 2019 16:17 Murat Cevapla

   Merhaba 5 kademeli filitrelerin hepsini yeni alıp değiştirdim 3 .4.sefer tankı boşalttım ama çeşmeyi ilk açtığımda küçük siyah pislikler geliyor birazda yağlı gibi filitrelerin hepsi değiştiği halde neden bunlar geliyor acaba yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

 • 9 Kasım 2019 16:39 Busra Cevapla

  Merhabalar arıtma cihazından çok az su geliyor .tankı boşalttım hava vurdurttum .boşaltmadan önce sibabı denedim şu gelmiyor hava var patlamamış tank .Tanka bağlı hortumda şu da geliyor .tankın vanasinida degistirdim ama hala şu gelmiyor ne yapmam lazım yardım edin lutfen

  • 18 Aralık 2019 11:31 admin Cevapla

   tanka hava tamamladık dan sonra tankınıza hala su gitmiyor ise yani tank suyu depolama yapmıyor ise tanka fazla hava basmış olabilir misiniz? tank da su yokken olması gereken hava 7 psi dir. tankın havasını biraz boşaltın şayet hava fazla ise zaten sibob yerinden boşaltım yaparken hava kuvvetli çıkıyorssa hava fazladır.

   her şey normal ama su tanka gitmiyor ise başka sorun vardır örnek çekvalfiniz sorunlu olabilir membran filtreniz tıkanmış üretim yapmıyor olabilir bunları tets etmek için musluğunuza bakın arıtma suyu ince ip gibi akıyormu yoksa hiçmi su vermiyor

 • 9 Kasım 2019 07:57 ibrahim Cevapla

  su arıtma cihazım durduk yerde tanka su almaz oldu karbon filitreyi değiştim olmadı aitaki 3 lü filitrelerdeki hortumlarda da su geliyor neden olabilir ne yapmalıyım

  • 18 Aralık 2019 11:54 admin Cevapla

   tankınız arızalı olabilir yada membran filtreniz su üretimi yapmıyordur suyunuz musluktan ince ip gibi akıyor ama tanka su depolamıyor yada tanka depo edilen su yukarı çıkmıyor ise tankınız arızalıdır tankınızı değiştirin yada tankınızın havasını kontrol edin eksik havayı tamamlayın tank boş iken yani su yok iken olması gereken hava 7 psi dir.

 • 29 Ekim 2019 16:56 İbrahim Cevapla

  Arıtma cihazını yan yatırıp kullanabilir miyim

  • 18 Aralık 2019 11:58 admin Cevapla

   istediğiniz konumda kullanabilirsiniz. hiç bir sorun teşkil etmez.

 • 25 Ekim 2019 12:38 Salih Cevapla

  Yeni eve taşınfık tankımız sığmıyo yan yatırsak bı sorun olurmu

  • 28 Ekim 2019 12:48 admin Cevapla

   sorun olmaz hocam isteğiniz pozisyonda su tankını koyabilirsiniz.

 • 23 Ekim 2019 22:26 Müslüm Cevapla

  İyi günler. 6 aşamalı su artıcısını yeni bağladım. Su alıyor fakat şatof a su geliyor out kısmından su çıkmıyor. Mebran a su gitmiyor sebebi ne olabilir teşekkürler.

  • 24 Ekim 2019 10:41 admin Cevapla

   şatof valf out kısmından su çıkmıyor ise öncelikle out ve in kısımlarının diğer çıkışlarını sökün yani out altını ve in altını bu sayede su geçmiyor ise satof valfinizi değiştirin su geçiyor ise tank dolu olduğu için geçmez yada tank vanası kapalı olabilir temiz su hattını musluğa kadar kontrol edin.

 • 23 Ekim 2019 12:26 Songül Cevapla

  Benim arıtıcım resmen ötüyor bunun nedeni nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  • 24 Ekim 2019 10:43 admin Cevapla

   ötme sebepleri şatof valf ve çekvalfden kaynaklıdır bu iki malzemeyi değiştirin %98 düzelir efendim.

 • 22 Ekim 2019 23:01 Çağrı Cevapla

  Merhaba Ihlas Aura capilon arıtıcıdan su alım esnasında filtrelerin oradan rahatsiz edici bir ziritli geliyor sebebi nedir ? Evin su basıncı iyi motor bağlı değil.Hatta bazen icerden çamaşır makinesi su almaya baslayinca bile arıtıcı ses yapiyor

  • 18 Aralık 2019 11:57 admin Cevapla

   cihazınızda bulunan shut-off valfiniz ses yapmaktadır değiştirin düzelir elektrik fişini de takıp kullanın basıncınız ne kadar iyi olursa olsun pompalı kullanmanızı tavsiye ederim hazır pompa mevcutken cihazınızda

 • 22 Ekim 2019 16:26 Ferit Demirtaş Cevapla

  Slm watırlife tezgah altı arıtma var bizde cihaz ilk önce sürekli çalışmaya başladı kesintisiz. bir kaç gün sonra su vermemeye başladı bizde servisi çağırdık filtreleri değiştirdi Bi an düzeldi ama 20 dk sonra yine su vermedi. Daha sonra tankı değiştirdik yinede çalışıyor ama su vermiyor acaba arıza sı ne olabilir…. Teşekkürler..

  • 18 Aralık 2019 12:01 admin Cevapla

   servisi tekrar çağırıp bu ayrıntıları anlatırsanız size yardımcı olacaktır sizin müdahale edeceğiniz bir durum görünmüyor gibi efendim.

 • 17 Ekim 2019 21:39 Murat Cevapla

  Waterlife Tezgah altı Su arıtma cihazı var fişi elektriğe takıyorum ama çalışmıyor sebebi nedir

  • 18 Ekim 2019 11:19 admin Cevapla

   bunun bir çok nedeni olabilir

   1. elektrik trafosu arızalı olabilir fişe taktığınızda hiç bir ses gelmiyor ise elektrik sisteminde arıza olabilir.
   2. cihaza su girişini sağlayan selenoid valf arızalı olabilir.

   cihazı acın ve giriş suyunu takip edin su nereye kadar gidiyor ve hangi parçadan sonra su geçmiyor bu duruma göre arızayı tespit edebilirsiniz.

 • 4 Ekim 2019 00:05 Coşkun Cevapla

  Kardeşim ecosoft tezgah altı arıtma var tankın bar havasını verdim 1 veya 1. 5 kadar mebranı ve filtreleri degiştirdim gideren su gidiyor ama ne tank doluyo nede musluktan su geliyor önerin nedir

  • 14 Ekim 2019 15:07 admin Cevapla

   bağlantıları karıştırmış olabilirsiniz yada membran filtrenizi değiştirmediniz ise membran tıkalı olabilir 05302883945 cihaz yanında iken ararsanız yardımcı olabilirim.

 • 3 Ekim 2019 16:41 abdullah Cevapla

  merhaba . 9 aşamalı pompalı arıtma cihazı kullanıyorum . 1 ay önce bütün filtrelerini değiştirdim. değişimden sonra cihaz ses yapmaya başladı. musluğu açınca ses yapıyor. musluğu kapattıktan bir kaç dakika sonrada yaklaşık 1 dakika boyunca ses yapıyor . sanki ters bir basınç varmışta zorluyormuş gibi. değiştirmediğim parçası kalmadı ama ses halen geliyor. sorun nerde olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim…

  • 3 Ekim 2019 18:07 admin Cevapla

   bağlantılarınız doğru ise şunları kontrol edin. çekvalf yada shut-off valf den ses yapabilir pompa ses yapıyorsa membran filtre tıkanmış yada ömrü azalmıştır veya pompanız arızalı olabilir genelde cihazlar bu yüzden ses yapar.

 • 1 Ekim 2019 13:07 MUSTAFA GÜER Cevapla

  200 ppm giren şebeke suyu musluktan 500 ppm olarak çıkıyor neden olabilir

  • 3 Ekim 2019 11:25 admin Cevapla

   çıkışın yüksek olması kullandığınız filtrelerin yeni olmasından kaynaklıdır ilk kullanımda arıtma cihazının su ölçümü yapmak istiyorsanız 20 litre kadar suyu boşa akıtmanız gerekiyor. tüm bunları yaktıktan sonra hala yüksek çıkıyorsa membran filtre ve sonraki filtrelerinizi değiştirin.

  • 5 Ekim 2019 11:25 Murat Cevapla

   1 sene kullandığım su arıtma cihazımı su kireçlenmeye başlayıncaya ilk 3 aşama + membran filitresini + çift giriş çift çıkışı olan cihazı değiştirdim. Cihaz 7 aşamalı. İlk iki ay su gayet iyiydi sonra su tekrar kireçlenmeye başladı. Mebranın Arızalı olup olmağına bakmak için deponun üstündeki mavi vanayı kapatıp arıtma musluğunu açtım su musluğun ağzımdan iki santim kadar aşağısına ip gibi sonra kesik kesik akıyor.
   1)Mebran mı arızalı acaba?
   2) daha 3 ayda neden arızalanabilir.
   3)Mebranı değiştirmem gerekirse öncesindeki 3 filitresi ve sonrasındaki 3 filitreyi değişmem gerekir mi?
   Teşekkürler

   • 14 Ekim 2019 15:05 admin Cevapla

    unuz kireçlenmeye başladı ise membran arızalı olabilir tds değerini erek anlayabilirsiniz bu durumu örnek şebeke suyu tds değeri 300 ise arıtma tds değeri 10-30 arasında olur genelde ama bu değerlerin %70 üzerinde ise yani 300 girişli şebeke suyunda membrandan çıkan tds değeri 60 ve üzeri ise membranı değiştirin.

    not cihazınızda mineral alkali filtresi varsa membran çıkış suyu ölçümünü son filtre çıkışından değil membranın temiz su çıkışından su alarak ölçüm yapınız.
    3 ayda membran kolay kolay arılanmaz nedeni ya şebeke suyunuz çok kireçli aşırı derecede yada atık su çıkışındaki flow tıkalı olabilir cihazınız atık su atıyormu kontrol edin atık su atıyorsa flow tıkalı değildir.
    bunun dışında çekvalf arızalı olabilir çekvalfi kontrol edin tank vanasını kapatın ve akan suya bakın ince ip gibi akıyormu akıyorsa sonra arıtma musluğunu kapatın ve 3-5 dk bekleyin atık su kesiyormu kesmiyorsa çekvalf arızalı olabilir değiştirin arızalı ise.
    membranı değişim yapacaksanız ön filtreleride değiştirin her membran değişiminde çekvalf ve atık su kısıcısı flowu da kontrol edin mümkünse bunlarıda yenileyin ucuz parca bunlar 10-30 lira arasında değişir fiyatları bu parçalalrın.

 • 30 Eylül 2019 03:12 erbil erdoğan Cevapla

  bir ara, donanım haber forumda destek veriyordunuz. sanırım kestiniz. buradan yazayım istedim…cihaz filtre değişim zamanı geldi. aslında alttaki 3 filtre değiştirsem, diğerlerinin 6 ay daha ömrü var. suyu nasıl kesicem, nasıl değiştiriccem, kısa bilgi verir misiniz?

  • 30 Eylül 2019 09:11 admin Cevapla

   alttaki 3 filtreyi değiştirmek için soğuk su vanasının yanında mavi küçük bir küresel vana var bu vana arıtma cihazına giriş suyu vanasıdır cihazın suyunu bu vanadan kesmeniz gerekiyor. cihazın suyunu kapattıktan sonra sırayla ön filtreleri değiştirin web sayfamızda her ürünün sayfasında filtre değişimi adı altında tab vardır ürün sayfalarından filtre değişimi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. https://www.rosuaritma.com/urun/royal-green-soft-organik-aritma/?tab=filtre-deiimi

 • 29 Eylül 2019 17:24 Hacı Yusuf vural Cevapla

  Merhaba benim su arıtmanın alt üç filitresini deyiştim su tankına hava vurdum bir tank doldugundan sonra işlem yapmıyor neden sorun nerde teşekkürler hayırlı işler dilerim

  • 30 Eylül 2019 09:14 admin Cevapla

   tank dolduğunda işlen yapmıyor derken tam olarak anlayamadım tanka fazla hava bastıysanız tanka su girişi olmaz fazla havayı sibop yerinden tahliye edin, yada hava bastığınız su tankı patlak ise hava tutmuyor ise tankı yenileyin

 • 24 Eylül 2019 21:46 *** Cevapla

  5 aşamalı reverse osmosis marka su arıtıcısı aldım. bir kaç ay sonra su tankında problem oldu,değiştirildi. benim atık su hortumum dışında yani suyu görebiliyorum. ilk zamanlar 15 litre atarken şimdi su miktarı 2-3 litreye düştü. ve hortum dan sürekli su damlatıyor. içerideki çeşmede sorun yok. acaba neden kaynaklanıyor.

  • 30 Eylül 2019 09:26 admin Cevapla

   atık su miktarı suyun basınçına şebeke suyunun kirlilik durumuna ve kullandığınız su tankına göre değişiklik gösterebilir. atık su depo dolduğunda otomatik kendini kapatır ara ara damlatması normal şebeke suyu basıncı devamlı değişmektedir şebeke suyu basıncı arıtılmış su basıncını geçtiğinde sistem tekrar devreye girer ve atık su devreye girer.
   atık sudan cihaz devredeyken damla damla akıyorsa flow atık kısıcınız tıkalıdır şayet böyleyse bu parçayı derhal değiştiriniz aksi taktirde membran filtrenizi kısa sürede bozar

 • 23 Eylül 2019 10:51 osman muzır Cevapla

  MRHB benım watewrlıfe su arıtma cıhazım var hafta sonu lavabo muslukları ile ara banlantı vanasını degiştirdim bu esnada cıhaz kapalı idi değişim bittikten sonra su vanalarını açtıgımda cıhaz bır daha calışmadı valften oldugunu sandım ama degıl. valf calışıyor. yuksek basınç ve duşuk basınç sıvıclarınden olabılırmı dun butun gunum arıtıcı basında gectı bır turlu sorunu bulamadım lutfen yardımcı olun….

  • 30 Eylül 2019 09:32 admin Cevapla

   düşük basınç siwiçine su geliyor mu kontrol edin taktığınız yada değiştirdiğiniz ön filtrelerde anlık tıkanma olabilir alçak basınç siwiçine su geliyor ise sistem yani motor devreye gire. (diğer şekil alçak basınç siwici kablolarını siwiçten çıkarın ve iki kabloyu birbirine temas ettirin sistem devereye girerse bu siwiçe su gelmiyor demektir suyun gelmesini sağlayın.
   bunun dışında olabilecek arızalar:

   • 1 Ekim 2019 08:43 osman muzır Cevapla

    Çok tesekkur ederım…
    Arıza Alçak basınç swıçinde ciktı swic ve swice gelen kablo arızalı cıktı degısımı yaptık suan masallah tıkır tıkır calışıyor….

 • 22 Eylül 2019 12:54 mehmet Cevapla

  5 ay önce arıtma cihazının,tatlandırıcı ve membran filtresini değiştirdim.ilk 3 filtre 7-8 ay önce değiştirilmiş ve 1 ad mineral filtre ilave edilmişti.
  birkaç gündür suda plastik tadı hissediyoruz.sebebi hakkında ne diyebilirsiniz.ilk üç filtre değişimi çözüm olurmu?mineral filtreyi çıkarsam olurmu,mineralfiltrenin değişim periyodu nedir?
  teşekkürler

  • 30 Eylül 2019 09:36 admin Cevapla

   mineral filtresini iptal ediniz 7-8 ay önce değiştirdiğiniz alt 3 lü ön filtreyi düzenli 6-8 ayda bir yenileyin mümkünse 1. filtre 5 micron 2. filtre gac karbon 3. filtre cto karbon olarak kullanın.
   kullandığınız mineral filtre sarı renkli yada şeffaf içi taşlı filtre ise mümkünse bu filtreyi hiç kullanmayın suya bir faydası yoktur. mineral alkali filtreleri NSF Yada FDA onayları varsa kullanın yoksada kullanmayın

 • 22 Eylül 2019 10:11 Ümit Cevapla

  Depoya su dolmuyor . Çeşmeyi açtığımda yarım çay bardağı kadar su akıyor sonra iplik gibi akıyor su. Deponun sibobundan kontrol ettim hava var içerisinde ama depo boş daha once boyle bir sıkıntı olmamıştı .

  • 30 Eylül 2019 09:39 admin Cevapla

   su deposu kontrol edin tank ağır ve suyu yukarı vermiyor ise tankınız arızalıdır hava tamamlayın düzelir. tank boş iken olması gereken hava 6-7Psi dir (not bar olarak 6-7 basmayın hava birimi psi dir bar olarak ayarlayaçaksanız 0,4-0,5 bar olarak ayarlayın) hava bastınız tank düzeldi 1-10 gün içinde yine aynısı olursa tankınızı yenileyin.

 • 17 Eylül 2019 11:26 Kazım Çam Cevapla

  Tank dolu,ancak su alamıyorum. Sayfanızdaki söylediğiniz “hava sübabına sivri birşeyle bastırma” işlemini yapınca, sübaptan su çıkışı oluyor. Acaba zar mı patlak?

  • 18 Eylül 2019 09:13 admin Cevapla

   hava yerinden su geliyor ise o tankı kesinlikle kullanmayın yenisiyle değiştirin

 • 15 Eylül 2019 01:13 Muharrem Karagün Cevapla

  Merhaba . Cihazımın filtre değişimi ve tank değişimini yaptık ancak cihaz 5. 6 saat çalışıyor tank a su basmıyor. Sorun neden kaynaklanıyor acaba ?

  • 16 Eylül 2019 12:38 admin Cevapla

   Muharrem bey 05302883945 den yardım isteyin cihazın yanındayken ararsanız daha iyi olur arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır.
   filtre değişimi ve tank değişimi yaptınız cihaz hiç su vermiyor yada tanka suyu depolamıyor ise su basıncınız düşük olabilir arayın yardımcı oluruz cihaz markası ne olursa olsun aramanız yeterli efendim

 • 9 Eylül 2019 23:50 yıldırım Cevapla

  merhaba
  cihazımın filtrelerini değiştirdim ama su çok az geliyor. musluğu ilk açtığımda yarım bardak kadar su veriyor sonrasında azalıyor. Tank vanasını kapattım musluğu açtım iplik gibi akıyor akabinde 5 dk kadar sonra atık suyu kontrol ettim çok az bir şekilde akıyor. son olarak pompa sanki hiç susmuyor ve birazda ısınıyor gibi. bir kaç yerde gördüm ama benim membran kabımda çekvalf yok 5 yıl kadar önce almıştım cihazı.

  • 10 Eylül 2019 12:01 admin Cevapla

   su tankınız patlaktır efendim yenisini almanızı tavsiye ederim tamirat vs hava basma işlemleri ile uğraşmayın birde 5 yıllık diyorsunuz zaten 5-6 yılda bir tankı yenilemekte fayda var bozulmasa bile

   • 10 Eylül 2019 21:57 yıldırım Cevapla

    bu gün 4 yönlü valfı yanındaki siyah parçayı ve membrandaki çekvalfi değiştirdim Tanka hava bastım yine su gelmedi. Az önce komşumun tankını kendi cihazıma benim tankı komşunun cihazına bağladım. benim cihaz yine su vermedi ama kendi tankım komşunun cihazında sorunsuz çalışıyor.

 • 8 Eylül 2019 13:04 Fatih Cevapla

  Merhaba Filitte şeffaf hazne çatladı tankitle yapıştırdım busefer yandan çatladı neden olabilir?diyer ikisinde birşey yok şeffaf olan çatlıyor sürekli?

  • 9 Eylül 2019 09:06 admin Cevapla

   su basıncınız yüksektir 3,5-4 bar civarına ayarlayın
   ++ şeffaf hazneler beyazlara göre daha kolay patlar yapıştırmak çözüm olmaz yenisiyle değiştirin.
   * b bar ve üzerine bu haznelerin patlaması kolaylaşıyor

 • 8 Eylül 2019 13:01 Fatih Cevapla

  Filitte şeffaf hazne çatladı tankitle yapıştırdım busefer yandan çatladı neden olabilir?diyer ikisinde birşey yok şeffaf olan çatlıyor sürekli?

  • 30 Eylül 2019 10:10 admin Cevapla

   filtre kapları yapıştırmayla çözüm alamazsınız yenisiyle değiştirin patlamasının sebebi şebeke suyu basınçınız yüksektir son olarak uzun yıllar kullanılan filtre kapları zamanla dayanıksız hale gelir 5 yılda bir yenileriyle değiştirmenizde fayda vardır.

 • 27 Ağustos 2019 01:00 Taşkın KOÇALAN Cevapla

  Valf cihazdan su geçmiyor söktüm baktım tamiri varmıdır su kesilince baktım önceden zırıltı veriyordu böyle bir ses nedendirrr

  • 27 Ağustos 2019 12:05 admin Cevapla

   valfin tamiri yoktur yenisiyle değişim yapınız

 • 19 Ağustos 2019 23:17 ramazan Cevapla

  benim cihazım Aura cebilon mutfak altı tanklı su arıtma cihazı cihaza elektrik akımı gelmiyor
  adaptor bozuk diye düşünüyorum
  nasıl temin edebilirim

  • 30 Eylül 2019 10:12 admin Cevapla

   adaptörün bozuk olduğunu tespit ettiyseniz yenisi ile değiştirin su arıtma cihazı adaptörleri 24 volt DC ve 1,2 veya 1,5 amp çıkışlı oluyor.

 • 11 Ağustos 2019 15:40 Kurtuluş Cevapla

  Merhaba su arıtma cihazımın filrelerini yeni değiştirdim. Suyun rengi bulanık ve tadı çok kötü. Arıtmanın arkasında faucet, drain water ve feed water yazan üç yer var. Ben feed water yazan yere şebeke suyunu
  Drain water yazan yere atık su hortumunu
  Faucet yazan yere ise arıtmadan çıkan temiz temiz suyun gittiği musluğun hortumunu bağladım. Bağlantı doğru mu ve su neden sarımtrak, tadı kötü akıyor? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  • 30 Eylül 2019 10:16 admin Cevapla

   hortum bağlantılarınızı doğru yapmışsınız suyun sarı gri yada renkli akması en son taktığınız filtrelerden kaynaklıdır her filtre değişiminde mutlaka 20 litre suyu boşa akıtın kullanmayın 20 litreden sonra suyunuz normalleşir düzelmiyor ise su tank vanasını kapatıp suyu kontrol edin tank vanası kapalıyken de aynı sarı suyu veriyorsa filtreleriniz den kaynaklı vermiyorsa su tankınızla alakalıdır.

 • 10 Ağustos 2019 20:29 Timuçin ACAR Cevapla

  İyi bayramlar ve iyi çalışmalar diliyorum çağmax su arıtma cihazım var ama asla kapasitesi olan su miktarını elde edemiyorum. sorun ne olabilir? Teşekkürler.

  • 30 Eylül 2019 10:18 admin Cevapla

   sorun
   1. cihaz pompasız ise şebeke suyu basıncınız düşük olabilir.
   2.cihaz pompalı yada şebeke suyu basıncınız yeterli ama suyu az veriyorsa membran filtreniz arızalı olabilir.

   evsel arıtma cihazları saatte 10-12 litre su arıtır normal şartlar altında.

 • 3 Ağustos 2019 02:21 Mustafa Cevapla

  Merhabalar
  Cebilon marka ariticimin motoru hiç durmuyor.
  Misal, çeşmeyi açtım 1lt su aldım çeşmeyi kapatiyorum kısa süre sonra durması gerekirken yarım saat boyunca çalışıyor.
  Yarım veya bir süre sonra suyu açıp kapatınca duruyor. Sorun nerede anlayamadım.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  • 3 Ağustos 2019 13:21 admin Cevapla

   şimdi 1 litre su aldınız ve cihaz devreye girdi tekrar stop etmesi için bu suyu tamamlaması gerekli filtrelerde bir sıkıntı yoksa su basıncı normal yada cihaz pompalı ise ortalama 1 litre suyu normal şartlar altında maksimum 20 dakikada tamamlaması gerekli ama arıtma cihazlarında sıkıştırma tankları kullanılır buda atık suyun normalde 2-3 kat daha fazla atmasına sebebiyet verir. kısaca 1 litre su aldınız atık sudan ortalama 3-10 litre arasında atık su atar tank vanasını katınca hemen durması sistem basıncı anında gördüğü için durur ama tank vanası açıkken su tanka dolar ve tank içindeki balon devamlı genleşir. su tankının havasının miktarı bile bu durumu değiştirebilir. her şeyin tam olması gerekli.
   yapılması gerekenler cihaz check etme:

   1.A- pompalı cihazlar için ; su tankını kapatın ve arıtma çeşmesini açın akan su tükenmez kalem ucu kalınlığında devamlı ince ip gibi akıyorsa arıtma filtreleri normaldir. Ama su damla damla akıyorsa ya membran filtreniz tıkalıdır yada ön filtrelerden su az geçmektedir.
   1.b- Pompasız cihazlarda su damla damla akıyorsa filtreler haricinde şehir şebeke suyunuzun basıncı düşük olabilir arıtma cihazı ters ozmozlar en az 3 bar ve üzerinde arıtma yaparlar.

   2- tank vanası kapalı ve arıtma çeşmesini açtınız su ince ip gibi akıyor ve arıtma musluğunu kapatıp 20-30 sn kadar bekliyoruz atık su kesiliyor yani cihaz stop ediyorsa cihazda bir sorun yoktur ama cihaz bu şekilde stop etmiyor atık su atmaya devam ediyorsa çekvalf arızalıdır çekvalfi değiştirin.

 • 1 Ağustos 2019 08:33 Serkan Cevapla

  Merhabalar. Ters osmos 7 filtreli motorsuz su arıtma cihazım var. Filtrelerini alıp değiştirdim. Fakat en üstteki yani içerisinde renkli topların olduğu ( bir tarafı çift girişli olan hava tankı bağlı olan) filtre çıkış kısmından su sizdiriyor ( bu kısım pasolu) yani bağlantı yerinden değil fabrikasyon pasolu kısımdan kaçırıyor. Ürün arızalı diye ürünü yenisiyle değiştirdim fakat yine aynı yerden daha az bir şekilde kaçırıyor. Muhtemelen sebep nedir?

  • 1 Ağustos 2019 11:31 admin Cevapla

   bahsettiğiniz ürün hep aynı yerden filtre gövdesinden bir yerden kaçırıyor ise fabrikasyon filtrede sıkıntı vardır bunu aldığınız yerle tekrardan görüşüp firmaya bildirin satan firma bunu daha iyi bilir birde filtre dişli filtre ise ve siz dirseği takarken teflonu çok sarıp dirseği fazla çevirip filtre gövdesinde oluşan basınç dan dolayıda çatlatmış olabilirsiniz.. 05302883945 nolu telefona wharsapp dan resmini atarsanız doğru bilgi verebiliriz.

 • 26 Temmuz 2019 23:12 müslüm Cevapla

  ilk kurulum yaptım ,tank dolmasını bekledim sonra arıtma vanasını açtım ilk 1 dakika su normal geldi ama daha sonra ince ip şeklinde gelmeye başladı su cok az geliyor, birde atık su surekli akıyor çeşme açık veya kapalı olsa bile akıyor nerdeyse atık su musluktan akan sudan daha cok su geliyor

  • 27 Temmuz 2019 09:42 admin Cevapla

   Müslüm, bey sizdeki sorun şebeke suyu basıncı düşük olabilir bu yüzden ilk 1 dakika normal sonra ince ip gibi akması suyun yeterince tanka dolmadığını ve atık suyunda kesilmediğini beyan ettiğinize göre %90 şebeke suyu basıncı yetersiz size tavsiyem cihaz pompasız ise ürünü aldığınız yer ile iletişime geçip pompalı modeli ile değişim yaptırın yada pompa taktırın.
   (Not: 1 dakika aktı ama siz su tankının dolmasını kaç dakika beklediniz bu da önemli örneğin 1,5 saat cihazdan su almayıp bu testi yaptınız mı yoksa 30 dakikka bekleyip musluğu acıp bu söylemleriniz bu şekilde ise cihazınızda sorun olmayabilir.

   Basınç düşük testi için şunları yapınız.
   tank vanasını kapatın ve arıtma musluğunu açın akan su ince ip gibi devamlı akıyor mu yoksa damla damla mı akıyor damla damla akıyorsa basınç yetersizdir. şayet ince ip gibi devamlı akıyorsa basınç normal ve cihazınızda normaldir deponun dolmasını bekleyin sadece depo ortalama 1-2 saat gibi bir sürede dolar.

   Atık suyun temiz sudan çok olması
   Normal şartlarda pompasız bir arıtma cihazında 1 litre temi suya karşılık en az 3 litre atık su oluşumu olur bu gayet normal su basıncı düşük ise bu oran 1/7 ye kadar çıkmaktadır. yani 1 litre temize 7 litre atık yapar. bu yüzden arıtma cihazlarında ne olursa olsun pompalı modellerini her zaman tercih ediniz pompalı modellerde bu oran 1/2 yarı yarıya atık düşer.

 • 24 Temmuz 2019 16:34 Ahmet Cevapla

  Merhaba
  Su arıtma cihazımın musluktan az su geliyor sebebi nedir ?
  Teşekkürler

  • 24 Temmuz 2019 16:54 admin Cevapla

   suyun az gelmesi bir kaç nedene bağlıdır.
   1. su tankınız arızalı ise su ilk akışı 1 çay bardağı kadar hızlı akar sonra ince ip gibi akıyorsa ve su tankı ağır ise su tankı arızalıdır.(tanka hava basmanız gerekli depo boş iken 7-8psi hava basmanız gerekli)
   2. tank vanası kapalı iken akan suyu kontrol edin ince ip gibi kesintisiz akıyor mu akmıyorsa ve damla damla ise su basıncınız yetersiz olabilir.
   3. Membran filtrenin tıkanmış olduğunu öğrenmek için suyun tds değerini ölçmeniz gerekli şebeke suyuna yakın bir değer çıkarsa membran arızalıdır.

 • 18 Temmuz 2019 12:50 Vakkas Cevapla

  Merhaba,1 ay kadar önce 3 lü filtresi yeniledim aynı zamanda mebran filtre sinde yeniledim ama suyun tadı arıtılmamış su belli çaydanlık sürekli kireçlen me yapıyor.sorun ne olabilir acaba teşekkürler.

  • 19 Temmuz 2019 19:06 admin Cevapla

   1 adet web de 25-50 tlye satılıyor TDS metre alıp şebeke suyu ve arıtma suyunuzu ölçerek den arıtıp arıtmadığını anlayabilirsiniz. önce bunu edinin ve ölçün ölçüm değerlerini paylasşın ona göre bilgi verebiliriz.

   atık su çıkışındaki parçayı kontrol edin atık su atıyor mu cihaz atıyorsa su tankını vanasını kapatın ve arıtma çesmesini acın akan su ince ip gibi ince bir şekilde akıyorsa musluğu geri kapatıp bekleyin 30-45 saniye kadar ve atık suyu kontrol edin atık su kesiyor mu kesmiyor ise çekvalf arızalıdır. kesiyorsa cihazda bir sorun yoktur.

 • 11 Temmuz 2019 01:16 Bilal cetin Cevapla

  Kafayı yiyecem lütfen yardim edin her su alışımda ve ara arasu aritma cihazimdan ses geliyor tarrrr diye sebebi ne olabilir 4 yolluvanadan geliyor

  • 11 Temmuz 2019 11:05 admin Cevapla

   bu ses shut-off valfden gelir shut-off valf devreye girerken tırrttt diye bir ses yapar bu genelde valf arızalı olduğu zaman yada şebeke suyunda hava olduğu zaman yapar valfi değiştirirseniz sorun çözülür yada aynı sorunlu valfi söküp geri tekrar takmak bazen sorunu çözebiliyor. bu sorun yada arza değil aslında cihaz normal çalışmasına devam eder.

 • 10 Temmuz 2019 22:55 Bilal cetin Cevapla

  Pompasız su araitma cihazimdan tak tak takk diye ses cıkıyor.Musluktan her su alişimizda bu ses rahatsız Ediyor nasilengellerim bu sesi

  • 15 Temmuz 2019 23:19 caner Cevapla

   Şebeke suyunu cihaza bağlamadan evvel araya cihazı yüksek basınçtan korumak için basınç düşürücü takılır.Genelde cihazdan ayrı şebekeden gelen hortumun arasına takılan genelde metal bi parçadır.Bu zamanla tıkanma yaparak olması gerekenden daha düşük basınç gelmesini ve motorun bi çalışıp bi stop etmesine neden olur.Yapılması gereken basınç düşürücüye su anahtarı yada benzeri metal bi cisimle hızlı bi şekilde ardı sıra vurarak açılmasını sağlamaktır.

  • 21 Eylül 2019 18:52 Mevlüt Cevapla

   Muslugunuzu değiştirin…

 • 9 Temmuz 2019 19:30 Ayfer Cevapla

  Bir ay önce aldığımız LG arıtma cihazı çaydanlık ta kireç tutuyor neden olabilir ne yapmak lazım

  • 11 Temmuz 2019 11:21 admin Cevapla

   öncelikle kireç yapıyor ise arıtma suyunun çıkış TDS değerini ölçün ve şebeke suyunu da ölçün 1/10-12 fark olması gerekli yani şebeke suyu 300ppm ise membran çıkısı 10-30ppm aralığında olmalı şayet membran çıkışı 80 ve üzeri ise membran filtreniz sorunludur ve membranı değiştirin sorunu tesbit edin tds değeriniz normal ise su kireç yapmaz. atık su flow parçasını kontrol edin atık su atıyor mu atmıyorsa flowu yenileyin diğer şekilde tank dolduğunda atık su kesiyor mu kesmiyor ise çek valf ve shut-of valfini kontrol edin.

   • 17 Eylül 2019 17:29 Vehbi Gürkan Cevapla

    Geçen sene yazlığım için 5 filtreli su arıtma cihazı aldım, 2ay kullandım sonra kışlığı döndük. Yazlıkta son günlerde şehir şebeke suyunda bi şekilde Deniz suyu karışmış ve uzun süre normale dönmedi. Deniz suyunun filtrelere zarar verdiğini düşünerek, bu yaz geldiğimde membran dahil,tüm filtreleri değiştirdim. Bu arada bir TDS cihazı satın alarak değerleri ölçmeye başladım. Cihaz çıkış TDS si 550 idi. Şebeke giriş suyu ise TDS değeri 900 idi. TDS cihazı arızalı olabilir diye başka bir cihazla kıyasladım aynı sonuç çıktı. Bir içinde ikinci defa tüm filtreleri tekrar değiştirdim, sonu aynı. Yorumlarınızda giriş çıkış için 1/30 yazıyordu. Acaba arıtma cihazı bu bölgede iş görmezmi sonucu çıkıyor. Bu arada aldığım filtreler nsf garantili ve membran filmtek marka. Sık sorulan sorulara tümünü okudum, kendimce bir sorun bulamadım. Acaba ne önerirsiniz. İyi günler Dilek’lerimle

 • 9 Temmuz 2019 19:08 Cihan Cevapla

  Merhaba
  Su arıtma tankı arızalı idi bı arkadaştan kullanmadığı tankı aldım.sisteme bagladim.tanki bağlandıktan sonra suyun tadı değişti ve kokmaya başladı.bunun nedeni tank olabilirmi.
  Tesekkurler

  • 11 Temmuz 2019 11:47 admin Cevapla

   kullanılmayan tank 2. el ise bu tankı sirkeli su ile dezenfekte etmenizi tavsiye ederim ve ilk 1-3 tank suyu kullanmadan boşa akıtınız. tank sıfır ise yine 1-2 tank suyu boşa akıtmanızı tavsiye deriz ve son olarak tank markası nedir bunu da belirtirseniz daha aydınlatıcı bilgiler verebiliriz.

   • 11 Temmuz 2019 14:07 Ummu Cevapla

    Merhabalar Benim de su arıtma cihazım filtreleri değiştireli 6 ay oldu ama birden bire suyun tadı bozuldu yosun ve küf tadı gelmeye başladı kullanamıyorum suyu ne yapmalıyım..

    • 11 Temmuz 2019 14:31 admin Cevapla

     suyun tds değerinin ölçülmesi gerekir ve tds değeri normal ise suya tat veren post karbon ve alt 3 lü set filtre değişmesi sorununuzu çözer tds ölçümlerinde membran tds değeri yüksek çıkar ise komple filtre değiştirmeniz gerekli. genelde suyun tadının bozuk olması kullandığınız filtrelerle alakalıdır. 6 ay önce tüm filtreler mi değişti yoksa sadece alt 3 lü filtre mi değişti

 • 30 Haziran 2019 14:32 Senem Cevapla

  Merhaba bosch marka aritma sistemi kullaniyorum fakat bu siralar akan su cok cabuk bitip uzun sureligine beklememize ragmen az doluyor. Ayrica aritmadan cok rahatsiz edici bir ses geliyor bu nedenle fisini cekmek zorunda kaliyorum sebebi nedir acaba ???

  • 1 Temmuz 2019 10:27 admin Cevapla

   suyu arıtan membran filtrenin ömrü dolmuştur suyu baz arıtması membran filtre ile alakalıdır filtreleri yeniler seniz sorun düzelir ses yapması ise cihaz motorlu pompalı ise tıkanan membranda daha yüksek basınç oluşturacağı için pompa zorlandıkça ses yapar ve en sonunda da pompa arızaya geçebilir. yetkili bir servis tarafından müdahale ettirmenizi tavsiye ederim

  • 2 Temmuz 2019 00:05 Kadir Cevapla

   Merhaba aura cebilon marka arıtma cihazı aldıktan 2 ay sonra tankında su gelmez oldu gelen servis elemanı kapagı actı içinden sargı bezigibi bişey cukardı yerine yenisini taktı yukarıya kalkık olan bir mandalı aşagıya indirdi içinde su felan yoktu
   Aynı durum bugün gene oldu ben açtım içine baktım su terleme yoktu sargı bezi şişmis mandal kalkmıştı hiç su kaçagı yoktu sebep ne olabilir

   • 2 Temmuz 2019 12:17 admin Cevapla

    sargı bezi dediğiniz madde cihazda su sızıntısı olunca şişip cihaza giren suyu kesen sistemdir. yani kaçak su kesicisidir. bu sistem bir nem yada su sızıntısı olmadan şişmez muhakkak bir yerden su alıp şişer su yada nem yoksa bu parça şişmez hocam sıkıntı cıkarıyor ise su sızıntısını bulmanız gerekli yada o parçadan servisten bir kaç tane alıp kendiniz değişim yapın devamlı aynı şekilde devam etmesi halinde sızıntıyı bulmanızı tavsiye ederim yada parçayı komple iptal edip düz bağlayın

    • 10 Temmuz 2019 13:04 metin Cevapla

     Merhaba.
     İhlas marka arıtma cihazımın 3 senedir filtre değişimi yapılmadı. Ara ara uğultu sesi gibi bir ses geliyordu. Ama yinede arıtma işlemini yapıyordu. En son ben kendim içindeki bütün filtreleri mebran dahil orjinallerini alıp kendim değiştirdim. Şöyle bir sıkıntı oldu şimdi artık tanka hiç su gelmiyor. Cihazdan ara ara motor çalığır gibi oluyor iki üç saniye sonra tekrar duruyor. Bu şekilde devam edip duruyor ama arıtma yapmıyor. yardım edermisiniz.

     • 11 Temmuz 2019 11:15 admin

      motor 3 saniye çalışıp ara ara tekrarlıyor ise alçak basınç siwicine su gelmiyor olabilir ön aşama ilk 3 lü filtrelerinizin bağlantısını tek tek kontrol edin su pompaya kadar ulaşıyor mu her filtrenin hortumunu ayrı ayrı söküp kontrol edin su nereden geçmiyor suyun geçmediği noktayı bulursanız sorunu da çözmüş olursunuz.

 • 30 Haziran 2019 09:59 Kadriye Cevapla

  Merhaba Kasım ayında conax marka su arıtma cihazı aldık 8 aşamalı Nisan ayında öndeki filtreleri değiştirdik ama ona rağmen suyun tadı hala bozuk ve çaydanlığın içi de 1 ay olmadan kireç bağladı üstteki filtreleri 2 sende 1 değişim yapın yazıyor onlarında değişmesimi gerekiyordu neden böyle bir şey yapabilir

  • 1 Temmuz 2019 10:33 admin Cevapla

   kireç varsa üsteki membran filitreniz tıkanmıştır yani artık arıtma yapmaz membran filtreler 6-48 ay olmak üzere markasına göre dayanıklılık ömrü vardır ama bazen şebeke suyu çok kireçli olup atık su flow tıkadığı zaman membran kısa sürede tıkanabiliyor. membran filitrenizi değiştirin sorun düzelir membranı değiştirince atık suyu da kontrol edin atık su atımı var mı diye atık su atmıyorsa flow da yenileyin

 • 27 Haziran 2019 11:16 Adem Cevapla

  Merhaba. aura cebilion marka bir su arıtıcı servis tarafından bakımı yapıldı filtreleri değiştirildi. Servis gittikten sonra su kaçırmaya başlamış. Yeni gelen servis elemanı değiştirilen parçaların tam sıkılmadığını bundan dolayı kaçak verdiğini söylemiş. ardından pompa da yanmış. Sizce sorun neyden kaynaklı olabilir. bununla ilgili elimde bir şikayet dosyası var. rapor hazırlamam gerekiyor. fikrinizi söylermisiniz

  • 1 Temmuz 2019 10:35 admin Cevapla

   su kaçaklarından dolayı pompa yanmaz su kaçakları iyi sarılmayan teflonlardan kaynaklı malzemeden kaynaklı ve cihaza giren suyun yüksek basınçlı olmasından dolayı kaynaklanabilir. bakım yapıldıkdan sonra oluşan su sızıntıları firmayı bağlar ama pompanın arıza yapması bunla alakalı değildir.

 • 27 Haziran 2019 09:37 Zeynel Cevapla

  Merhaba,
  Filtrelerimi değiştim ama sudan plastik tadı almaya başladım. Neden kaynaklı olabilir

  • 28 Haziran 2019 09:30 admin Cevapla

   kullandığınız filtreler kalitesiz ise ondan yapar yada suyun ph değeri düşükse size koku olarak algılayabilirsiniz. ne marka filtre kullanıyorsunuz.

  • 1 Temmuz 2019 10:37 admin Cevapla

   aynı suyu birde soğuk olarak içmeyi deneyin aynı kokuyu veriyor mu. ve ayrıca hangi marka model arıtma kullanıyorsunuz cihazda hangi filtreler var ve en son hangi filtreler değişti

 • 12 Haziran 2019 13:21 Murat Köse Cevapla

  Conax marka su arıtma cihazımın manometre si arızalanmıştı yeni manometre sipariş verdim her ihtimale karşı vanaları kapattım bayram dönüşü açtığımda su da bi koku oluştu manometre in yenisini halen takmadım. Koku neden olabilir. Tşk.

  • 12 Haziran 2019 13:25 admin Cevapla

   suyun kokması uzun süre kullanmadığınız zaman su filtrelerde ve tankta beklediğinde bozulur 1-2 tank suyu boşa akıtın düzelmez ise ön filtrelerinizi ve tatlandırıcı filtrelerinizi değiştirin. manometre ile alakalı bir durum değildir.

   • 30 Haziran 2019 10:46 Vedataltuntas Cevapla

    İhlas şu arıtma cihazımın ilk degişik ses çıkarmaya basladı sonra ses kısıldı sonra tamamen yok oldu şimdi çalısmıyor acaba nedeni nedir masrafı ne olur

    • 1 Temmuz 2019 10:30 admin Cevapla

     dijital modelleri ise servisinden destek alınız normal eski modeller ise filtrelerinize bakım yaptırınız.

 • 12 Haziran 2019 07:26 Savaş Cevapla

  Merhabalar iyi günler dilerim
  Bms 6 filtreli tezgah altı arıtıcımın birkaç gün önce su yu azaldı bende tankı söküp hava bastım düzeldi ancak sürekli bi uğultu sesi geliyordu daha sonrada su akmaz oldu
  acaba havayı mı fazla bastım 23 pc bastım

  • 12 Haziran 2019 11:53 admin Cevapla

   23psi hava depo boşken bastı iseniz çok çok yüksek en az 7 psi maksimum 9 psi olmalı havayı düşürün

 • 11 Haziran 2019 18:03 tulay Cevapla

  iyi gunler bizde haziran 10da 2019 da su aritma taktirdik ve cesmeden igne ucu kadar su geliyor hep neden olabilir acaba

  • 12 Haziran 2019 11:52 admin Cevapla

   çeşmeden zayıf ince ip gibi akıyorsa su tankınız arızalıdır su tankının havası bitmiş yada arızalı olabilir su tankının havasını tamamlayın düzelir su tankına bisiklet pompası ile hava basabilirsiniz. depo boşken 7-9psi hava olması gerekli.

 • 9 Haziran 2019 09:07 Gul Cevapla

  Iyi günler benim su tankına su girdiği gibi atik olarak dışarı çıkıyor yani tankta su bırakmıyor neden olabilir

  • 10 Haziran 2019 10:21 admin Cevapla

   su tankına biriken su daha sonra atık bölümünden boşalıyor ise çekvalf arızalıdır çekvalfi değiştirin düzelir efendim.

 • 6 Haziran 2019 19:36 Mahmut Cevapla

  Merhabalar.
  Yaklaşık bir buçuk ay önce 8 aşamalı pompalı bir arıtma sistemi aldım. Şimdiye kadar herhangi bir sorun yoktu. Birkaç gün önce tezgahın altından su sızdığını gördüm, arıtma cihazını kontrol ettiğimde blok filtre hosuinginden su sızdığını gördüm. Hemen pompa fişini çekip housing i söktüm. Housing in üst kısmında yer alan oring halkası yerinden çıkmıştı. Bu halkayı yerine oturtmaya çalıştım ama baktım halka yuvasına tam oturmuyor fazla geliyor. Ring halkasını buzdolabının dondurucu kısmına koyup 4 5 dk sonra çıkarttım ve bu sefer tam yerine oturdu. Housing i yerine iyice oturttum ve bekledim. Herhangi bir sızıntı yoktu. Birkaç saat sonra artıcı suyu kullandım ve pompa devreye girdi, hemen arıtıcıyı kontrol ettim ve bi baktım hosuing yerinden çıkmış şarıl şarıl su akıtıyor. Pompa çalışmadığı sürece sıkıntı yok. Sadece oring halkasının değişmesi sorunu çözmek için yeterli mi, ayrıca sıkıca yerine oturttuğum hosuing nasıl olur da su basıncına dayanamayıp yerinden çıkar?

  • 7 Haziran 2019 17:32 admin Cevapla

   housingin yenisini almanızı öneririz.

  • 13 Haziran 2019 07:59 Gökhan Cevapla

   Merhaba ihlas cebilon arıtma cihazın mebran filtresini yeni değiştirdim.tds 140 çıkıyor düşmüyor diğer filtreleride 4 ay önce değiştirdim sorun nedir acaba

   • 13 Haziran 2019 11:43 admin Cevapla

    hocam atık su atıyor mu bir kon trol edin birde şebeke suyu tds değeri kaç eğer şebeke suyu tds değeri 500 ve ltı ise atık suda atıyorsa membran filtreniz arızalıdır.
    diğer bir secenek ise membrandan sonra tds yükseltici filtreler mevcutmu örnek alkali filtresi varmı şayet varsa birde su tankından ts ölçümü yapın yani membrandan çıkan direkt suyu ölçüm yapın eğer tds değerleir yine aynı yüksek ise membran sıkıntılıdır.

    en son olabileçek diğer sorun membranı taktığınız membran kabının içinde membranın contalarının oturduğu yer var o kısımda catlama varsa temiz su ile atık su karışır tds yüksek cıkabilir membran yuvasını kontrol edin tank vanasını kapatın ve musluğunuzu acın ince ip gibi yada hızlı sürekli damlalar halinde akıyorsa membran kabında sorun yoktur ama su hızlı akışı kuvvetli ise membran kabında sorun vardır kontrol ediniz. daha detaylı bilgi için çözüm bulamazsanız. 05302883945 whatsappdan destek alınız.

 • 30 Mayıs 2019 18:44 Gökmen Cevapla

  İyi günler. 8 asamali su aritma cihazi kullaniyorum. Üsteki 5 filtreyi degistirdikden sonra musluktan tazyikli su gelmemeye basladi. İp gibi akiyor. Depoyu söküp deponun vanasini acip denedigimde su gayet tazyikli geliyor. Deponun sipop yerine birsey bastirip baktigimda da hava basincli cikiyor.sebep ne olabilir sizce

  • 31 Mayıs 2019 10:50 admin Cevapla

   takmış olduğunuz filtrelerden bir tanesi tıkalı olabilir daha doğrusu ilk kullanımda filtre içindeki mineral tozları filtre çıkışındaki keçeyi yada süngeri tıkamış olabilir filtreleri tek tek söküp hangisinden suyun yavaş geçtiğini bulunuz sonrada sorunlu filtreyi sallayıp ters bağlayın düzeliyorsa sonra tekrar düz bağlayın sorun çözülür.

 • 11 Mayıs 2019 09:37 Barlas Cevapla

  Merhaba ben 5 filtreli ihlas aura cebilon su arıtıcısı kullanıyorum motor çalışırken motor üstündeki 2 havalandırma deliğinden su atıyor sadece çalışırken sebebi nedir filitreleri 4 ay önce değiştirrdik.

  • 30 Eylül 2019 10:24 admin Cevapla

   motor altındaki deliklerden su geliyor ise pompa başlığını değiştirin yada pompanızı değiştirin tamir edilmiyorsa pompa içindeki çonta ve rulmanlarınızda sorun olduğu için su sızıntısı yapmaktadır. cihaz çalışmazken su sızıntısı vermemesi normaldir çalışırken su sızıntısı olur cihaz stop halinde iken pompaya su gelmez.

 • 11 Mayıs 2019 06:07 tankut öter Cevapla

  filtreler yeni değiştirildi.suyun tadı gayet iyiydi.kısa süre sonra kullanıma bağlı olmaksızın cihazın sürekli olarak atık su çıkarmaya başladığını farkettim.çekvalf arızası varmış, değiştirildi.fakat suyun tadında bir anormallik var tam filtrelenmemiş gibi.suyun tadını klor hariç şebeke suyundan çok fazla ayıramıyorum.bariz bir fark yok klor haricinde.ayrıca üretilen suda kireç de var gibi.neden olabilir acaba?

 • 6 Mayıs 2019 10:36 Dogan Cevapla

  Iyi gunler. Bizim su aritma cihaziniz aquline. 3 filtreli. Bir menbran bir de karbon filtre var. Pompa arizalanmisti cikardik.
  Membrana kadar su tazikli geliyor. Membrandan sonra su hizli damlalar halinde akiyor. Buradan da tanka gidiyor zaten.
  Pompa olmadan tanka gelen su hizli danmalar seklinde normal mi?
  Bir de tankin havasi bitmisti. 1 bara yakin bastik. Galiba biraz fazla oldu. Ne gibi Sakincasi olur acaba?

  • 6 Mayıs 2019 10:44 admin Cevapla

   tankın havası fazla ise biraz hava boşaltın hava fazla olursa su fazla depolama yapmaz pompasız suyun damlalar halinde olması ise normal su basıncınız iyi olsaydı ince ip gibi akarda efendim basınç düşük geldiği için hızlı damlalar halinde arıtır ve tanka gönderir suyu. tank havası normalde su yokken içinde 7-8 psi arası oluyor.

   • 6 Mayıs 2019 13:09 Dogan Cevapla

    Cok tesekkur ederim Allah sizden razi olsun. Bu ramazan ayinda cok razi oldum sizden.

 • 5 Mayıs 2019 20:08 ertugrul Cevapla

  merhaba hayirli ramazanlar. 8 asamali aritilan suyun tds degeri 30 iken 1 sene sonra 65 oldu. 3lu takim filtreyi urunun yaninda gelen orj. filtrelerle degistirdim. 2.3 kere kazani bosaltmama ragmen 240 lardan asagi inmedi.(cesme suyu 530 tds) tekrar nasil dusururum tds degerini

  • 6 Mayıs 2019 10:00 admin Cevapla

   tds membran filtre ile alakalıdır efendim membranı değiştirin düzelir 530ppm tds giriş suyu olan bir cihaz 20-60ppm arası tds verir

   • 6 Mayıs 2019 10:10 ertugrul Cevapla

    tesekkurler. takimi degistirince mebranida degistirmek gerekiyo demek ki

 • 29 Nisan 2019 10:23 hakan Cevapla

  20 galon aritmam 1 ay once filtre hepsini degistirdim suyun akisi fln iyidi iki gundur su az geliyor tanki bos mebranda degisti pompali cihaz arzasi nedir

  • 30 Nisan 2019 11:08 admin Cevapla

   Tüm filtreleri değiştirdiniz. ilk değişimde bir sıkıntı yoktu 2 gün sonra suyun akışı yavaşladı ve tanka suyu depo etmiyor.
   tank vanasını kapatın ve suyun akışına bakın ince ip gibi su musluktan devamlı akıyor mu yoksa damla damla mı akıyor şayet damla damla geliyor ise membran filtreniz sorunlu olabilir 2 günlük membran sorunlu olurmu derseniz flow atık kısıcı var onu kontrol edin atık su atıyor mu eğer membran değişiminde bunu kontrol etmedi iseniz ve flow kısıcı tıkanmış ise takmış olduğunuz yeni membranınızı 2 günde yok edebilir yani membran kullanılmaz hale gelebilir.

   tüm bunları yaptıktan sonra membranda bir sıkıntı yok su tankınızda bir sıkıntı yok ve hala su tanka depolanmıyorsa cekvalf arızalıdır cekvalfinizi yenileyin.

   tüm bu senaryolar pompalı cihazınızın suyu nmembran filtreye düzenli basınçta ilettiğini öngörerek yazılmıştır. (membran filtreye pompa suyu basınçlı olarak gönderiyor mu bnlarda önemli)

   • 21 Mayıs 2019 02:26 İsmail Orhan Cevapla

    6 aşamalı şu arıtma cihazımdan gelen su boloncuklu geliyor alalı daha bir hafta oldu bunun sebebi nedir teşekkürler

 • 19 Nisan 2019 19:40 Cevat Cevapla

  Merhaba Kolay gelsin
  Bir sorum olacak 7 aşamalı açık kasa motorlu Su arıtma cihazimin var ön 3 lu takım filtrelerini iki hafta önce değiştirdim.
  Fakat değişimden önce su tds değerleri 100landi değiştikten sonra bu oran 170 oldu.birde su tankının üzerindeki vana dan ufak sızıntılar oluyor.sebebi arızası ne olabilir acaba yoksa bütün filtreli değişmem gerekiyor mu.diger üstteki filtreleri 2 sene oldu degiseli.
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • 20 Nisan 2019 11:56 admin Cevapla

   TDS değeri membran filtre ile alakalıdır membran filtrenizi değiştirdiğinizde TDS değeri düşecektir. membranla beraber tatlandırıcı filtrenizide değişmeli tank vanasında ki su sızıntısı tanka bağlantı metal yerinden ise teflon sarıp tekrar takarsanız düzelir. vananın hortum giriş yerinden ise hortumu söküp tekrar takınız düzelir vanada çatlak felan varsa yenisiyle düzelir.

 • 13 Nisan 2019 14:28 BEDİRHAN AKDOĞAN Cevapla

  6 aşamalı cihazın suyu baktiriler oluştu sebebi nedir

  • 15 Nisan 2019 09:55 admin Cevapla

   kullandığınız filtreler su tankı ve cihaz kalitesine göre bakteri oluşumu olabilir daha kaliteli meteryal ve filtre kullanmalısınız. genelde bakteriler kullandığınız filtrelerde üreme yapar bakteriyi önlemek için uv filtre kullanmalısınız.

 • 10 Nisan 2019 16:45 Ömer Cevapla

  Merhaba,
  Benim size farklı bir sorum olacak,
  4 aşamalı bir stemle 200 litre bir su tankını doldurmak istiyorum.Su tankı polietilen maddeden üretilmiş üstten geniş bir kapağı alttanda çıkış vanası var.Ben bu tankı çamaşır makinasını çalışırmak için kullanacağım.Tabi tankın çıkışı ile makina arasına bir hidrofor koyarak.Bu arada tankta bazı değişklikler yapmayı düşünüyorum.Önce üst kapağı delerek arıtmadan gelen suyu tanka vermek için, 1/4 hortum bağlantılı(6mm hortum) bir vanayı kapağa monte etmek istiyorum.Daha sonra kapağı hiç sızdırmayacak şekilde teflon bantla sararak çevirip terine sıkıca kapatmak istiyorum.
  Burada sizlere sormak istediğim asıl soru şu:bu şekildeki bir tanka 4 lü arıtmadan çıkan suyu bu depoya verirsem kullandığım membrana göre 1 günde doldurur.Depo dolunca su arıtmada dururmu,ve depoda bir basınç oluşurmu oluşursa bu tehlike arzedermi.
  Kısaca ben bu sistemi su atırma sistemi gibi çalışır diye düşünüyorum.Yani,su deposu dolunca shutoff ve check valf suyu keserek sistemi kapatır diye düşünüyorum.Depodan su alınca arıtma yeniden çalışmaya başlar diye düşünüyorum.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • 11 Nisan 2019 14:11 admin Cevapla

   Depo dolunca sistemi kapatır ama oluşturduğu basınç sizin tankınıza zarar verir mi onu tankı aldığınız yerle konuşmanız gerekli. arıtma cihazları tankta oluşturduğu basınç ortalama 2-4 bar arası oluyor.
   depodan su aldığınızda elbette basınç düşünce arıtma geri devreye girer ta ki depo dolana kadar. normal arıtma cihazları tankınızı 24-48 saat gibi bir sürede dolduracaktır.
   Tüm bunların yerine tankınıza bir şamandıra taksanız daha mantıklı değilmi tank dolunca şamandıra tanka giren suyu keser ve arıtma cihazını da stop eder şamandıra gerisinde basınç oluştuğunda.

 • 10 Nisan 2019 07:43 Kenan Akfidan Cevapla

  Selam 9 asamali su ariticisi aldim. Tanki belkide 15 kez bosalttim ama yinede suyun icinde ufak siyah parcaciklar var, suyun ustunde de çok kucuk pul gibi tozlar goruluyor. Nedendir sizce? Birde en sonra bulunan saffaf ici iri tas ve boncuk benzeri taslardan olusan filtrenin hemen onundeki filtre akis yonunun tersine bagli. Firmaya sordugumda 6 asamalilarda akis yonune 9 asamalarda akis yonu tersine baglanmali diyor. Peki sizce doğrumdur bu? İlginiz icin simdiden tesekkurler..

  • 10 Nisan 2019 13:19 admin Cevapla

   filtre akış yönü tersine bağlanmaz öyle bir sistem yok ters bağlamanın hiç bir mantığı olamaz o filtrede bir sıkıntı olmalı ki ters bağlantı yapmışlardır aşama sayısına göre filtre yönleri değişmez. suyun içinde beyaz parçalar su kabarçığdır bunun bir zararı yok ama tortu şeklindeyse sıkıntılıdır. aldığınız firma ile iletişime geçin kullandığınız alkali mineral filtrelerini mümkünse NSf onaylı kullanın ve bu filtre markasını nsf.org den sorgulayın firmanın nsf var demesine bakmayın efendim

 • 7 Nisan 2019 16:50 Elnur Cevapla

  Merhaba. Arıtıcımın filtreleri değişeli 1 ay oldu şimdi nedense durduk yerde ötüp E2 hatası veriyor bu neden kaynaklanıyor olabilir? ve bunun çözümü nedir?
  Teşekkürler

  • 8 Nisan 2019 10:12 admin Cevapla

   İhlas Su arıtma E-2 hatası kaçak su olduğu zaman verir cihazın içinde tabanda kaçak su sensörü vardır onu kurulayın cihazda kaçak su varsa su sızıntısını gideriniz.

 • 7 Nisan 2019 08:48 RECEP ÇAY Cevapla

  merhaba membran nın temiz su cıkısından su gelıyor sebebi nedir

  • 8 Nisan 2019 10:32 admin Cevapla

   membran temiz su çıkışından su geliyor derken su gelmiyor mu demek istediniz. membran girişine su geliyor ve çıkışından su gelmiyorsa membran filtreniz tıkanmıştır yenisi ile değiştirin.

 • 27 Mart 2019 22:44 Ali Gün Cevapla

  Merhabalar,

  5 aşamalı su arıtma sistemi oluşturdum. Musluğu ilk açtığımda devamlı birkaç saniye siyah su geliyor, karbon atıkları sanıyorum. Ancak biriki gündür kullanmama ve üç-dört kere tankı doldurup boşaltmama rağmen bu karbon atımı bitmedi. Ne yapabilirim.

  • 2 Nisan 2019 09:44 admin Cevapla

   su siyah renklimi geliyor yoksa küçük karbon parçalarımı var şayet karbon parçaları varsa son tat post karbon filtreniz arızalıdır. değiştirin şayet su renkli ise zamanla geçektir. yinede geçmiyorsa o filtreyi kullanmayın aynı marka filtreyi kullanmayın kömür bazlı olabilir kömür bazlı karbonlar bir işe yaramaz başka marka bir karbon ile değişim yapın

  • 19 Mayıs 2019 00:48 Enes Cevapla

   Su arıtma cihazını yeni kurduk ama su akmıyor? Şebeke Suyunun az yada çok olmasının bir ilgisi olabilir mi? Teşekkür ederim

   • 20 Mayıs 2019 09:49 admin Cevapla

    şebeke suyu basıncı düşük ise ro ters ozmoz sistemleri çalışmaz arıtma cihazları düzgün çalışması için en az 3-3,5 bar basınç olmalı. su basıncı çok düşükse arıtma damla damla su arıtır birde ilk kurulumda 5-10 dk ya ancak su geliyor bunu da göz önünde bulundurun.

 • 27 Mart 2019 08:02 Ali Cevapla

  Merhaba filtre set değişiminde lg membran taktık fakat musluğa su gelmiyor.membran yönü doğru olduğu halde. Çözüm ne olabilir.Teşekkürler

  • 2 Nisan 2019 09:50 admin Cevapla

   * önce membrana su geliyor mu onu kontrol edin şayet gelmiyor ise membrana su gelmesini sağlayın giriş suyundan başlayarak her filtrenin çıkışlarını kontrol ederek membran filtre girişine kadar gelin membrana su geliyor mu.

   * membrana su geliyor atık su atıyor şayet membrandan temiz su çıkmıyor ise önce direkt membran temiz su çıkışına bakın su geliyor mu diye buraya su geliyor musluğa su gelmiyor ise burdan sonraki hattı kontrol edin. temiz sudan su hiç gelmiyorsa membran arızalı olabilir.

   membran filtre nasıl takılır arıtma cihazı kullanım kılavuzundan bakabilirsiniz. https://www.rosuaritma.com/urun/royal-green-soft-organik-aritma/?tab=montaj sayfa 2 den bakabilirsiniz.

 • 20 Mart 2019 15:59 Muammer Meşeli Cevapla

  Selamlat 1,5 yil once aldigimiz kapali kasa 9 asamali bir aritma cihazimiz var 1 yil sorunsuz kullanimdan sonra yaklasik 4-5 ay once tum filtreleri degistirdik. Bundan 2 ay once mutfak tezgahinin altindan su gelmeye baslayinca anladik ki aritma cihazinin kasasisin içerisine kapak sevisyesinde su dolmus tum filtre ve baglanti borularini tekrar söküp teflon bantla tekrardan taktik. Ancak aradan gecen 2 ay sonunda yine ayni seviyede kasanin içerisi su dolmuştu. Tum filtre baglanti noktalarini kuruladik kontol ediyoruz ama gorunurde sızıntı yok. Acaba nerden kaynaklanabilir

  • 21 Mart 2019 10:45 admin Cevapla

   su damla damla muhakkak bir yerden damlatıyor damlama su tankı dolduktan sonra kontrol edin hatta cihazı kapatmayın 1-2 gün açıkta kalsın ve damlayan yer varsa su birikintisinden anlayabilirsiniz. arıtma cihazlarında genelde bağlantı yerlerinden su damlatır.

 • 20 Mart 2019 07:18 Gny Cevapla

  Merhaba yeni aldığım su arıtma cihazının membran filtresinin su giriş yerinden su kaçırıyor çek valfi değiştirdim bu seferde hausing kapağından su sızdırmaya başladı sorun neden oluyor nasıl çözerim

  • 20 Mart 2019 09:11 admin Cevapla

   membran kabının su kaçırması öncelikde giriş dirseklerinden kaçırır ise söküp teflon bant ile tekrar sarıp takınız membran kapağından sızıntı yapıyor ise kapağın içindeki oring contaları kontrol ediniz ezilme büzülme varmı varsa düzeltiniz düzelmezse oringleri değiştirin

   • 21 Mart 2019 06:47 Gny Cevapla

    Hausing kapaktaki dirsek vidalı değil çek valf gibi iki yönüde çek valvi değiştirdim aynı sızıntıyı yine yaptı ama bu sefer eskisine nazaran daha az geliyor bir depo duluncaya kadar bir yemek kaşığı su sızdırıyor

 • 13 Mart 2019 20:48 şahin kara Cevapla

  ben arıtmadan aldığım su ile çay demlediğimde çey demini almıyor ne kadar çay atsam dem açık oluyor.Normal su ile demlediğimde demini alıyor bunun nedeni nedir acaba

 • 11 Mart 2019 03:04 oğuzhan Cevapla

  Merhaba. Su arıtma cihazım tank dolduktan sonra suyu kesmiyordu 4 yönlü vanayı değiştirdim. tanl dolunca ya da vanasını kapatınca kesiyor ama 5 saniye sonra gürültülü bir sesle tekrar su almaya başlıyor dranajdan atıyor. 5 saniye sonra tekrar kesiyor. bu şekilde devam ediyor. su giriş vanasını kapatınca duruyor. sorun ne olabilir? Motorlu su arıtıcısı

  • 11 Mart 2019 10:36 admin Cevapla

   çekvalfiniz sağlam ve kaçırmıyorsa shut valfe gelen şebeke suyu basıncınız yüksektir bu yüzden kesmez 5 dk aralıklarla devreye giriyorsa yüksek ihtimal çekvalf arızalıdır. çekvalf membranın temiz su çıkışında dirsek içinde olur genelde yani dirsekle beraber değişir. boru tipi çekvalf ise yine aynı çıkışın devamında hortuma takılı olur. membran filtrenizin atık su çıkış yerinin hemen altındaki yada üstündeki yerdir çekvalf yeri.

   2. olarak tank vanasını kapatınca suyu kesiyor dediniz bu şekilde 5 dakika bekleyip gözlemleyin cihaz devreye giriyorsa tekrar ozaman çekvalf sorunludur. ama devreye girmiyorsa ya şebeke suyu basıncı çok yüksek yada su tankınız arızalı olduğu için kesme işlemini geç yapar.

   • 20 Mart 2019 07:20 Gny Cevapla

    Merhaba yeni aldığım su arıtma cihazının membran filtresinin su giriş yerinden su kaçırıyor çek valfi değiştirdim bu seferde hausing kapağından su sızdırmaya başladı sorun neden oluyor nasıl çözerim

 • 27 Şubat 2019 09:40 ismail Cevapla

  merhaba,, filtreleri yeni değiştirdik değiştirdikten sonra pomba devamlı çalışıyo ve tank dolmuyo neden olabilir

 • 25 Şubat 2019 20:02 surgir Cevapla

  su aritma cihazimin tanki dolu ama suyu kisa sureli verip kesiliyor nedeni né olabilir

  • 26 Şubat 2019 11:17 admin Cevapla

   su tankınızda hava kalmamıştır havasını tamamlayın yada su tankınız hava tutmuyor ise yenisiyle değiştirmeniz gerekli.
   öncelikle tanka hava basma yerinden hava basınız ve tankın suyunu boşaltınız tank komple boşalınca havayı 7-8 psi olarak ayarlayın ve kullanmaya devam edin kullanım sonrasında bir kaç gün sonra tekrar aynısını yaparsa yeni bir tank almanız gereklidir.

  • 20 Mart 2019 22:32 Osman ipek Cevapla

   Mrb ismm osman ipek ariticinn pompasi fişe takili musluktan suyu açıyorum geç devreye giriyor normalmi yoksa acı açmaz pompa çalışmalimi bilgi lutfen

   • 21 Mart 2019 10:39 admin Cevapla

    pompa cihazdan ortalama 1,5 litre su aldıktan sonra devreye girer tank vanası kapalı iken her musluğu açtığınızda ise devreye girer.

   • 10 Nisan 2019 14:38 Osman ipek Cevapla

    Slm sebeke suyunu birden acında tanzikli ariticidan motor çalışır gibi takir takir ses geliyor kesiliyor neden ola bilir cihaz sifir

    • 11 Nisan 2019 14:16 admin Cevapla

     cihazınızda bulunan shut-off valf siz şebeke suyu musluğunu açınca devrede basınç düşmesi olacaktır. basınç düşünce bir anlık basınç dengesizliğinden shut-off kendini açar ve titreşim gibi ses yapar bu tamamen sizin su basıncınız ve tesisatınızla alakalı normal şebekeye bağlı musluğunuzun vanasını biraz kısın düzelebilir.

     son olarak shut-off valfinizin bağlantısını kontrol edin arıtma suyu geçen yeri ile şebeke suyu geçen hattı ters bağlamış olabilirler bu valf üzerinde in out yazan yerler şebeke suyu giriş çıkış yerleridir.

 • 21 Şubat 2019 14:09 mustafa kemal Cevapla

  şebeke suları 14 saat kesildikten sonra su gelince makine su alıyor ama çeşmesinden su tazyikli gelmiyor ve tank dolu olduğu halde makine 2 dakikaya bir su alıyor gibi çalışıp duruyor.arıtma cihazı watter life

  • 22 Şubat 2019 14:13 admin Cevapla

   makine tank dolu olduğu halde iki dakikada bir çalışıyor ise membran temiz su çıkışındaki çekvalf suyu kaçırıyordur geriye durum devamlı böyleyse çekvalfli dirseği değiştirin.çekvalf dirsek

   tank dolu olduğu halde su az akıyor ise su tankınızın havası azdır yada su tankınız arızalıdır önce tanka hava basın sibob yerinden hava bastıktan sonra düzelme olmadı ise tankı yenilemeniz gerekli.

   son olarak sular kesildiğinde genelde filtrelere çamurlu su yada partiküller gelir şebeke borularından 1. filtreniz tıkanmış olabilir 1. filtre tıkandığında suyu tam geçirmiyorsa cihaz üretim yapamaz 1. filtreyi söküp geri yerine takıp kontrol edin.

 • 15 Şubat 2019 12:02 Mustafa Cevapla

  Arıtma cihazımızın filitresi değiştirdik sonrasında alt depoya su doldu.Arkasında bulunan bağlantı hotumlarının olduğu yerden dışarıya su akıtması sonucu farkettik.Sebebi nedir acaba?

  • 15 Şubat 2019 12:37 admin Cevapla

   arkasında bulunan bağlantı hortumundan kasıt cihazın atık su hortumu ise oradan su atmasu doğal yani tank dolana kadar oradan su atar ortalama 1-2 saat atıyor.

 • 2 Şubat 2019 00:54 osman Cevapla

  Merhaba. 5 aşamalı çift karbonlu cihazın tüm filtrelerini değiştirdim. filmtec 100 gpd membran taktım. değişimden önce vontron 75lik di ve tds değeri 17 idi. değişimden sonra en az 5 depo suyu akıttım. tds değeri 80nin altına inmedi. sorun var mıdır acaba?

  • 2 Şubat 2019 10:27 admin Cevapla

   piyasada orjinal 100 gpd filmtec membran kalmadı diye biliyorum iki seçenek var ya kullandığınız membran sahte yada uzun rafta beledi ise membran bozulmuştur. değişimden önce 17 ppm çıkan membranı neden değiştirdiniz 17 ppm gayet normal membran değişimleri tds değerleri yükseldiğinde değiştirilmesi gerekiyor örneğin şebeke suyu 200 membran çıkışı 40-80 arası ise değiştirilmeli membran membran çıkış değerleri şebeke suyu tds oranı ile orantılı olur giriş suyu ne kadar yüksek ise ppm çıkış suyu da yüksek olur örnek 900ppm ise şebeke suyu 80-110 arası membran çıkışı olur.

   değişim öncesi 17ppm olduğuna göre cihazınızda bir arıza yok sorun membranda kullandığınız membranın mavi kısmını değilde sarı kağıt kısımlarını alt ve üst taraflarının resmini çekip atarsanız orjinal olup olmadığına bakabiliriz 05302883945 whatsapp hattına gönderin resimleri yakından ve net bir şekilde çekiniz. orjinal değilse aldığınız yere şikayet ile birlikte iade edersiniz.

 • 26 Ocak 2019 23:58 Buse Cevapla

  Merhaba ihlas aura cebilup su aritma sebilimde e3 hatasi almaya basladim sebebi nedir?

 • 26 Ocak 2019 23:30 Buse Cevapla

  Merhaba ihlas aura cebilup su aritma cihazim e2 hatasi veriyor bunun sebebi nedir?

  • 28 Ocak 2019 11:17 admin Cevapla

   ihlas su arıtma cihazı E2 hatası kaçak su hatası verir cihazın alt kısmında kaçak su sensörü vardır o sensörü kurulayın ve kaçak varsa cihazda kaçak olan yeri tamir edin

   İhlas su arıtma cihazı E1 hatası ise resetleme hatasıdır yani filtre değiştirdiniz yada filtre zamanı gectiğinde filtre değişimi yapmadığınızda e1 hatası verir e1 hatası aldığınızda cihazı resetlemeniz gerekli.

 • 26 Ocak 2019 10:41 Mücahit Cevapla

  İyi günler 7 aşamalı su arıtma sistemi kullanıyorum filtrelerini degiştirdim ilk 3 aşamayı ve membranı degiştirdim iki gün oldu ama suda hala kireç var ve suyun musluktan akışı hiç azalmadı sanki filtreler yok gibi.sizin tavsiyelerinize uyup tankı doldur boşalt yapmak için tankı dolduruyorum, boşaltmak için musluğu açıyorum saatlerce akıyor tank boşalmıyor yani boşalsa bile hemen devamlı dolduruyor. Neden ? Son olarak musluğa giden hortumu alkalin filtreye mi takacagım hindistan cevizi filtresi var ona mı takacağım hindistan cevizi filtresinin üstünde musluktan akmadan hemen önce takılır diyor ama müsteri hizmetlerini aradım alkalin filtreye tak dedi hangisine takmalıyım

  • 28 Ocak 2019 11:21 admin Cevapla

   su tankınız hızlı doluyor ise membran kabınız iç kısmında çatlak olabilir örnek tank vanası kapalı iken arıtma çeşmesini açın akan su eğer ip gibi ince akıyorsa sorun yoktur yanlız kalın ve çok akıyorsa sorun vardır ya membran filtre arızlıdır yada membran kabı içindeki oring yeri çatlaktır diğer bir sorun ise shut-off valf arızalı olabilir.

   diğer sorunuz alkali filtre bağlantısı: direkt post karbon filtrenin üzerine monte edin efendim yani en son çıkan su alkaliden çıkacak şekilde

 • 23 Ocak 2019 19:39 Emre Cevapla

  Merhaba yeni filtre degisimi yapildi 5 filtre
  5/6 tank su akittik fakat suyumuz yagli gibi suyun ustunde yabaka haline geliyor tadida sodu su gibi nedense hani derler ya yalavış yalavış

  • 23 Ocak 2019 20:41 admin Cevapla

   Ilk filtre değişimi ve cihazın ilk kullanımında ve daha doğrusu her filtre değişiminde bu durum olur su mikro kabarcıklı olur ışığa tuttuğunuzda daha fazla görünür bu zararlı bir durum değildir cihaz filtrelerine suyla birlikte hava girdiği için oluyor zamanla geçecektir 3 gün yada 20 gün arasında düzelir düzelmezse tekrar bilgi verin

 • 23 Ocak 2019 17:35 derya Cevapla

  meb.lar..su arıtma cihazım tadı normal musluk tadından farkı kalmadı ayrıyeten musluktan akan su azaldı belli süre sonra normal akmasına devam eder oldu arıtmanın motoru zorlanır oldu ..not:motorlu 6 aşamalı

  • 23 Ocak 2019 18:19 admin Cevapla

   membran filtrenizi değiştirin membran filtreniz tıkanmıştır. değişim yaptığınızda düzelecektir. motor zorlama yapıyor ise kesin membran tıkalıdır efendim

  • 26 Şubat 2019 22:40 Orhan Cevapla

   Aqua line su arıtma cihazı var elimde 2 – 3 ay önce bütün filtrelerini degistirdim. Bugün cihazın musluğunu açtığımda su çok çok az akıyor ve duruyor daha önce böyle bir hata vermemişti nedeni ne olabilir?

 • 22 Ocak 2019 21:16 onuroguzalp Cevapla

  arıtma cihazlarındaki e2 hatası ne anlama gelmektedir

  • 22 Ocak 2019 22:58 admin Cevapla

   Arıtma cihazı markası ve modeli nedir bir çok markada bu durum farklıdır

 • 20 Ocak 2019 21:00 Süleyman Sile Cevapla

  Su yarım çaydanlıktan biraz fazla dolunca kesiliyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

  • 21 Ocak 2019 10:25 admin Cevapla

   1- 0,5-1-2 litre su aldıktan sonra suyunuz kesiliyor yani az ince ip gibi akmaya başlıyor ise su tankınız arızalıdır. yeni bir su tankı aldığınızda sorun düzelecektir.
   2- 0,5-1,-2 litre su aldıkdan sonra su tamamen kesiliyor ve hiç akmıyor ise yada çok az damla damla akıyorsa
   a- Şehir şebeke su basıncınız çok düşük arıtma için yeterli basınç yoktur en az 3 bar olmalı
   b- Basıncınız yüksek ise Membran filitreniz zarar görmüştür membran filtre ömrü tamamlanmış olabilir yeni membran filtre almalısınız

 • 18 Ocak 2019 22:50 Necati ünal Cevapla

  Merhabalar,

  Tanktan gelen su yavaş yavaş azaldı ve an itibariyle tamamen durdu. Tanka baktığımda boş olduğunu tespit ettim. Bunun sebebi ne olabilir?

  • 19 Ocak 2019 11:11 admin Cevapla

   cihazınız arıtma yapmıyordur. tank tekrar dolmuyor ise.
   1. arıtma cihazınıza su geliyormu ve atık su hortumunu söküp bakın atık atıyor ama arıtma bölümünden su gelmiyor ise ya membran filtreniz tıkanmıştır yenisi ile değişim yapınız
   2. hem atık su hemde arıtılmış su gelmiyor ise cihaza su girişi olduğuna emin olun membran filtreye suyun gelmesini sağlayın.
   3. cihazınız elektrikli ve selenoid valfli ise elektrik sisteminde yada valfde sorun olabilir yetkili bir servis hizmeti alınız.

 • 18 Ocak 2019 11:06 erkan Oan Cevapla

  Merhaba Yeni aldığım filtreleri taktım sonra deneme yaptım atık su çıkışından su gelmiyor ama normal su nerdeyse iki katı artı ve kireçli gibi sorun nedir acaba yardımcı olur musunuz.. Teşekkürler

  • 18 Ocak 2019 14:31 admin Cevapla

   Atık sudan su gelmiyor ise flow tikalidir. Flow girişini sökün ve girişe su geliyor ve flow dan çıkmıyor ise yeni bir flow alın ve cihazınızı bu şekilde kullanmayın giriş suyunu kapatın yeni flow gelene kadar yoksa membran filtreniz çok kısa sürede zarar görür ve kullanılmaz hale gelir

 • 11 Ocak 2019 23:36 Turgay Cevapla

  Merhaba 7 aşamalı cihazımda Mebrana su girişi oluyor ancak çıkış damla damla halinde oluyor yeni mebran filtre taktım sorun yine aynı sorun neden kaynaklanıyor olabilir şimdiden teşekkür ederim

  • 21 Ocak 2019 10:32 admin Cevapla

   merhaba arıtma cihazındaki damla danla suyun akması şebeke suyu basıncınız düşük olduğu için olur membran filtre sistemli cihazlar devamlı ip inceliğinde arıtması için şebeke suyu basıncınız en az 3 bar olmalı en iyide 5 bardır şebeke suyu basıncınız 2,2 bar ozmotik basınçda yada altındaysa hiç arıtma yapmaz

   çözüm olarak su basıncın düşük ise arıtma cihazınıza 1 adet ozmoz pompası takmalısınız.

   şehir şebeke suyu basıncınızın yüksek olduğuna inanıyor iseniz basınç yüksek ise ve hala damla damla arıtıyor ise membran filtre arızalıdır. yada flow atık kısıcı aparat arızalı olabilir. flow arızalı olup olmadığını şöyle kontrol edin cihaz arıtma yaparken atık su atıyor mu atık su atmıyor ise membran ve flow değiştirin atık su normal çok tazzikli dehil olağan akışta ise sağlamdır atık su çok tazzikli atıyor ise flow yine arızalıdır.

 • 7 Ocak 2019 19:57 Burak Cevapla

  Merhabalar benim cihazım 9 aşamalı kapalı kasa inline filtre.
  Geçen hafta çeşmesi kapalı olduğu halde su damladığını fark ettim daha sonra çeşmenin salmastrasini değiştirdim ancak su gelmeye devam ediyor. Damlalar halinde ve depo vanasını bile kapatsam su gelmeye devam ediyor ancak su girişi vanasını kapatınca kesiliyor. Anladığım kadarıyla arıza salmastra da değil. Çeşme açık da olsa kapalı da olsa su gelmeye devam ediyor depo vanası işlevsiz ana babadan kapa yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim membran hariç diğer filtreleri 6 ay önce değiştirdim.

  • 9 Ocak 2019 13:42 admin Cevapla

   sizin çeşmeniz arızalı çeşmeniz su sızıntısı yani damlatıyor ise yenisiyle değiştirmeniz gerekli salmastırasını değiştirdiğiniz halde düzelmedi ise çeşmeyi komple değiştirin. tank vanasını kapattığınızda çeşmeden su gelmeye devam eder zaten çünkü cihaz anlık arıtmaya geçer ancak tank vanasını ve giriş suyunu kapatırsanız damlama kesilir.

 • 6 Ocak 2019 14:44 hasan akca Cevapla

  4 yıldır değişmeyen filtreleri kendim degistirdim fakat mebrani degistirmedm.Su beyaz akiyor sizce sorun nerededir?

  • 9 Ocak 2019 15:23 admin Cevapla

   filtre değişimlerinde filtre içerisine hava girer ve suyun beyaz akmasına sebep olur bir miktar kullanın suyun beyaz akması zamanla geçecektir. ortalama 5-10 gün sürüyor.

 • 5 Ocak 2019 19:19 Ahmet karasu Cevapla

  Bu gün filitreler değişti değişimden önce gayet güzel su geliyordu ama değişimden sonra su az gelmeye başladı değişimi yapan arkadaş tanka hava basmamı söyledi yaptım ama hala aynı su az geliyo ne yapabilirim

  • 9 Ocak 2019 14:54 admin Cevapla

   değişim yapılan filtreler hangileri komple mi filtre değişimi yaptınız şayet komple değişim yaptıysanız son tat filtresin den su yavaş geçebilir yada bu filtreniz ilk kullanımdaki tozlardan dolayı keçeleri tıkanmış olabilir bu filtreye ters bağlayıp deneyin
   2. olarak su tankınız arızalı olabilir bunu da test için tank dolu iken vanasını kapatın ve tankı dışarı alın ve lavaboda suyunu ytani tankın vanasını açın tazzikli şekilde tanktaki tüm suyu boşaltıyormu tankdaki tüm su boşalıyor su kalmıyor ise tank sağlamdır ama tank hala dolu yada tankta su kalıyor ise tankı yenisi ile değişim yapmalısınız.

 • 3 Ocak 2019 19:31 Esin İpek Cevapla

  Merhaba,
  Su arıtma cihazını 6 ay önce aldık. 5 aşamalı pompalı bir arıtıcı. Suyun tadı kötüleşmeye başlayınca alt 3 filitreyi değiştirdik ama tadinda hiç bir düzelme olmadı. Coconut filitreyi de değiştirdim bunun üzerine ama bu kez de su musluktan damla damla geliyor. Membran filitrenin kapağını açtık ama içinde şişmiş çıkartamadık. Sadece Membran filitreyi değiştirsem yeterli olur mu acaba?

  • 4 Ocak 2019 11:10 admin Cevapla

   öncelikle merhaba; membran filtreyi vir pense yada kargaburnu ile plastik aksamından tutturup çevirerek çıkartabilirsiniz tatlandırıcı filtreyi takınca su damla damla vermeye başladı ise filtreyi söküp tersten su verin bakın su geçiyormu geçmiyorsa post tatlandırıcı tıkalı olabilir yada filtrenin giriş çıkışına taktığınız dirsekler çok sıkıştırdınız ise filtreyi tıkamış olabilir dirsekleri biraz gevşetin.

   membranı değiştirdiğimizde tat sorunu da düzelecektir.

 • 2 Ocak 2019 06:38 İLHAN KURU Cevapla

  merhabalar kolay gelsin..benim sorum tanka giden suyu nasıl hızlandırabiliriz..suyu çok fazla kulandığımız vede kalabalık bir aile olduğumuz için yetmiyor…

  • 4 Ocak 2019 11:17 admin Cevapla

   tanka giden suyu hızlandırmak için
   1. pompalı cihaz kullanmalısınız
   2. membran gpd oranını yükseltmelisiniz örneğin 100 gpd kullanın mümkünse 150 gpd alın
   3. tankınızı daha büyük kullanabilirsiniz. örneğin 12 litre ise 20 yada 40 litre kullanın

 • 29 Aralık 2018 19:34 Nuri Cevapla

  2 ay önce aldığım 9 aşamalı arıtma cihazımda su tadı çok güzeldi. 1 haftadır suda pas kokusu ve acımsı bir koku var. Tank vanasını kapatıp sadece arıtmadan gelen suyu içtiğimzde çok rahatsız etmiyor. Ancak tank hortumunu söküp direk tankdan aldığım su aşırı derecede kokuyor. Sebebi ne olabilir teşekkürler.

  • 31 Aralık 2018 11:00 admin Cevapla

   filtrelerde ve tankda bekleyen su kullandığınız filtreleirn kalitesinden dolayı bozulur. yani suya mineral yada başka maddeler ekler buda suyun bozulmasına sebeb olur. bu rahatsızlıktan kurtulmak için filtrelerinizi kaliteli filtreler ile değiştirin yada cihazınızda membrandan sonraki tatlandırıcı filtre hariç tüm filtreleri söküp atın cihazınızı 5li olarak kullanın ve 6. aşama olarak kaliteli alkali mineral filtresi takın düzelecektir. kaliteli mineral ve alkali için bu filtreyi tavsiye ederim başka kullanmayın. https://www.rosuaritma.com/urun/biocera-antioksidan-alkali-filtresi/

 • 22 Aralık 2018 22:09 Ali gündüz Cevapla

  9aşamalı kapalı kasa arıtma cihazım var cihazı alalı 6ay oldu mebran dahil filtrelerini değiştirdim ilk gün suyun tadı çok güzeldi fakat sonra suyun tadı çok bozuldu sanki arıtmıyor gibi

  • 21 Ocak 2019 10:34 admin Cevapla

   Bir TDS metre ile çıkış suyunuzu ölçün tds çıkış değerleriniz eğer çok yüksek ise cihazınızda bir sorun vardır örneğin giriş suyu tds değeri 200 çıkış suyu 100-200 civarı ise sorun var demektir.

 • 20 Aralık 2018 17:51 Huseyin Cevapla

  9 filtreli cihazim var ilk yaklasik bir ay oldu kurali
  Ilk baslarda tadi guzeldi ama son 3 veya 4 depodur tadi avi
  Ayrica cay demlerseniz cayi kifluymus gibi kokutuyo
  Normal cesme suyunda bu koku olmuyor
  Neden olur acaba

  • 21 Aralık 2018 09:32 admin Cevapla

   9 aşamadan kasıt 9 adet filtre mi var cihazınızda kullanılan filtreleri yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.
   ilk başlarda tadı iyi sonradan bozuldu ise filtrelerinizde bir sorun vardır kullandığınız filtreler kaliteli değilse ömürleri bitmiş olabilir yada sistemde oluşan bir arıza ana membran filtrenizi bozmuş olabilir suyun çıkış tds değerini ölçün tds değeri şebeke suyuna yakın ise membran arızası vardır yok tds değeriniz düşük ise tatlandırıcı filtre ve alkali filtrenizi kaliteli olanla değiştirin.

   sudaki koku iki şekilde oluşur.
   1. ön filtreler ve membran kloru tutmaz ise klor kokusu verir
   2. membrandan sonraki filtre tank musluk malzemeleriniz bakteri oluşturursa koku oluşur.

   suyun acı olması alkali değerinin çok düşük olmasından kaynaklanır suyunuzun ph değerini ölçün 7 ph altında ise acı tat alırsınız daha doğrusu suyu içinde boğazınızda bir kuruluk bir yanma olur kısa süreli bu ph düşüklügünden olur.
   su tuzlumsu bazik bir tat ekşimsi bir tat veriyorsa buda aşırı ph yüksekliğinden kaynaklanır.

   suyunuzun mümkünse ph ve tds ölçümlerini yapınız bu ölçüm cihazları yoksa arıtma cihazı kullanıyorsanız bu cihazları bulundurmanız şart internetten üzerinden araştırın tds metre ve ph metre diye bulursunuz yada web sitemizden inceleyin. https://www.rosuaritma.com/urun-kategori/yedek-parcalar/su-test-cihazlari/

 • 19 Aralık 2018 23:25 Emre Cevapla

  Cihazimiz hyundai marka pompali bir cihaz fisi taktigim halde cihazdan hic bir ses gelmiyor ve su cok az akiyor adaptorunu degistirdim gene bir hareket yok pompanin saglam olduguna inaniyorum baska bir problem var sanirim yardimci olurmusunuz simdiden teşekkürler

  • 19 Aralık 2018 23:34 admin Cevapla

   Pompanın sağlam olduğunu düşünüyorsanız önce trafonun çıkış kablolarını pompanın kablolarına direkt bağlayın pompa çalışırsa sorun başka yerdedir pompa çalışmazsa sorun zaten bellidir.

   Pompa çalışırsa alçak ve yüksek basınç siviclerini kontrol edin pompanın çalışmasını sağlayan bu iki anahtardır alçak basınç sivici su kesildiğinde pompayi durdurur yüksek basınç sivicide tank dolduğunda pompayi durdurur. Bubiki sivicin elektrik bağlantısı seri bağlıdır su şekilde
   Trafodan gelen 1 kablo alçak basınca girer alçak basincin diğer elektrik ucu yüksek basınca köprü şeklinde bağlıdır yüksek basınç dan çıkan diğer elektrik kablosu pompa elektrik kablosunun 1 ucuna bağlıdır. Trafonun diğer elektrik kablosu direkt pompanın boşta kalan elektrik kablosuna bağlıdır.

 • 15 Aralık 2018 12:33 cenk Cevapla

  S.a cihazım 7 yıllık.arıtmayı çok fazla kullanmadıgım için bu gune kadar 1 defa fılıtreleri değiştirdim.filitrelerin oldugu kabinden su gelmeye başladı.bağlantı noktalarını kontrol ettim bi sıkıntı yoktu.sadece 1. ve 3. filitrenin altında bi mıktar su birikintisi vardı.su kaçırma nerden olabilir?filitreler oldukça sıkı olmasına rağmen kaçırabilir mi? yada tıkanıklıktan dolayı ?Benim tank dolu olmasına rağmen motor çok çalıyor acaba basınçtan dolayı filitre bölümünde kaçak yapabilir mi ?

  • 15 Aralık 2018 14:13 admin Cevapla

   1 2 ve 3. filtrelerde terlemeden dolayıda su birikintisi olabilir ama terlemeyi yapması içinde cihaz muahakkak bir yerden nem alması gerekli tez altında yada cihaz içerisinde başka biryerden kaçak varsa terleme yapma ihtimali yüksek terleme yaparak ortalama günde 1 cay bardağı su birikebilir.

   su sızıntısını bulamadı iseniz iyice kontrol edin hatta filtre altına pecete koyarak nereden damladığını bulun az bir damla zamanla göl olabiliyor.

   motorlu bir cihaz tank boş iken en fazla 1 saat içinde depoyu doldurup stop etmesi gerekli devamlı uzun süre çalışıyor ise filtrelerinizde sıkıntı olabilir ön filtre ve mmebran filtrelerinizi 1 yıldır değiştirmedi iseniz filtrelerinizi yenileyin.

   6-7 yıldır kullandığınız bir cihazın atık su kısıcı flowunuda yenilemenizi tavsiye ederim zamanla kireçten dolayı tıkanıklık olabilir ve membran filktrenize bu tıkanıklık kısa sürede zarar verebilir.

   membran filtrenin düzenli çalıştığını ölçmek için şunları yapınız

   1- tds metre edinin ve suyun ppm değerini ölçün şebeke giriş suyu tds değerine göre ortalama 12 kat daha düşük çıkmalı arıtma suyu örneğin şebeke suyu 200 ppm ise membran çıkış değeri 5-20 arasında olması gerekli 50 ppm ve üzeri çıkıyorsa membran filtrenizi yenileyin. (not cihazınızda tatlandırıcı alkali ve mineral filtersi varsa ölçüm suyunu bu filtrelere gelmeden önce alıp ölçüm yapınız yoksa sizi yanıltır değerler.)
   2- tank vanasını kapatın arıtma musluğunu açın ve arıtma musluğundan akan suya bakın düzgün devamlı kalem ucu gibi ince akıyor mu yoksa kesik kesik yada damla damla akıyorsa ya membran filtreniz tıkalıdır yada ön filtreler tıkalıdır. ön ve membran filtreleri yenileyin.

   yüksek basınçdan dolayı filtreler kaçırma yapmaz ama pompa zamanla membran tıkalım ise zarar görüp damlatma yapabilir hatta pompanız kullanılmaz halde zarar görebilir filtrelerinizi düzenli yılda 1 defa kontrol edip yenileyin.

 • 14 Aralık 2018 18:24 Özcan Cevapla

  Cihaz ilk taktığında çalışıyordu
  .şimdi çeşniyi açıyorum arıtılmış su bir sürahi alıyorum bitiyor.ozel servis getirdim hava bastı tamam dedi 1.5 saat sonra ancak yine bir sürahi su ala bildim .ne yapacağımı bilemiyorum .lütfen yardımcı olunuz

  • 15 Aralık 2018 00:48 admin Cevapla

   1. Su tankınıza hava basildikdan sonra bi miktar düzgün su verdi ve sonra tekrar vermemeye başladı ise o tankı değiştirin tamiri olmaz

   2 şehir şebeke suyunuzun su basıncı düşmüş olabilir ve su tanka fazla depolanmayabilir. Tank vanası kapalı iken musluğu acın akan su tukenmez kalem ucu gibi devamlı ince akiyorsa su basinciniz iyidir tek sorun tankınızda kalıyor yenisiyle değiştirin

 • 14 Aralık 2018 00:03 Cemil Cevapla

  Selamun aleykum
  1__5aşamalı cihazımın atık su ve motor hiç durmuyor.
  Tank dolunca fişi çekiyorum.
  2__ karbon filtre değişiminde boyalı su membrana zarar verir mi. Yoksa bir miktar membrandan önce boşa akıtmalımıyız.
  Teşekkürker

  • 15 Aralık 2018 00:45 admin Cevapla

   Boyalı su membrana zarar vermez kalın parçalar atık bölümünden dışarı gider ama karbon filtreleri takmadan önce bi miktar yıkamakta fayda vardır atık kesmeme ve motor durmama sorunu için bir önceki mesajınızda cevapladım

 • 13 Aralık 2018 23:58 Cemil Cevapla

  Merhaba
  5 aşamalı cihazimda atık su ve motor hiç durmuyor tank dolunca fişi çekiyorum arıza nerede. Şimdiden

  • 15 Aralık 2018 00:43 admin Cevapla

   Yuksek basınç siviciniz arızalı yada kabloları çıkmış olabilir birde tank vanasini kapatıp arıtılan suya bakın ince ip gibi akiyormu akmıyorsa ve damla damla ise membran filtreniz yavaş aratır ve tankı geç doldurur.

   Fişi çekince atık su duruyormu durmuyor ise çekvalf yada shut-off valf arızalıdır duruyorsa tek sorun yüksek basınç sivic arızasıdır yüksek basınç sivici genelde siyah yada beyaz renklidir yassı şekilde olan bu sivic yuvarlak şekilde olan ise alçak basınç sivicidir.

   Önce şunları uygulayın
   1 tank vanasini kapatıp en fazla 3 dk bekleyin motor stop ederse yüksek basınç sivici sağlamdır
   2.tank vanası kapalı iken arıtma musluğunu acın ve akan suyu gözlemleyin ince ip gibi devamlı akiyormu akmıyorsa membran arızalıdır
   3.tank vanası kapalı iken 3 dk bekleyin motor stop ederse bu şekilde 3 dk daha bekleyin cihaz kendiliğinden devreye girerse çekvalf arızalıdır girmezse çekvalf sağlamdır.

 • 11 Aralık 2018 22:27 ali Cevapla

  slm 4 ay once aldıgım 7 asamalı su arıtıcı dan1/18 oranında atık su veriyor mil su normal ded amambana tatmınkar gelmedi cihaz pompalı model ayrıca cek valf yok bu yuzden olabilirmi
  saygılarımla

  • 12 Aralık 2018 12:36 admin Cevapla

   pompalı model ve 1’e 18 litre aşırı derecede yüksek cihazda çekvalf yoksa devamlı atık su atar çekvalf olmadığına emin misiniz yoksada çekvalf takınız. çekvalf membran temiz su çıkışında boru tipi yada membran dirseği içinde olur dirseği söküp bakınız içinde var mı çekvalf düzeneği

 • 9 Aralık 2018 14:48 sait Cevapla

  Merhaba bizim 6 ay önce aldığımız bir arıtma cihazımız var fakat 6 aydır suyun sertlik derecesini düşüremiyoruz .mebranı değiştiriyoruz suyun sertliği düzeliyor fakat 10 gün sonra tekrardan sertliği 230 cıvarlarına çıkıyor yaklaşık 4-5 defa mebran değiştirdik her değiştirdiğimizde 10 gün güzel su veriyor 10 günden sonra tekrar aynı hali alıyor buna sebebp nedir acaba bu proplemi nasıl çözebiliriz.

  • 9 Aralık 2018 20:26 admin Cevapla

   Atık su kişici flow tıkalı olabilir onu değiştirin membran 10 günde bu sebeblerden tıkanır tıkalı olduğunu nasıl anlarsınız sistem atık su atiyormu onu kontrol edin yüksek ihtimal atmıyordur eğer atmıyorsa o flowu değiştirin atık su hortumunu da kontrol edin kırılma ezilme varsa ve su dışarı atılmıyorsa membran kısa sürede tıkanır

   2. Neden tank dolunca sistem kendini kapatiyirmu bunuda kontrol edin şayet kesmiyorsa shut-off valf ve çekvalf arızalı olabilir bunlarida yenileyin

   Dibnot her membran değişiminde atıksu kişici flowu da yenileyin her zaman

 • 9 Aralık 2018 05:38 Zülal Cevapla

  Merhaba şu arıtma cihazı 1 gün önce satıcı firma tarafından kuruldu suyun rengi içine siyah boya damlatilmis gibi koyulasti tadı acı suyun yüzünde beyaz kireç tabakası bekleyin geçti ama bekleyin rengi karariyo bogazimi yaktı baş ağrısı oldu zehirlendigimi düşünüyorum sanki

  • 9 Aralık 2018 20:28 admin Cevapla

   Arıtma cihazları ilk kullanımda siyah su verir bunun nedeni karbon filtreler bu yüzden arıtma cihazı ilk kullanımda ilk 30 litre suyu içmiyorsunuz boşa akıtıyorsunuz.

   Suyun boğazınızı yakması suyun ph değerinin düşük yani asitin olmasıdır bunuda ph filtresi ekleyerek düzeltebilirsiniz.

 • 7 Aralık 2018 11:20 enes Cevapla

  Merhaba,

  Cihazımın sediment filtre çıkışından su geliyor fakat membran filtrenin hem pis su hem temiz su çıkışından da su akışı yok. Tank boş kalmakta. membran filtre tıkandığında pis su çıkışınında kapanması normal mi?

  • 7 Aralık 2018 11:30 admin Cevapla

   membran filtre girişine su geliyor mu kontrol ediniz sonuç geliyorsa ve membranın hem atık hemde üretim hattında su yoksa bir de membranı içinden çıkarıp kontrol ediniz membranı çıkarınca su geliyorsa hem atık hemde temiz su membran filtreniz yenisi ile değiştirilmelidir.

   normalde membran tıkanınca atık su kesilmez ama sizde şöyle bir sorun olabilir

   atık su kısıcı flow (membran atık su hortumuna bağlıdır) tıkandı ise membranıda kısa sürede bozar bu yüzden once flow giriş tarafını söküp bakınız eğer flow giriş tarafına su geliyor ise ve su çıkmıyor ise flow tıkalıdır. yeni bir flow alınız ve membranıda değiştirin

 • 5 Aralık 2018 17:03 Raif Cevapla

  Arıtma cihazımın tankına su gelmiyor tanka giden su hortumunu çıkarıp baktım damla damla geliyor ama motor sürekli çalışıyor mebran filitreyi değişeli 1 sene oldu problem nedir acaba

  • 7 Aralık 2018 09:36 admin Cevapla

   membrandan damla damla geliyorsa membran filtreniz tıkanmıştır değiştirmeniz gerekli membran filtreler normalde 6 ay yada 4 yıl dayanmaktadır giriş suyu kalitesine bağlı olarak membran ömrü değişir.

   • 8 Aralık 2018 00:20 Raif Çopur Cevapla

    Çok teşekkürler çok faydalı oldunuz. Allah razı olsun

 • 5 Aralık 2018 09:05 Özcan Cevapla

  Suarıtma cihazı nın dün akşam filtrelerini değiştirdim. Sabah oldu
  Ama su gelmiyor. Çeşmeyi açıyorum 1sn tazyikli akıyor sonra Damla damla akıyor.
  Acaba yanlış takmış olabilir miyim?

  • 5 Aralık 2018 09:22 admin Cevapla

   böyle bir durum herşey normal ise örneğin tank vanası açık ve tank sağlam ise sadece musluk ve tank arasındaki hortumlarda biriken suyu hızlı bir şekilde 1 sn de verip sonra ince ip gibi değilde damla damla devamlı arıtıyor ise ve atık su normal bir şekilde devamlı akıyor ise
   1. membran filtreniz arızalıdır tamiri yoktur yenisi ile değiştirilmelidir.
   2. su basıncınız yeterli olmayabilir şebeke suyu basıncınız çok düşükse membran filtre arıtma yapmayabilir.
   3. yeni taktığınız filtrelerden su geçiyor mu bunu kontrol edin membran filtrenin giriş hortumunu söküp bakın bu hortuma yeterli tazzikli su geliyor mu gelmiyor ise alt ön filtrelerinizi kontrol edin ve membrana yeterli su gelmesini sağlayın. yeterli su geldiğinde tekrar bakın ve hala su damla damla geliyorsa membran filtrenizi yenileyin.

 • 4 Aralık 2018 23:42 Raif Cevapla

  Bemimarıtmanın tankına su damla damla çok az akıyor motor sürekli çalışıyor neden açaba yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  • 4 Aralık 2018 23:43 admin Cevapla

   Membran filtreniz tıkalı olabilir en son ne zaman membran değiştirdiniz membran filtreyi değiştirin düzelir

   • 6 Aralık 2018 19:21 fırat Cevapla

    merhaba dün gece su doldururken musluktan su durdu gelmiyor artık tank boşaldı sanırım dolmuyor ne yapabiliriz bunun sebebi ne olabilir?

    • 7 Aralık 2018 09:40 admin Cevapla

     tank komple boşaldı ve artık tank tekrar dolmuyor ise ve suyunuz tamamen hiç akmıyor yada damla damla akıyorsa filtreleriniz tıkanmış olabilir. atık su hortumunu söküp bakın atık sudan su geliyormu atık su geliyorsa ve üretim yoksa membran dahil tüm filtrelerinizi değiştirin.

     atık sudanda su gelmiyor ise cihaza su girişi varmı yokmu onu kontrol edin ve membran filtreye kadar suyun gelmesini sağlayın. cihazınıza su nereye kadar geliyor hortumları tek tek sökerek kontrol edebilirsiniz.
     Genelde arıtma cihazının su vermeme nedenleri membran filtre arızası ön filtre arızası ve elektrikli model kullanıyorsanız selenoid valf varsa bazende selenoid valf arızası olabiliyor.

 • 3 Aralık 2018 22:31 Mehmet er Cevapla

  İyi günler ben Arıtıcimi bu gün aldım 5 asamali ama kötü bir tadı var bu zamanla geçermiş bide 5 asamaliya sonradan filtre ekletebilirmiyiz öyle bir imkanımız var mı

  • 3 Aralık 2018 22:35 admin Cevapla

   5 filtreli arıtma cihazın sonradan tadı düzelmez en az 2 depo su boşaltıp kullanmaya başlayınca hala tadı bozuksa kullanılan filtre kalitesi iyi değildir 5 filtreli cihaz zaten asidik su ürettiği icin su biraz acımsı ve boğazınızda suyu icince bir kuruluk hissi verir buyuzden cihazınıza 1 adet Biocera alkali filtresi eklemenizi tavsiye ederim sağlığınız açısından bu önemlidir.aksi taktirde saf su içiyor olursunuz.

 • 29 Kasım 2018 20:46 Cem Cevapla

  Bazen ariticidan ses geliyor. Motorlu olmadigi halde. Shut off valf ten geliyor ve titriyor. Cok rahatsiz edici bir ses ve uzun surede kesiliyor.valf bozuk degil ama su gayet iyi. Filtre degisiminde mi hava kaçirdim acaba Ne yapabilirim. Tesekkurler.

  • 29 Kasım 2018 20:53 admin Cevapla

   Shut-off valf sesi genelde basınç arttığında yapar alt filtreleri degistirdiyseniz su basıncı temiz filtrelerde daha yüksek oluyor şebeke basıncını varsa ayarlayıcı 4-5 bara ayarlayın

   Bunun dışında; valfi söküp geri takınız düzelmezse valfi değiştiriniz.
   Valfi sökemiyorsaniz cihaz çalışırken cihaza giriş vanası olan mavi mini vanayı kapatıp 1 dakika bekleyin sonra tekrar acın düzelecektir tüm bunlara rağmen düzelmezse valfi değiştirin

 • 29 Kasım 2018 15:18 Kaya Cevapla

  Merhaba
  11 aşamalı su arıtma cihazı aldım ve kurulumu yaptım şemaya göre. Arıtılan su bir gün bekleyince gri bir renk aldı. Sebebi ne olabilir? Bilgisi olan bu durumla karşılaşan var mıdır?

  • 29 Kasım 2018 16:16 admin Cevapla

   su bakteri üremesi yaparsa renk değiştirir. 11 aşama nedir 11 filtreli arıtma mı olur 4-6 aşamalı arıtma cihazları sizin 11 aşamadan daha fazla mineral ve ph ekler suya kaliteli filtre kullanarak aşama sayısını düzenleyin. kaliteli malzeme ve filtre kullanmadığınız zaman suyunuz bakteri üretir. mümkünse suyunuzu bekletmeyin taze için.

   örneğin membran öncesi 3 filtre ve birde membran 4 filtre bunun yanına biocera antioksidan alkali mineral filtresi ekleyin en kaliteli suyu elde edin https://www.rosuaritma.com/urun/biocera-antioksidan-alkali-filtresi/

   • 30 Mart 2019 23:42 enis Cevapla

    Yeni arıtıcı cihaz aldım hem atık su hortumundan sürekli şu geliyor neden olabilir

    • 2 Nisan 2019 09:40 admin Cevapla

     * tank vanasını kapatıp 3-5 dk bekleyin hala atık su akmaya devam ediyorsa su basıncınız düşük olabilir su basıncınızın en az 3 bar olduğunundan emin olun su basıncı yeterli ise çekvalf arızalı olabilir çekvalf kontrol edin.
     ** tank vanasını kapatınca 3-5 dk sonrra su duruyorsa sistemde sıkıntı yoktur.

     *** Diğer seçenek su basıncınız 7 bar üzeri ise shutvalf sistemin suyunu kesmeyebilir su basıncınızı 4-5 bara ayarlayın

     ***** tank vanasını kapatın ve arıtma çeşmesini açın tank kapalı iken arıtılan su ince ip gibi devamlı akıyor mu şayet damla damla akıyorsa ve su basıncı yeterliyse şebekedeki membran filtreniz arızalıdır.

     genelde atık suyun devamlı akması bunlardan kaynaklanır.

 • 28 Kasım 2018 13:37 Deniz esengin Cevapla

  Cihazin deposunu yana yatırdık uygunmu yoksa dikmi olmalı

  • 28 Kasım 2018 15:51 admin Cevapla

   genelde dik oluyor ama yatay da çalışıyor fark etmiyor konumu nasılsa o şekilde bırakabilirsiniz. havalı tank olduğu için her konumda çalışır

 • 25 Kasım 2018 23:01 Deniz Cevapla

  5 gün önce bağlattığım arıtma cihazından hala su kabarcığı veya kireç geliyor yukarıdaki açıklamanızda belirtilen süre ne kadar ne kader sonra saydam suya kavuşabileceğim bilgilendirirseniz sevinirim

  • 26 Kasım 2018 09:14 admin Cevapla

   bu tür beyaz kabarcıklar genelde 3-15 gün arasında geçmektedir. suyunuzun Tds değerlerini ölçtürün çok yüksek çıkmıyor ise 3-15 gün sonra geçecektir. Bu parçacık gibi görünüen beyazlıklar kireç yada başka bir mineral değildir. toz şeklinde de görünebilir suyu beklettiğinizde beyazlık kaybolur. arıtma cihazlarının ilk kullanımında ve filtre değişiminde ve sular kesilip tekrar geldiğinde aynı sorun ile karşılaşabilirsiniz. filtreye giren ilk kullanımdaki borulardaki havadan dolayı kaynaklanmaktadır.

 • 25 Kasım 2018 14:17 ilker keskin Cevapla

  merhaba. su arıtma cihazım tank dolu olmasına rağmen sular kesildiğinde su vermiyor. sular geldiğinde au alabiliyorum cihazdan. eskiden sular kesilse bile tanktaki su bitene kadar su veriyordu. neden olabilir acaba?

  • 25 Kasım 2018 16:44 admin Cevapla

   Su tankınız arızalıdır tankda su var ve size bu suyu vermiyorsa

   Su tankı havası bitmiş olabilir tank yan tarafında hava basma yeri vardır oradan tankın havasını tamamlayın sibob yerinden su geliyorsa tankı değiştirin

   Tank havası 8psi olmalı tank boş iken tanka hava basdıkça su boşalmaya başlayacaktır su kalmadığı zaman tankda olması gereken hava 8psi olmalı ona göre havayı tamamlayın

   Hava tamamlandıktan 1 maç gün sonra tekrar tank eskisi gibi suyu vermezse tankınızı yenileyin.

 • 17 Kasım 2018 21:26 Mdkdlaşaland Cevapla

  Ürünü alalı 1 hafta oldu 9 aşamalı sunarutma sistemi ancak suyun içinde kireç var ve çaydanlığa galan koyduğumuzda belli oluyor sorun nedir acaba

  • 29 Kasım 2018 16:23 admin Cevapla

   arıtılmış suda kireç olması çok zayıf bir durum varsa da kullandığınız arıtma cihazının membran filtresi suyu arıtma yapmıyordur. arıtılmış suyun tds değerini ölçerek membranın çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz. uzman bir kişiden yardım almanızı tavsiye ederim

 • 17 Kasım 2018 21:26 Mustafa Cevapla

  Ürünü alalı 1 hafta oldu 9 aşamalı sunarutma sistemi ancak suyun içinde kireç var ve çaydanlığa galan koyduğumuzda belli oluyor sorun nedir acaba

 • 15 Kasım 2018 17:39 ali Cevapla

  merhabalar açık sistem su arıtma cihazı kullanıyorum. bugün ilk 3 yani sediment, post carbon ve 1 micron olan filtreleri değiştim.yönlerini de doğru yaptığım halde suyun musluktan akış hızı hiç azalmadı. Sanki filtreler yok gibi. çıkan suyu TDS metre ile ölçtüm değeri çok yüksek çıkıyor.
  acaba filtreler mi arızalı diye eski filtreleri yeniden taktım. sorun yine devam etti.
  Şatof valf arızalı desem 5 dk süren filtre değişim sırasında neden bozulsun ki.
  Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

  • 15 Kasım 2018 17:47 admin Cevapla

   TDS değeriniz yüksek cıkıyor sa membran filtreniz arızalıdır membran filtreleri ortalama 1-3 yıl gitmektedir. tds problemi genelde membranla alakalıdır. membran filtre değişeçekse son tat filtreside değişmelidir.

   • 15 Kasım 2018 18:04 ali Cevapla

    membran filtresini 6 ay önce değişmiştim.Hem bugün ön filtreleri değişene kadar hiçbir sıkıntı yoktu. ne olduysa ön filtreleri değiştikten hemen sonra oldu. membran filtreye dokunmadım bile. su çok hızlı akıyor. filtreleri değişmezden önce herzamanki gibi çok yavaş akıyordu. sizce hala membran filtreden midir acaba ?

    • 17 Kasım 2018 15:03 admin Cevapla

     tank vanasını kapatın ve musluktan akan suyun akışına bakın ince ip gibi akması gerekiyor tank vanası kapalı iken musluktan su çok hızlı ve dolu dolu akıyorsa başka sıkıntılar vardır.
     olabilecek sıkıntılar:
     1. Shut-off valf yırtılmış olabilir. (shut-off valf değişmeli)
     2. Membran kabı iç kısım çatlak olabilir (membran kabı değişmeli)
     3. Membran filtrenin kendisi yırtılmış olabilir.
     4. Bağlantıları gözden geçirin yanlış bağlantı yapmış olabilirsiniz.

     ama tank vanası kaplıyken su ince ip gibi akıyorsa yada damla damla akıyorsa ve tds değeri yüksekse membran filtreniz arızalıdır.

 • 6 Kasım 2018 20:23 zafer okan Cevapla

  Merhaba,
  Kullandığım cihaz sekiz filtreli bu hafta değişim yaptıktan sonra su ağır şekilde kokmaya başladı,sebebi ne olabilir,teşekkürler

  • 7 Kasım 2018 09:41 admin Cevapla

   kullandığınız filtre markası nedir kaliteli filtre kullanmadı iseniz su alkali mineral filtrelerinden dolayı kokar daha doğrusu koku hissi verir size tat olayından dolayı alkali mineral filtrenizi iptal edin düzelir yada en az 5-6 depo su kullanımından sonra tekrar kontrol edin